Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
909 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
26.08.24 чоловік був заброньований по постанові 45 до 26.08.25. (Бронюється з 22 року)
13.02.25 анульовано бронювання всім працівникам підприємства на підставі вимог підпункту 9 пункту 16 постанови 45
Статус в резерві «Дані уточнені вчасно»
В списках на бронювання за новими правилами - є.
Зарплатню має більше ніж 20000.
ВЛК у 22 році «обмежено придатний», повторне ВЛК ще не пройдене. Чекали на повістку. Повісток не було. (Плануємо тепер до 5 червня - самостійно пройти за новим законом)
На 03.03.25 в Резерві+ і досі висвічується «старе, анульоване» бронювання до 26.08.25 року. У інших працівників бронювання оновилося до грудня 25 року. Руководство це аргументує «можливим небажанням» ТЦК надати бронювання через ВЛК.
Чи можлива відмова в даному випадку?
Чому в Резерві+ висвічується «старе, анульоване» бронювання?
Куди звертатися за допомогою?
«Фото з інтернету»
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, наразі спрощена процедура бронювання, бронь оформлює роботодавець через додаток дія. Тому це не може бути причиною відмови. Також відповідно до пункту 63 постанови 560. У разі наявності броні (відстрочки) на проходження ВЛК не мають право направляти. Тому у вас все буде гаразд. Оформлюйте бронь , після чого вже можна буде відвідати ТЦК.
дякую за відповідь
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗавжди радий вам допомогти
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно постанови КМУ 1332 працівники, яких бронювали через Мінекономіки або через портал «Дія» мають діюче бронювання до 31 березня 2025 року. Працівники, яких бронював ТЦК відповідно до постанови КМУ від 04.02.2015 №45 «Про затвердження Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час» (далі – Постанова 45, вона має гриф для службового користування), не втрачають бронювання після 31.03.2025.
На жаль, так, як Постанови 45 не має у вільному доступі, то проаналізувати підпункт 6 статті 16 Порядку неможливо.
Проте, керівники можуть подавати документи на нове бронювання заздалегідь, щоб забезпечити безперервну відстрочку своїх працівників від мобілізації. https://diia.gov.ua/news/koly-ponovliuvaty-broniuv...
Підприємство може спробувати переброювати чоловіка через ДІЮ. Сам процес займає до трьох днів. Для продовження бронювання висновок ВЛК вказувати не потрібно, тому його повинні забронювати через ДІЮ до повторного проходження медичного огляду.
Відповідно до п.27 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час для бронювання підприємство подає через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivni... список, в якому зазначаються такі відомості щодо військовозобов’язаного:
ОТЖЕ, як бачите, для бронювання ВЛК вказувати не потрібно.
Відповідно до п.29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
Тобто, якщо чоловік перебуває на військовому обліку, працює на критичному підприємстві, уточнив дані, не перебуває у розшуку, то його повинні забронювати.
Тому що ТЦК не внесли відповідну інформацію в Реєстр Оберіг
Зверніться до Вашого підприємства, щоб вони направили офіційний запит до ТЦК, адже саме на роботодавця покладено обов'язок оформляти відстрочки працівникам.
Згідно пункту 58 постанови КМУ 560
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у ПЕРЕЛІКУ згідно з додатком 5.
Також Ви можете самі або через адвоката звернутися до ТЦК та уточнити чи дійсне бронювання та до якої дати.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
дякую за відповідь
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, НАТАЛЯ! Якщо в Резерв+ не висвітиться, що особа порушила правила військового обліку - то все нормально і бронюванню через "ДІЯ" в автоматичному режимі нічого не завадить. Якщо ж буде порушення, то це теж формально не перешкоджає бронюванню, але через ДІЮ автоматично не вийде це зробити через відповідні обмеження у функціоналі, які внесені на програмному рівні.
Згідно з абзацом пункту 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 р. № 1332)
Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
ОТЖЕ, якщо в Резерв+ немає плашки порушує правила військового обліку, то все має бути нормально.
В той же час, формально між старою редакцією закону і змінами, які ухвалили у минулому місяці є розрив у кілька днів (з 8 по 15 лютого ), за які ТЦК може розіграти, що вони начебто виявили порушення правил обліку.
