Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 18 лютого 2025, питання №127461

Внесення змін в ЄДР (неповні дані в за стосунку резерв +)

Доброго дня. Питання внесення даних в ЄДР. Людина з Херсону, в резерв + неповні дані, не на обліку. Чи є позитивні вирішення аналогічних питань шляхом направлення адвокатський запитів до тцк(сп) та (або) шляхом звернення до суду?

Відповіді юристів (10)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Скільки років чоловіку та який він має паперовий військово-обліковий документ?

    Згідно пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом П'ЯТИ робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Якщо протягом цього терміну ТЦК не внесе зміни до Реєстру, то чоловік може у судовому порядку оскаржити бездіяльність ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Viktoriia Клієнт 2 дні тому
      • Дякую за відповідь! Чоловік 1978 р. н., на руках є довідка (замість військового квитка), видана 2000 р(безстроково). Є відмітка на обліку. Якщо херсонський тцк не внесе дані, можете порекомендувати, до якого адвоката звернутися, який займається аналогічними справами?
      • Дерій Владислав Олегович

        Порекомендувати, на жаль, не можу. Проте, майте на увазі, що в разі направлення письмового звернення до ТЦК, останній може викликати чоловіка повісткою, тому бажано щоб на даний випадок він мав підстави для відстрочки.

        • Viktoriia Клієнт 2 дні тому

          Дякую за відповідь!

          • Дерій Владислав Олегович

            Будь ласка! Успіхів Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Виктория!

    Якщо це Херсонський РТЦК, то останній не вноситеме дані до Реєстру без особистої присутності чоловіка. Тож, скорше за все, чоловіку прийдеться направити заяву на внесення даних, отримати відмову, а потім звертатись до суду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Viktoriia Клієнт 2 дні тому
    • Доброго дня! Тобто, Херсонський ртцк не вносить дані. Я теж це чула. А є вже випадки звернення до суду по аналогічним ситуаціям саме по Херсонську ртцк?
    • Айвазян Юрій Климентійович

      За наявної в мене практики саме з цим ТЦК - не вносить у зв'язку з тим, що дані були знищені при окупації.

      • Viktoriia Клієнт 2 дні тому
        Скажіть будь-ласка, до вас можна буде звернутися для представництва інтересів в суді? І якщо я не помиляюся, це буде позов в порядку адміністративного судочинства, тобто строк позовної давності 6 міс?
        • Айвазян Юрій Климентійович

          Так, я займаюсь підготовкою позовів та представництвом у суді.У Вашому випадку це буде позовна заява про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії. Але почати потрібно із заяви до ТЦК з приводу внесення даних до реєстру. Отримавши "відписку" можна буде йти до суду.

          Щодо Вашого другого питання, то відповідь також - так. Строк звернення до адміністративного суду 6 місяців з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України