Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
895 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте,подскажите пожалуйста,,как узнать Чи взагалi можливе отделение части квартиры,,если моих 3/4,а её племяннице 1/4 часть,,жилая часть 39,8,,,а комнаты Меньше 11 нет?? Где же тут четвертая часть???
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Це питання вирішити можливо у судовому порядку, призначать експертизу судово -технічну чи іншу і згідно аналізу технічної можливості за планом квартири ,суд вирішує чи можна провести виділення частки у майні спільної часткової власності.
Спільна часткова власність – це власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності. Кожен учасник спільної часткової власності володіє не часткою майна в натурі, а часткою в праві власності на спільне майно в цілому (частина перша статті 356 Цивільного Кодексу).
Згідно з ч. 3 ст. 358 Цивільного Кодексу України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Згідно з частинами першою, другою статті 364 Цивільного Кодексу України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Чим відрізняється «поділ» майна від «виділу».
При поділі майно, що знаходиться в спільній частковій власності, поділяється між усіма співвласниками. При цьому правовідносини спільної часткової власності припиняються. Співвласники майна можуть між собою домовитися про його поділ. Якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом, то вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.
При виділі частки зберігаються правовідносини спільної часткової власності. Проте вони припиняються лише для співвласника, частка якого виділяється. Співвласник отримує у натурі певне майно, яке відповідає його частці, а у разі неможливості – компенсацію за нього. При виділі майна припиняється право спільної власності щодо суб’єкта, який виділив свою частку у натурі. У випадку, якщо співвласників двоє і майно належить їм на праві спільної часткової власності, – тоді має місце поділ спільного майна.
Отже, у разі поділу майна право спільної часткової власності на нього припиняється.
Бувають випадки, коли учасники спільної власності не можуть дійти згоди в питанні виділу частки спільного майна в натурі. В такому випадку, співвласник, який виявив бажання здійснити такі дії має право звернутися до суду з позовом про виділення в натурі частки нерухомого майна, що перебуває у спільній власності.
Дана позовна заява подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходженням нерухомого майна.
З повагою Костянтин Гончаренко
Спасибо,скажите пожалуйста,и что это даст?? И вообще мне это надо ,если я не продавать не менять не собираюсь,а если и решу,то ей нужно этой племяннице,пусть сама решает ,что ей присудит суд?? Я правильно понимаю,,пока у неё не будет решения,что ей причитается,,и как мне адвокат один объяснил,что даже не пускать в квартиру ,так как там нет её вещей,и она там ни жила,и не бывала,и что там её она сама не знает.И скажите пожалуйста,долги большие ща квартиру переходят по наследству и на неё? Так сказала мне нотариус..Спасибо Вам большое
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Це питання має ініціювати , той співласник майна ,якого це безпосередньо хвилює. Якщо спадкоємці прийняли спадщину та отримали свідоцтва про право на спадщину де у кожного вказано належну йому частину. Такі особи є співласниками у даній квартирі і за згодою інших спеціалістів, можуть перебувати на території своєї частини згідно свідоцтва про право на спадщину, яке отримано у нотаріуса.
У Вашій ситуації до виділення часток судом чітко перебувати в квартирі інші співласники майна ,можуть у присутності інших співвласників та за їх згодою.
Щодо боргів
У разі ,якщо всі прийняли спадщину , вони також прийняли борги. Які матимуть сплачувати солідарно всі власники квартири (часток).
Якщо згоди не буде досягнути, питання вирішується у окремому провадженні у суді. За ініціативи будь-якої сторони з співвласників.
З повагою Костянтин Гончаренко
Спасибо,понимаете,,эта сущность не идёт на контакт,,а прийдёт если,она сюда не зайдет,,это не человек ,а гниль,,и пусть ей рассказывает суд где и что и как... МОИ 3/4,И ВСЁ ЯСНО И ВСЁ ПОНЯТНО,,Я ЗА КАЖДЫЙ САТИМЕНТР,, ЕЁ УНИЧТОЖУ
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Інші співвласник після чіткого виділення часток судом, матимуть право володіння, користування та розпорядження майном виключно у межах частки квартири ,визначеної судом у межах 1/4 згідно свідоцтва про право на спадщину