Тому якщо ТЦК безсовісні та отримають команду зверху, то вони можуть масово почати всеодно людям інкримінувати порушення правил обліку в частині проходження ВЛК. Хоча тоді виникає питання якщо про людей знають, чому не прислали повістку на ВЛК, забезпечивши тим самим людині явку у визначену дату і час?
Виходжу з того, що працівники об"єктів критичної інфраструктури мають працювати, а не місяцями стояти в черзі, тому звісно ж порушення можна оскаржити. Однак, цю схему дійсно можуть використати для схематозу по мобілізації працівників об"єктів критичної інфраструктури - не давши людей забронювати.
Але ТЦК може так само з будь-яких надуманих підстав внести дані про порушення правил військового обліку, якщо захоче реалізувати таку схему зняття (перешкод) бронюванню.
Єдиний варіант в такому випадку - тягнути і оскаржувати незаконну плашку порушення правил обліку, щоб Вас не змогли фізично мобілізувати при явці в ТЦК.
В інакшому варіанті без бронювання можуть затримати в ТЦК і змусити підписати усі документи для мобілізації.
Кабінет міністрів планує продовжити термін перебронювання військовозобов'язаних співробітників для бізнесу до 31 березня. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на форумі «Україна. Рік 2025» у неділю, 23 лютого.
“У зв'язку з тим, що державні реєстри були під кібератакою, і більше 20-ти днів не було доступу, ми проговорили, що до 31 березня, на один місяць, продовжимо цю можливість”, - сказав глава уряду.
Як відомо, раніше Кабінет міністрів автоматично подовжив на один місяць бронювання від мобілізації, що діяли станом на 19 грудня (коли було здійснено велику кібератаку на держреєстри), але не довше, ніж до 28 лютого 2025 року. Водночас Європейська бізнес-асоціація зверталася до уряду з проханням подовжити термін бронювання на два місяці та змістити крайній термін для оновлення даних на 30 квітня 2025 року.
Також маю відзначити, що оскільки особу призовною комісією до війни було визнано «непридатним до служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний час», то наразі така особа має військово-обліковий статус «військовозобов’язаний», що зарахований у запас – незалежно від того, що не досягли віку 27 (з 18.05.2024 р. – 25 років), оскільки особи, які визнаються обмежено придатними у воєнний час – зараховуються в запас ІІ категорії (абзац десятий частини дев’ятої, абзац п’ятий частини десятої статті 14, статті 27 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в редакції до 17.01.2025 р.)
Військовозобов’язані, зараховані до запасу ІІ категорії, у разі здобуття під час перебування в запасі або служби у військовому резерві військово-облікової спеціальності переводяться до запасу І (першої) категорії.
В цьому аспекті законодавство з 18.05.2024 р. змін не зазнало.
Водночас, ще в квітні 2024 року було прийнято закон під брехливою назвою «про забезпечення прав військовослужбовців та піліцейських на соціальний захист», а саме Закон України 21 березня 2024 року № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».
В прикінцевих положеннях цього закону було прописано: «Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.» (пункт 2 Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 3621-IX). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-IX#Text
Тобто формально в тлумаченні ТЦК та держави – це означає, що усіх обмежено придатних мають до 07.02.2025 р. перекомісувати на ВЛК і визначити придатність до служби за актуальними критеріями та медичними показаннями, визначеними Розкладом хвороб Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (наказ Міністерства оброни України від 14.08.2008 р. в редакції від 28.11.2024 р.).
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
При цьому тлумачити загальні норми як такі, що дають змогу його реалізувати - це значна натяжка та фактично порушення статті 19 Конституції України щодо діяльності посадових осіб в порядку, в межах повноважень та У СПОСІБ, що прямо передбачені законом.
Проте звісно, що це нікого не бентежило, однак на мій погляд таке формулювання з юридичної точки зору не давало права ТЦК притягати людей до відповідальності за непроходження ВЛК, адже саме ТЦК у тій редакції зобов"язане забезпечити перекомісію.
Ще раз процитую сам Закон України від 21 березня 2024 року № 3621-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист".
