Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 лютого 2025, питання №127397

Які дії приватного виконавця щодо примусового стягнення боргу за кд

Доброго дня. В мене є відкрите ВП щодо примусового стягнення заборгованості за кредитом. Але в мене вже підписана з Банком Мирова угода, яка вже відправлена приватному виконавцю. Приватний виконавець ще не подав до суду цей документ для закриття ВП. З матеріалами ВП я ознайомилася через застосунок Дія, бо вона мені так його і не вислала ні по укрпошті, ні за електронною адресою. Мені не зрозуміло, чи є якійсь обмеження для мене стосовно моїх банківських рахунків та інші обмеження, наприклад виїзд за межі країни, бо я проходжу лікування за кордоном. Як мені узнати, приватний виконавець ничого мені пояснювати не бажає. А я юридично не обізнана і тому не знаю, коли з'являться всі ці обмеження, є якійсь терміни коли з'являються ці обмеження.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Мирова угода, укладена між сторонами, подається в письмовій формі державному виконавцеві, який не пізніше 3 денного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ.

    Питання затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення вирішується судом протягом 10 днів з дня надходження до суду відповідної заяви, про що постановлюється ухвала.

    Суб'єктами, які уповноважені звертатися до суду з клопотанням про затвердження мирової угоди, є державний або приватний виконавець, на виконанні в яких знаходиться відповідне виконавче провадження.

    Учасник виконавчого провадження щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця вправі письмово звернутися до Міністерства юстиції та в Раду приватних виконавців України щодо перевірки діяльності приватного виконавця. Крім цього, у разі надходження скарг на діяльність приватних виконавців до Дисциплінарної комісії приватних виконавців, остання направляє їх на перевірку Міністерству юстиції України чи Раді приватних виконавців України.

    Дізнатися щодо обмежень чи заборони перетинати кордон України можна декількома способами, але найбільш надійний із них — подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.

    Запит можна подати особисто, здавши його до канцелярії, або надіслати листа на поштову адресу центру.

    У запиті обов’язково потрібно вказати:

    • прізвище, ім’я та по батькові;
    • місце проживання (місце перебування);
    • реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит.

    Для зручності можна зазначити адресу, на яку центр має надіслати відповідь (якщо вона відрізнятиметься від адреси вашого проживання або перебування).

    Перевірити, чи заборонено вам виїзд, можна онлайн за найбільш популярними причинами відмови в перетині кордону:

    1. Реєстр боржників
    2. Реєстр судових рішень
    3. Реєстр виконавчих проваджень
    4. Реєстр заборгованості по податкам
    5. Реєстр по штрафам за порушення ПДР

    Також існують спеціальні застосунки для перевірки, наприклад, Опендатабот:

    • встановіть Опендатабот;
    • відправте боту свій податковий номер (ІПН). Якщо ви в реєстрі боржників за несплату аліментів — виїзд заборонений;
    • надішліть боту своє прізвище, ім’я, по батькові — якщо ви у розшуку або є судова справа щодо виїзду, то виїзд заборонений.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олена Клієнт 4 дні тому

    дякую за відповідь

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Олена! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України