Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Чи може військовослужбовець отримати відстрочку у звʼязку з доглядом чи опікою над повнолітньою особою з 2 групою інвалідності інвалід з дитинства) , якщо він не перебуває в родинних звʼязках з особою. Наразі особа з інвалідністю проживає поряд і фактично немає інших родичів 1 чи 2 ступеня спорідненості крім матері - пенсіонера.
Якщо встановлення догляду чи опікунства є можливе для сусіда військовослужбовця, то що краще зробити і з чого почати.
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталія!
Конкретизуйстк будь ласка Ваше питання. Мова йде про військовослужбовця чи військовозобов'язаного? Якщо про військовослужбовця, то останній не має права на відстрочку, а має право на звільнення з військової служби.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Хоч для оформлення відстрочки, хоч для звільнення з військової служби, доглядальник повинен бути членом сім'ї як мінімум 3 ступеня споріднення.
Єдиний варіант, це визнати сусіда недієзданим у судовому порядку, а чоловіка визнати опікуном. Але це можливо, лише в тому випадку, якщо чоловік внаслідок психічного захворювання не усвідомлює власних дій.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
дякую Вам за відповідь,
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка! Успіхів Вам!