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набраннячинності цим Законом забезпечити:
прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону; приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом; приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.Де є хоч один урядовий нормативно-правовий акт, який регламентує переогляд обмежено придатних? - ЙОГО НЕМАЄ. Тому правильно роблять ті ТЦК, які ігнорують цей закон, який не породжує правових наслідків.
Так само в законі не написано, що громадянин ЗОБОВ"ЯЗАНИЙ як це з уточненням / оновленням даних.
Використано нормативно-лінгвістичну форму регулювання - "ПІДЛЯГАЄ".
Ця форма не давала до 07.02.2025 р. змогу стверджувати, що у людини є ОБОВ"ЯЗОК самостійно це робити.
Дійсно потрібна повістка ТЦК хоча б. А взагалі, якщо підходити до цього питання буквально, то необхідний встановлений Урядом ПОРЯДОК повторного медичного огляду з метою визначення придатності до в/с.
Звісно, що окремі ТЦК це не зупиняло ніколи.
Водночас, розуміючи це – влада внесла зміни до цієї норми, вже визначивши, що такі особи зобов’язані пройти ВЛК, а не підлягають проходженню ВЛК.
Тобто після 5 червня 2025 року.
Установити, що громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби.
Такі громадяни зобов’язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України - до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
{Пункт 2 розділу II в редакції Закону № 4235-IX від 12.02.2025}
Ця норма набрала чинності з 15.02.2025 р., тобто формально дійсно існує прогалина у періоді з 08.02.2025 по 15.02.2025 р.
Скоріш за все до 6 червня 2025 року ніхто порушення нікому інкримінувати не буде, але гарантії цьому не дам. Особливо якщо мобілізація взагалі набуде тотального характеру через події на світовій арені. Але тоді може бути так, що взагалі воювати підуть усі хто знаходиться в Україні. Так як для скасування усім броні не треба навіть закон приймати... достатньо постанови Уряду та волі Президента.
Щасти Вам!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Дякую за відповідь
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
З юридичної точки зору - відсутність ВЛК не впливає на правову можливість бронювання, принаймні постанова КМУ щодо бронювання вже точно цього не передбачає. З практики також можу зазначити, що навіть при відсутності ВЛК особи успішно бронювалися через потрал ДІЯ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 2023 р. № 76 Київ
Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час
3. Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - список), в електронній формі засобами Порталу Дія.
Військовозобов’язані, зазначені у пункті 1 цього Порядку, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
24. Керівник державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноважена ним особа може подати заяву в електронній формі засобами Порталу Дія та отримати інформацію про військовозобов’язаних в державному органі, на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, яким надана відстрочка та які переведені на спеціальний військовий облік, що міститься в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а саме про:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
дату народження;
ознаку військового обліку за призначенням (загальний або спеціальний);
дату закінчення строку дії відстрочки та перебування на спеціальному військовому обліку.
25. Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
перебуває на військовому обліку;
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
не перебуває у розшуку.
З повагою! Щасти Вам!
дякую за відповідь
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталя!
За останній місяць я вже не вперше зтикаюсь з подібною ситуацією. Останній раз таке саме сталося з двома моїми клієнтами в Херсонському РТЦК. При чому парадокс полягав в тому, що одному з них після мого адвокатського запиту одразу змінили запис в Резерві+ на "заброньований", а іншому - ні. Зараз як раз знаходжусь в стадії "розборок" з названим військоматом. Ситуацію значно утруднює недоступність до законодавства, яке регулює це питання.
Але пійдемо по порядку...
Згідно підпунктам 1 та 2 пункту 2 постанови КМУ про «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024 № 1332 встановлено: надані рішеннями Міністерства економіки України чи засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до набрання нею чинності відстрочки військовозобов’язаним від призову на військову службу під час мобілізації є чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 31.03.2025. Далі всі, хто був заброньований за згаданими нормами постанови, повинні перебронюватися.
Проте, працівникам, заброньованими за "Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час", затвердженим постановою КМУ від 04.02.2015 № 45 цього робити не потрібно. Перебронювання стосується тільки працівників підприємств, які бронювались відповідно до постанови КМУ № 76.
