Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
909 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Вчора прийшло повідомлення від банку про необхідність сплати боргу за виконавчим провадженям. Ніяких застосунків не ставив. Листів на пошту про судові засідання не надходило. В реєстрі проваджень воно зявилось 31 березня. Чи має сенс писати скаргу? Які засоби примусу проти мене можуть бути викорастані? Який термін дії провадження?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, ВадимеВи маєте ознайомитися із матеріалами справи виконавчого провадження щоб зрозуміти на підставі чого воно було відкрито. Для цього вам потрібно звернутися у виконавчу службу та попросити надіслати вам на пошту постанову про відкриття провадження із ідентифікатором доступу.
Якщо ви побачите - що провадження було відкрито за судовим наказом - судовий наказ можна оскаржити, а виконавче провадження закрити.
Але першочергово - потрібно зрозуміти причину відкриття виконавчого провадження
З повагою, юрист Алієва Аліна
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Вадиме!
Ви вважаєте, що це виконавче провадження відкрите у зв'язку із штрафом від ТЦК? Перевіряли?
Перевірити виконавче провадження в Дії:
В Дії можна отримати детальну інформацію про штрафи та борги за виконавчими провадженнями, а також:
Також, інформацію щодо наявності виконавчого провадження можливо перевірити за допомогою:
-єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors);
-автоматизованої системи виконавчих проваджень (https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors);
-он-лайн будинку юстиції (https://online.minjust.gov.ua/).
Якщо так, то це повинно було відбуватися після складання протоколу та винесення поставнови керівником ТЦК. Чи мало місце складання постанови? Ви були притягнуті до адміністративної відповідальності? За що саме і чи були Ви присутні при розгляді постанови в ТЦК?
Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.
30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.
Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.
Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.
Після винесення постанови Ви повинні були упродовж 15 днів сплатити штраф. У разі несплати Вами штрафу в зазначений термін постанова передається у виконавчу службу. Після того відкривається виконавче провадження про примусове стягнення з Вас суми штрафу. При тому сума штрафу подвоюється й до останнього додається ще 10% виногороди виконавця. Тобто, по суті, це вже не мінімальний штраф на 17К, а стягнення майже на 40К.
Щодо нерухомого майна, то є умова: у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (з 01 квітня 2024 року - 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
Проте, якщо це дійсно штраф від ТЦК, то Ви мали право оскаржити останній упродовж 10 днів після винесення постанови. Якщо ж Ви не були присутні при розгляді постанови та не були попереджені про розгляд справи, то маєте такий шанс і станом на зараз.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Мова йде про штраф, накладений на Вас ТЦК та СП? Подібні питання потрібно вирішувати комплексно, зокрема, цікавить наступна інформація:
1. Чи викликали Вас на розгляд справи по притягненню Вас до адміністративної відповідальності?
2. Чи надіслав ТЦК та СП копію постанови на Вашу адресу?
3. Чи надходила Вам повістка через Укрпошту?
Якщо у Вас відображається виконавче провадження у Порталі Дія, треба детальніше з ним розбиратися, розуміти підставу для відкриття ВП.
Ви можете самостійно переглянути дану інформацію за посиланням: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби визначений статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження».
Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, сторони, інші учасники та особи можуть до відповідного адміністративного суду.
Крім того, стягувачі та інші учасники виконавчого провадження (крім боржника) можуть подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Скаргу на рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть подати до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня.
Згідно з частиною четвертою статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:
Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом 3 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Проте перед цим раджу ознайомитися з матеріалами ВП.
Ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження", мають право сторони виконавчого провадження:
- стягувач (самостійно або через представника);
- боржник (самостійно або через представника).
З матеріалами виконавчого провадження, особа має можливість ознайомитися особисто, звернувшись до відповідного органу державної виконавчої служби/офісу приватного виконавця , або самостійно - за допомогою АСВП.
Особисте ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження
Сторони виконавчого провадження мають право особисто ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, у відповідному органі державної виконавчої служби чи офісі приватного виконавця.
Особисте ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження:
- у присутності виконавця/помічника приватного виконавця;
- робиться відмітка із зазначенням дати ознайомлення та підпису суб'єкта ознайомлення;
- доступна можливість робити копії (фотокопії) з документів виконавчого провадження та виписки з них.
Вилучення з матеріалів виконавчого провадження будь-яких документів не допускається.
Терміни особистого доступу: визначений прийомний день або у бажану дату та час для суб'єкта ознайомлення.
Вартість особистого доступу: безкоштовно, не передбачено будь-яких виплат.
Ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження за допомогою АСВП
Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП) - це основна інформаційна база про здійснення виконавчого провадження, а саме - комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.
