Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Недавно прочитав новину в мережі "Інтернет" що при здійсненні онлайн-продажів без реєстрації в податковій як ФОП буде накладатися штраф або адміністрабивна відповідальність. А також можливе блокування рахунків. Цікавить питання: реєтрація як ФОП потрібна для тих продавців що мають розміщено безліч товарів на сайті, отримують багато надходжень з продажів чи й тим хто має для продажу декілька товарів, а в місяць продає3-5 товарів?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Іване!
Немає різниці скільки товарів Ви продаєте в місяць. Якщо Ви займаєтеся підприємницькою діяльністю, то повинні зареєструватися, як фізична особа-підприємець.
З повагою, адвокат Айвазян.
Тобто якщо продавати речі які куплені в магазині не виготовлені власноруч, які лежать без діла, продавши дві-три штуки на суму 500-600 грн. у період одного місяця, все одно потрібно реєструватися як ФОП і сплатити 1600 грн податку?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДля чого Ви продасте ці речі? Задля отримання доходу? Ви продали речі тільки тричі у період одного місяця чи Ви продаєте речі кожного місяця, тобто постійно?
Продаються тому що вони непотрібні для дому. Якщо цих оголошень є декілька штук, але вони мало цікаві для покупців, через те є опублікованими по декілька місяців, але продажів є два-три в місяць.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіСлід розуміти діяльність фізичної особи, пов'язану із виробництвом чи реалізацією продукції, виконанням робіт, наданням послуг з метою отримання прибутку, яка містить ознаки підприємницької, тобто провадиться зазначеною особою безпосередньо самостійно, систематично (не менше ніж три рази протягом одного календарного року) і на власний ризик.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо Ви будете продавати товари і отримувати кошти на банківський рахунок без реєстрації ФОП, то можете рано чи пізно потрапити під фінансовий моніторинг і Вам заблокують картку.
Якщо Ви зареєструєте ФОП, то кошти за підприємницьку діяльність Ви повинні отримувати виключно на підприємницький рахунок.
Відповідно до Податкового кодексу України (ПКУ) та Цивільного кодексу України (ЦКУ), необхідність реєстрації ФОП залежить від систематичності здійснення підприємницької діяльності.
Якщо людина продає товари рідко і це має ознаки продажу власних речей (наприклад, бувших у користуванні), то можна уникнути фінмоніторингу, але кожний випадок розглядається індивідуально.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Тобто якщо продавати речі які куплені в магазині не виготовлені власноруч, які лежать без діла, продавши дві-три штуки на суму 500-600 грн. у період одного місяця, все одно потрібно реєструватися як ФОП і сплатити 1600 грн податку?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіПідприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється з метою одержання прибутку (ст. 42 ГКУ).
Систематичність. Це, власне, той критерій, який у більшості випадків рятує від відповідальності тих громадян, яких «ухопили за руку» при здійсненні ними операцій у рамках діяльності, яку «контролери» розцінили «за зовнішніми ознаками» як підприємницьку.
Справа в тому, що «контролери» зазвичай належним чином фіксують/документують одну операцію (продаж товару, закупку вторсировини, виконання роботи тощо). А щодо інших операцій у кращому випадку наводять чи то свідчення сторонніх осіб, чи то непрямі ознаки, які вказують на систематичний характер діяльності.
Втім, як зазначав свого часу ВСУ (що актуально і понині),
систематична діяльність — це три рази протягом календарного року і частіше (постанова пленуму ВСУ «Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності» від 25.04.2003 № 3)
Тож «контролери» мають доказати саме здійснення трьох операції. Якщо цього не зроблено, суди, як правило, не вбачають за можливе накласти на громадянина штраф за здійснення підприємницької діяльності без реєстрації.
Але інколи самі громадяни дають пояснення, що вони роблять це систематично. Як наслідок, отримують штраф. А інколи взагалі звільняють порушника від адміністративної відповідальності і обмежуються усним зауваженням. Але тут не вгадаєш, що краще. Бо як вирішить справу суд, заздалегідь не відомо.