На жаль, Постанова № 45 має гриф “Секретно”. Тому можна проаналізувати лише норми постанови КМУ від 16 травня 2024 року № 560 про "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час". З норм додатка 5 до постанови № 560 витікає, що роботодавець для оформлення борнювання має подати до ТЦК та СП список військовозобов’язаних, на яких оформляють відстрочку відповідно до переліків посад і професій.
Отже, по суті, списки на перебронювання потрібно буде подавати лише для продовження наразі чинного бронювання, а не до 31.03.2025.
Тепер відповіді на Ваші питання:
Питання 1.
На 03.03.25 в Резерві+ і досі висвічується «старе, анульоване» бронювання до 26.08.25 року. У інших працівників бронювання оновилося до грудня 25 року. Руководство це аргументує «можливим небажанням» ТЦК надати бронювання через ВЛК.Чи можлива відмова в даному випадку?
Якщо навіть і так, тобто ТЦК маніпулює Резервом+ задля того, аби примусити Вашого чоловіка пройти ВЛК, то це абсолютно незаконно!
Згідно пункту 29 постанови КМУ №76, постановка на військовий облік відбувається у разі, якщо працівник:
"перебуває на військовому обліку;
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
{Абзац четвертий пункту 29 виключено на підставі Постанови КМ № 1362 від 29.11.2024}
уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
не перебуває у розшуку.".
В той самий час у відповідності з пунктом 30 тої ж постанови:
"нформація (відомості, дані) про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі.
31. Надана відстрочка підлягає анулюванню в разі:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення критично важливим підприємством виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
3) позбавлення підприємства, установи, організації статусу критично важливого підприємства, критично важливої установи державним органом, який прийняв рішення про визначення їх критично важливою установою;
4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи;
5) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи);
6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з критично важливим підприємством, критично важливою установою;
7) обґрунтованого подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування засобами Порталу Дія;
8) обґрунтованого подання керівника критично важливого підприємства, критично важливої установи, але не частіше ніж один раз на місяць засобами Порталу Дія;
9) надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
10) припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна відповідно до укладених міжнародних договорів України;
11) невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності;
12) невідповідності військовозобов’язаного умовам, зазначеним в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку;
13) звільнення з посади священнослужителя (за заявою ДЕСС в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов’язаного працівника, що формується на основі інформації, поданої юридичною особою - релігійною організацією).".
Як бачите у випадку з Вашим чоловіком жодна з підстав, як у разі постановки на спеціальний облік, так і у разі його анулювання, не передбачає обов'язкового попереднього проходження ВЛК.
Питання 2.
Чому в Резерві+ висвічується «старе, анульоване» бронювання?
Важко сказати, але, скорше за все, як я і написав вище, це звичайна маніпуляція з боку ТЦК з метою "побачити" заброньованого так би мовити живцем.
Питання 3.
Куди звертатися за допомогою?
Поки що, до з'ясування причини невнесення змін до Резерву+, адресат в даному випадку один - ТЦК. І, перш за все, хочу наголосити на тому, що цим питанням повинні впритул займатись уповноважені представники (органу державної влади, інших державних органів, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації) або ж попросту керівник, тобто роботодавець. Принаймні так зтверджується у пункті 58 постанови КМУ №560.
\Проте з досвіду знаю, що часом згадані представники в подібних ситуаціях займають пасивну позицію й підштовхують працівника к самостіному вирішенню проблеми. Такий шлях дуже ризикований й кінцево може призвести до мобілізації Вашого чоловіка. На жаль, такі приклади в мене також є. Тому, якщо так відбувається, то раджу звернутись до адвоката, який допоможе Вам правильно все зробити, і сам прийме активну участь в усьому процесі.
З повагою, адвокат Айвазян.
дякую за відповідь
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Завжди радий бути корисним.
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Зарахування заброньованих на спеціальний облік в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ або відповідному підрозділі розвідувальних органів) здійснюється згідно з Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 р. № 45, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 12 і від 7 червня 2024 р. № 674, або відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76
Процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки, передбаченої підпунктами 16-23 пункту 1 додатка 5 до Порядку №560, не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Згідно постанови КМУ від 27 січня 2023 р. № 76:
Бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
перебуває на військовому обліку;
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
не перебуває у розшуку.
Це наразі єдині підстави відмови в бронюванні. Інші відсутні.
дякую за відповідь