Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 16 березня 2025, питання №128691

Продал авто по техпаспорту а деньги не получил

Продали машину знакомому в рассрочку
Во концовке прошло пол года нет не машины не денег,кормит завтраками. И говорит что отдаст всю сумму сразу после переоформления автомобиля на его. Переоформления невозможно так как выехали за границу
Что делать в такой ситуации

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ярославе!

    Переоформления невозможно так как выехали за границу.

    Хто саме виїхав за кордон? Ви чи особа, якій Ви продали ТЗ?

    Є можливість оформити договір купівлі-продажу через Дію. У такий спосіб Ви зможете отримти і кошти, й переоформити авто на нового власника.

    Во концовке прошло пол года нет не машины не денег,кормит завтраками.

    Надішліть даній особі офіційну претензію із зазначенням того, що у разі невиплати коштів за авто, Ви будете змушені звернутися до поліції:

    Стаття 289 ККУ. Незаконне заволодіння транспортним засобом.

    "карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, -

    караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, -

    караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої".

    Крім того Ви або Ваш представник за довіреністю у разі Вашого місцезнаходження за кордоном можете подати заяву до СЦ МВС про вибракування транспортного засобу:

    Перелік документів, необхідних для отримання послуги, а також вимоги до них:

    • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
    • документ, що посвідчує особу;
    • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) (за наявності);
    • номерні знаки (за наявності);
    • Для фізичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ — пояснення.
    • Для юридичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ акт службового розслідування, довіреність, оформлена у встановленому порядку, копія рішення власника, засвідчена у встановленому порядку (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.
    • При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію ТЗ – постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака), свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), або постанова (довідка) про порушення кримінальної справи.

    Після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації можливе лише за рішенням суду.

    Якщо Ви маєте розписку від особи або будь які інши докази того, що продали авто, то є варіант звернення до суду із позовною заявою щодо стягнення коштів.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ярослав Клієнт 15 днів тому

      Отец выехал за границу ,его машин.Дия не работает.

      Переоформления автомобиля невозможно,а без переоформления не хочет отдавать деньги,так как боится что на его заявят об угоне после передачи денег.

      Человек у которого находится автомобиль говорит что если будем писать заявление об угоне ,то напишет встречное заявление об вымогательстве и угрозах(заявление в полицию если не отдаст деньги)

      И машину он уже продал на разборку
    Айвазян Юрій Климентійович

    Ситуація складна. Повернути гроші тепер можна лише в судовому порядку. Також залишається варіант подання авто в угон, про який я написав вище.

    • Ярослав Клієнт 15 днів тому

      Как написать официальную претензию,що у разі невиплати коштів за авто, буду змушен звернутися до поліції:?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Як такої, ніякої "офіційної" форми претензії по суті не існує. До того ж, або звернутись до поліції, нікого попереджати не треба. Просто повідомте про це особу через будь який інтернет-додаток в письмовому вигляді.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025