Задайте питання юристу

909 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 квітня 2025, питання №131220

Звільнення за згодою сторін

Добрий день, працюю на критичному підприємстві та хочу звільнитися написав заяву на 11.04 2025 останній робочий день, не хочуть звільняти кажуть директор може тільки 21.04 звільнити тобто відпрацьовувати потрібно 3 тижня (за згодою сторін). За власним потрібно 2 тижня відпрацьовувати, нших працівників не звільняють відправляють у відпустку за свій рахунок та як затримують зп та не можуть розрахувати. Підскажіть алгоритм дій, дякую!

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Пишіть заяву про звільнення за власним бажанням та зареєструйте її в кадровика або направте рекомендованим листом з описом вкладеного.

    Стаття 38 КЗпП передбачає, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

    Але, якщо у Вас є поважна причина для звільнення, то роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, який Ви просите. В такому випадку до заяви про звільнення необхідно додати докази, які підтверджують дану причину.

    Випадки, коли можна не дотримуватися двотижневого строку попередження, а саме:

    • переїзд на нове місце проживання;
    • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
    • вступ до навчального закладу;
    • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
    • вагітність;
    • догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю;
    • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
    • вихід на пенсію;
    • прийняття на роботу за конкурсом;
    • інші поважні причини (ст. 38 КЗпП);
    • підприємство розташоване в районі, де ведуться бойові дії, й існує загроза життю і здоров’ю працівника (ст. 4 Закону 2136).

    Якщо Ви написали заяву про звільнення за згодою сторін, то роботодавець може відмовити.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025