Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Питання наступне:
Договір на аренду закінчився півроку тому, далі все було усно, за останній місяць я не заплатив, і виїхав з квартири. У власника є копія паспорту і ІПН, які проблеми може створити орендодавець? Чи може він звернутися до суду?
Виїхав через те що сусіди були наркомани, і постійно намагалися щось вкрасти, чи погрожували вбити.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Михайле!
За таких обставин, скорше за все, не буде нічого. Проте треба дивитись умови договору оренди.
Втім, орендодавець має право звернутись до суду, але чи доцільно це йому з економічної точки зору? Витрати можуть перевищити повернуті кошти.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Власник має право звернутись до суду, але перспективи виграти справу мінімальні.
Якщо був укладений письмовий договір оренди, який просто закінчився, то відповідно до ч. 1 ст. 764 Цивільного кодексу України (ЦКУ), якщо після закінчення строку договору орендар продовжує користуватися майном і орендодавець не заперечує, договір вважається поновленим на той самий строк та на тих самих умовах.
Але якщо договір був строковий (на певний термін) і в ньому не було автоматичного продовження – він припинив дію, і Ви юридично не були зобов'язані там залишатися.
Усні домовленості про користування квартирою не мають тієї ж юридичної сили, що й письмовий договір.
Щодо боргу за останній місяць, то якщо орендодавець звернеться до суду, він має довести факт користування квартирою та розмір боргу.
Якщо Ви платили готівкою без розписок або не було чітких доказів вартості оренди, у нього будуть труднощі з доведенням суми боргу. Суд може відмовити у стягненні боргу через відсутність належних доказів.
Крім того, якщо власник не ФОП, то у нього можуть бути проблеми з податковою.Ваші паспортні дані та ІПН власник може використати для судового позову, але він не може оформити на Вас кредит чи будь-які інші зобов’язання.
З повагою, юрист Дерій В.О.!