Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
897 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В 2021 році я взяв кредит в банку в Україні на суму ~500000 гривень. З середини 2022 року я перестав робити платежі за кредитом через зміну своїх обставин. Також я ігнорував спроби банку зв"язатися зі мною.
В квітні 2024 року банк подав на мене позов до суду з клопотанням про стягнення боргу на суму ~750.000 грн враховуючи відсотки за несплату.
У вересні 2024 року суд задовільнив позов банку. Наразі представники банку повідомляють що вони будуть робити виконавче провадження і арештовувати мої рахунки і майно для реалізації і сплати боргу якщо я не вийду на контакт і не почну платити. Всю цю інформацію я отримую через смс та месенджери. На контакт не виходив.
Натомість я живу за кордоном і не збираюсь повертатись в Україну або сплачувати борги.
Також в мене немає жодних рахунків, майна, чи нерухомості в Україні.
1. Підкажіть які найгірші сценарії розвитку подій в даній ситуації?
2. Чи може бути відкрито кримінальне провадження?
3. Скільки діятимк арешт рахунків і т.п якщо арештовувати та списувати нічого?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Найгірший сценарій для Вас - це накладання арешту та реалізація майна. У випадку відсутності останнього - відсутні й наслідки. Тобто, стягнути можна тільки те, що Ви маєте у наявності. Якщо ж Ви не маєте ані коштів, ані рухомого, ані нерухомого майна, то і стягувати немає чого.
Щодо самого процесу стягнення боргу за рішенням суду через виконавчу службу.
Виконавчий лист згідно рішення суду буде отриманий банківською установою та переданий до виконавчої служби.
Виконавець, в свою чергу, накладе арешт на Ваші рахунки, рухоме та нерухоме майно.
Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.
Виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не менше одного разу на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не менше одного разу на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.
Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
Разом із житловим будинком, об’єктом незавершеного будівництва, стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику.
У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто з 01 квітня 2024 року - 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
У разі звернення стягнення на об’єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з’ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом.
Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об’єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об’єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам.
Ні, у даному випадку не може йти мова про кримінальне провадження, оскільки це цивільно правові відносини.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (ст.1054 Цивільного Кодексу України).
Статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено наступні строки для пред’явлення виконавчих документів до виконання:
Зазначені вище строки встановлюються для:
Виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим Законом України «Про виконавче провадження» та пред'явлений за належним місцем виконання рішення.
Статтею 37 вищезгаданого Закону зазначено, що:
1. Виконавчий документ повертається стягувачу, якщо:
З повагою, адвокат Айвазян.