Задайте питання юристу

893 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 05 лютого 2025, питання №126741

Право на відстрочку чи має

Доброго дня цікавить питання
Мій колишній чоловік отримав повістку на уточнення даних і його направили на влк
Чи може він отримати відстрочку у нас спільна дитина з інвалідністю до 18 років виплати на мені

Відповіді юристів (10)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Якщо коротко, то звісно має, відповдіно до п.5 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і дуже погано, що не оформив відстрочку раніше.

    Уточніть Вашу ситуацію, він отримав повістку на уточнення та ВЛК, чи тільки на уточнення і після походу в ТЦК отримав повістку на ВЛК?

    Ірина Клієнт 4 години тому
    • Так відправили після уточнення на влк так як обмежено придатний
    Ірина Клієнт 4 години тому

    А що після влк не можна оформити відстрочку?

    • Прокопець Олександр Васильович

      Звісно можна, але, теоретично після влк можуть зразу бойову повістку видати. Тому, Вам терміново, до ВЛК необхідно подати документи на відстрочку.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ваш чоловік має право на відстрочку згідно пункту 5 частини1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані : жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

    Чоловіку необхідно подати до ТЦК такі документи:

    1. Заява про відстрочку ( Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Свідоцтво про народження дитини

    3. Документ про інвалідність дитини (медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ, або індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу)

    4. Військово-обліковий документ.

    Заява про відстрочку підлягає обов'язковій реєстрації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Ірина Клієнт 4 години тому

    А те що ми розлучені тому він і не знав чи йому можна подаватись на відстрочку

    • Дерій Владислав Олегович

      Якщо чоловік ще не мобілізований він може хоч сьогодні подати документи про відстрочку в ТЦК. Це потрібно робити особисто (обов'язково потрібно зареєструвати заяву) та паралельно відправити документи рекомендованим листом з описом вкладеного

    Ірина Клієнт 4 години тому

    Ні просто ми розлучені тому він не знав що йому можна о формулювати

    • Дерій Владислав Олегович

      Можна. Головне - факт виховання, а батьки мають рівні права у вихованні дитини.

    Ірина Клієнт 4 години тому

    Дякую за інформацію


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України