Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 19 лютого 2025, питання №127543

Встановлення рідства для оформлення земельної ділянки

Підкажіть будь ласка,потрібно переоформити пай після померлої людини ,на онуку, але суд вимагає доказів рідства,через те,що всі після одруження знаходяться на різних прізвищах і свідоцтво померлої особи ,немає на руках,воно втрачено тому що було оформлено в іншій країні. Питання,якщо цей шлюб був із громадянином іншої країни,чи є можливість в якійсь державній структурі України отримати документи про шлюб,або про зміну прізвища жінки з приводу одруження?!?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Якщо шлюб був укладений на території іншої країни, то інформація про останній віддсутня у ДРАЦС.

    Вам потрібно звертатись до країни, яка видавала свідоцтво.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • iakuba18 Клієнт день тому

      нажаль,це країна яка веде проти нас війну,звернутися туди не вдасться.

      А в судовому порядку ніяк не можливо установити родинні звʼязки (без свідцтва про одруження останнього) ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Теоретично це можливо, але знову виникаає питання громадянства.

        • iakuba18 Клієнт день тому

          У неї громадянство українське,але вона була у шлюбі в росії, і там залишилось свідоцтво про шлюб,взяти його можливості немає

          Як доказати що ми рідні люди якщо вона на прізвищу від другого чоловіка,а дитина на прізвищі від першого!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тоді це можна було б зробити тільки в судовому порядку. Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження.

            Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

            Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах цивільного стану (пункт 1 частини першої статті 315 ЦПК України, пункт 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»).

            Заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть бути:

            • спадкоємці померлої особи, які мають право на спадщину як за законом, так і за заповітом і для яких у зв’язку із встановленням факту родинних відносин мають настати певні юридичні наслідки;
            • особи, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника і яким органи пенсійного фонду відмовили в її призначенні через відсутність доказів, що підтверджують родинні відносини;
            • інші особи, якщо встановлення такого факту тягне виникнення юридичних наслідків для цих осіб;
            • прокурор у порядку статей 56, 57 ЦПК України відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» також має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин для осіб, інтереси яких він представляє за законом.

            Заява про встановлення факту родинних відносин повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 175 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 ЦПК України.

            Згідно з ст.318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:

            • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
            • причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
            • докази, що підтверджують факт.

            До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів. Файл:Заява про встановлення факту родинних відносин 2018.docx До заяви про встановлення факту родинних відносин можуть додаватися такі документи та докази:

            1. Докази, які підтверджують наявність цього юридичного факту (акти, анкети, автобіографії, листівки, сімейні фотографії, листи ділового та особистого характеру, особові справи, рішення судів, ордери на вселення, обмінні ордери, погосподарські книги, виписки з домових книг та інші документи, які у собі містять відомості про родинні відносини осіб).
            2. Довідки органів реєстрації актів цивільного стану про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану.
            3. Пояснення свідків, яким достовірно відомо про взаємовідносини померлого із заявником.
            • iakuba18 Клієнт день тому

              дякую за інформацію ,ви мені прояснили

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу! Був радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України