Для самостійного ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження необхідно перейти на сайт АСВП
https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtorsПерелік інформації, яку можливо отримати:
інформація про те, хто відкрив виконавче провадження та який орган виконавчої служби та який виконавець веде виконавче провадження;
інформацію про дії виконавця;
інформацію про стан виконавчого провадження;
доступ до документів виконавчого провадження.
Терміни самостійного доступу: в режимі реального часу.
Вартість самостійного доступу: безкоштовно, не передбачено будь-яких виплат.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Чи приходили Вам листи від ТЦК? Ви звертались до державного виконавця?
Якщо у Вас відкрите виконавче провадження за несплату штрафу від ТЦК, то Вам і не повинен приходити лист від суду, адже лише ТЦК може притягнути до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку або мобілізації.
Проте, Ви повинні були отримати від ТЦК повідомлення про час та місце розгляду справи.
Розгляд ТЦК справи про адмінправопорушення за відсутності особи, яку належним чином не повідомили про дату розгляду, є безумовною підставою для скасування постанови про притягнення до відповідальності – суд https://sud.ua/uk/news/publication/300829-rassmotr...
1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.
2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.
ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомили про час та місце розгляд справи та винесли постанову про накладення штрафу, а потім передали ї до державного виконавця, то ТЦК порушило ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Таке рішення ТЦК Ви можете оскаржити у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
В період дії воєнного стану територіальні центри комплектування уважно слідкують за дотримання громадянами правил військового обліку. У разі наявності порушень, може заводитись адміністративна справа та притягнення винних осіб до відповідальності за ст.210 або 210-1 КУпАП. Розмір штрафу за вчинення даних правопорушень є немалим та складає від 17 000 до 25 500 грн.Під час накладення штрафу уповноважені особи зобовʼязані пристально дотримуватись процесуальних вимог, які встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема повинні бути дотримані всі права особи на участь у розгляді справи та форма процесуальних документів, які складаються під час призначення штрафу. Штраф призначається постановою по справі про адміністративне правопорушення.
Постанова приймається тільки після фактичного розгляду адміністративної справи та встановлення вини правопорушника. Перед винесенням постанови відбувається складання протоколу та виклик особи для розгляду справи. Постанова може бути винесена протягом 3 місяців з моменту виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через 1 рік з дати його вчинення.
В постанові обовʼязково повинна бути зазначена наступна інформація:
В постанові може бути прийняти одне з рішень: про накладення адміністративного стягнення або про закриття справи. Стягнення застосовується у разі встановлення складу правопорушення та вини особи.Справа може бути закритою у разі:1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Важливо, що за правилами постанова повинна бути прийнята за присутності особи, яка притягується до відповідальності. З цією метою правопорушнику надсилається повістка про виклик з повідомлення про час, дату та місце розгляду справи. У разі належного повідомлення та неявки особи, розгляд справи відбувається без присутності.
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. У разі накладення грошового штрафу, він повинен бути оплачений протягом 15 днів або оскаржений до суду протягом 10 днів.
Постанову про адміністративне правопорушення можливо оскаржити шляхом подачі позовної заяви до місцевого суду протягом 10 днів з моменту отримання самої постанови. Доволі часто до відповідальності притягуються військовозобовʼязані, які не порушували правила військового обліку та не вчиняли будь-яких інших протиправних дій. В такому випадку штраф можна буде скасувати.
Поширеними причинами скасування постанови, є порушення процедури накладення штрафу та прав особи на участь у розгляді справи та права на захист.
Декому постанова про адміністративне правопорушення надходить поштою, а хтось дізнається про таку справу тільки після початого виконавчого провадження.
В яких випадках такий штраф є незаконним та підлягає оскарженню до суду.
В першу чергу варто зазначити, що не всі штрафи, які накладають ТЦК є незаконними. В багатьох випадків військовозобовʼязані дійсно винні у порушенні правил військового обліку, не зʼявляються за повістками або ухиляються від призову на військову службу. Але також доволі багато ситуацій, коли до відповідальності намагаються притягнути особу, яка не вчиняла ніяких протиправних дій. Також підставою для оскарження штрафу є процесуальні порушення під час складання постанови та ігнорування всіх вимог, які передбачені КУпАП.
Отже, існує 2 основні групи підстав, щоб оскаржити штраф від районного ТЦК та СП:
Штраф підлягає скасуванню, якщо:
У випадку, якщо ви виявили наявність однієї або кількох підстав, які позволяють не сплачувати штраф, варто звернутись за допомогою до адвоката, який буде здійснювати супровід даної справи. Для скасування штрафу необхідно підготувати та направити на розгляд місцевого суду позовну заяву та надати докази відсутності складу адміністративного правопорушення.