Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хто допоможе написати скаргу на суддю першої інстанції? Згідно рішення такого судді у людини, котра мала нерухомість у власності, забрали її і віддали іншій особі, котра не має відношення до судового процесу. Окрім того як рішення набрало законної сили, людина не мала можливості користуватись нерухомістю більше двох років , касаційний суд скасував рішення і повернув в апеляцію на новий розгляд. А людина і надалі не може користуватись нерухомістю бо право власності не анульоване.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Не зовсім до кінця зрозуміла ситуація, а тому для написання скарги варто почати саме з цього. Якщо справа дійсно в судді і від цього можна отримати якісь дивіденди, можете ознайомитися з наступним прикладами скарг:
https://nv.zt.court.gov.ua/sud0616/gromadyanam/ska...
Але потрібно враховувати, на які саме дії судді Ви хочете подати скаргу.
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Я думаю, що скарга Вам не допоможе.
Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження з підстав, визначених частиною першою статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Дисциплінарна скарга подається до Вищої ради правосуддя у письмовій (паперовій або електронній) формі та повинна містити відомості, передбачені частиною другою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Дисциплінарна скарга може подаватися в електронній формі на офіційну електронну адресу Вищої ради правосуддя або через модуль «Електронний кабінет» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за умови її підписання кваліфікованим електронним підписом (пункт 13.3 Регламенту Вищої ради правосуддя).
Зразок скарги за посиланням:
https://hcj.gov.ua/page/podaty-dyscyplinarnu-skargu
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Відповідно до частини першої статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»Право на звернення із скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи - через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування - через своїх керівників або представників.
Скасування або зміна судового рішення не має наслідком дисциплінарну відповідальність судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли скасоване або змінене рішення ухвалено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов’язків ( частина 2 статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Дисциплінарна скарга подається до Вищої ради правосуддя у письмовій (паперовій або електронній) формі та повинна містити відомості, передбачені частиною другою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Дисциплінарна скарга може подаватися в електронній формі на офіційну електронну адресу Вищої ради правосуддя або через модуль «Електронний кабінет» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за умови її підписання кваліфікованим електронним підписом (пункт 13.3 Регламенту Вищої ради правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 52/0/15-17 (у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 21 листопада 2023 року № 1068/0/15-23)).
Поштова адреса: вул. Студентська, 12-а, м. Київ, Україна, 04050Вхід до Електронного суду: https://id.court.gov.uaОфіційна електронна адреса Вищої ради правосуддя: assistant@hcj.gov.ua
Зразки дисциплінорних скарги на дії судді:
https://www.advokat-nikitinsky.com/uk/korisne/zraz...
https://sh.zp.court.gov.ua/sud0827/discipline/skar...
https://protocol.ua/ua/zatverdgeno_zrazki_skarg_sh...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви можете це зробити самостійно.
Ознайомтесь за посиланням там є зразок скарги, та повністю розкрито дане питання алгоритм дій та інше
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D1%8...
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, Ви можете подати скаргу на суддю першої інстанції, якщо вважаєте, що він допустив порушення законодавства або суддівської етики. У Вашому випадку можна розглядати кілька варіантів звернень:
1. Скарга до Вищої ради правосуддя (ВРП) , яка має повноваження розглядати дисциплінарні скарги на суддів. Якщо суддя допустив порушення, наприклад, прийняв неправомірне рішення або діяв упереджено, це може бути підставою для дисциплінарної відповідальності.
2. Скарга до Служби безпеки судової влади або Державного бюро розслідувань (ДБР) подається якщо є підозри, що суддя діяв умисно, перевищуючи повноваження або з корупційних мотивів.
3. Якщо через незаконне рішення Ви зазнали матеріальних чи моральних збитків (втрата доходу, неможливість користування майном тощо), можна ініціювати цивільний позов про відшкодування шкоди, спричиненої незаконним судовим рішенням.
Зразок скарги щодо дисциплінарного проступку судді (суддів) (дисциплінарна скарга) https://sh.zp.court.gov.ua/sud0827/discipline/skar...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, ІРИНО! Щиро співчуваю, що Вам довелося зіткнутися з реаліями сучасного "відрефорованого з особливи цинізмом" правосуддя (як казав один з моїх знайомих, екс-міністр юстиції України). Дуже дивна ситуація. Щиро кажучи навіть не вистачає фантазії уявити рішення за яким суддя міг таке допустити.
В будь-якому разі перш ніж оцінювати обставини протиправних дій судді (особисто я не дуже високої думки про сучасний професійний рівень та конвеєрно-комбайнерські принципи роботи судів та здійснення правосуддя) - треба бачити справу та рішення.
Для надання роз"яснення по конкретному кейсу - треба аналіз матеріалів та усіх обставин справи.
Ви можете надати матеріали фахівцю, завантаживши їх з Електронного кабінету системи "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи
https://cabinet.court.gov.ua/
(кнопка збереження архіву справа від функції "Інформація про справу") або шляхом надання доступу фахівцю до справи в рамках електронної довіреності, яка формується в "Електронному суді" шляхом вказування РНОКПП фахівця та обсягу повноважень - Перегляд, редагування або подання.
https://cabinet.court.gov.ua/share
Згідно з ч. 1 ст. 107 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Право на звернення із скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи - через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування - через своїх керівників або представників.
Адвокат зобов’язаний перевірити факти, що можуть тягнути за собою дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної дисциплінарної скарги.
Дисциплінарну скаргу на суддю в електронному вигляді набагато зручніше подати саме через "Електронний кабінет", але зауважте, що Вища рада правосуддя не визнає поки що сформовані в електронному вигляді довіреності, тому скаргу слід подавати або від Вашого імені, або з наданням повноважень не через електронну довіреність.
Треба мати дуже істотні факти, щоб притягнути до відповідальності суддю, адже як правило на рівні ВРП також діє принцип кругової поруки, адже члени ВРП - або діючі, або колишні судді і саме крізь цю призму аналізують кожен кейс.
Оскільки склад ВРП формується непропорційно завданням цього органу, він повністю підконтрольний владі, адже з 21 члена ВРП - 10 обирають самі судді на З"їзді, інші 11 місць займають - голова Верховного Суду (за посадою), 2 - від президента, 2 - від Верховної Ради, 2 - від з"їзду адвокатів України, 2 - від з"їзду представників вищих юридичних навчальних закладів.
Оскільки окрім адвокатів - усі з перелічених так чи інакше під фінансовим контролем держави, то й виходить, що максимум 2 представника ВРП захищають права людини із числа представників адвокатури у ВРП. І це з натяжкою, бо адвокатура теж значною мірою підконтрольна владі і працює не в інтересах людей, а в інтересах самозбереження та адвокатської монополії.
Саме тому випадки притягнення суддів хоча б до якоїсь формальної відповідальності - 1 на 50-100 скарг.
Щасти Вам у досягненні справедливості!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)