Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Опис: я живу в селі, приватний будинок , за мною жилих будинків немає. Були земельні ділянки під забудову але їх викупив один мужик і робить поле. Дерева які захищали від вітру так і придорожна зона вже знищені. Я хочу поставити на свої території огорожу від вітрів тобто паркан мінімум висота 4 метра. Питання1: чи потрібно брати мені дозвіл на його встановлення в отг? Питання2: якщо немає жилої зони а йде поле того власника якої висоти можна ставити огорожу щоб вітри не розшивали хату і захистити її? Питання3: чи можу на свої території біля цього паркану посадити дерева тіпа туї іт.д?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Постановою КМУ від 07.06.2017 року №406 затверджено Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
Так, згідно п. 6 вказаного вище Переліку, зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків (щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків), не потребує оформлення дозвільних документів на будівництво.
Таким чином, станом на сьогодні чинне законодавство України не містить зобов’язань щодо оформлення дозвільних документів на будівництво парканів (огорож) на присадибних, садових та дачних ділянках.
Відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 та інших будівельних норм, стандартна висота паркану між сусідніми ділянками у приватному секторі зазвичай не перевищує 2 - 2,5м
Для встановлення паркану висотою 4 м вам може знадобитися дозвіл від виконавчого комітету ОТГ або погодження з місцевою радою.
Якщо ваша ділянка межує не з житловою зоною, а з полем, то обмеження можуть бути менш жорсткими. Але якщо паркан межує з землею іншого власника, він має право звернутися до ОТГ, якщо вважатиме, що паркан заважає його господарській діяльності (наприклад, затіняє посіви або впливає на ґрунтову вологість).
Загалом можна ставити паркан понад 2 м, але краще отримати погодження, щоб уникнути конфліктів із громадою або сусідом-власником поля.
Ви маєте повне право висаджувати дерева та рослинність на своїй ділянці, але є нюанси:
Можете садити туї або інші дерева, дотримуючись санітарних норм, щоб уникнути майбутніх претензій від сусідів або громади https://biz.ligazakon.net/news/187530_yak-blizko-d...
З повагою, юрист Дерій В.О.!