Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Конституційне право, 03 квітня 2025, питання №132554

прошу дати текст з законами на конституціями для мене щоб не чергувати та не йти на шкільне прибирання

добрий день , я в 8 классі та кожен рік перед паскою ми всією школою прибираємо шкільне подвірря, раніше думав що це законно і та не було у мене ніяких "але"
а зараз зрозумів що це не законно ,так щей сьогодні крім цього нам загрожували що якщо не прийдемо та наші батьки не повідомлять чому ми не прийшли,то ми будемо чергувати цілий тиждень,та сказали що ми зобов'язані прийти (якщо нема поважноі причини)
моє запитання - можете написати для мене текст який містить пару конституцій чи законів (я не дуже розбираюсь) України та речень ,щоб я міг прочитати цей текст для директора чи класного керівника та не йти на це прибирання та не чергувати ,на перед дуже дякую

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ренате!

    Відповідно до статті 37 Закону України "Про повну загальну середню освіту" засновник закладу загальної середньої освіти зобов'язаний забезпечити утримання та розвиток заснованого ним закладу освіти, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо".

    Згідно статті 43 Конституції України:

    "Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

    Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

    Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється".

    Постанова КМ від 27.08.2010 р. N 778 Про затвердження Положення про загальноосвітній заклад, п.49 «Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють».

    Статтею 53 Закону України "Про освіту" визначено:

    "3. Здобувачі освіти зобов’язані:

    виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

    поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

    відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

    дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);

    повідомляти керівництво закладу освіти про факти насильства або жорстокого поводження з дітьми, а також стосовно інших учасників освітнього процесу.

    4. Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

    5. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України."

    Відповідно до абз. 3 п. 9 Розділу IV Санітарного регламенту дозволяється залучати до поливу рослин та вологого прибирання, без використання миючих та дезінфікуючих засобів, поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги) учнів 5-11(12) класів. Робота із самообслуговування повинна проводитися за участю педагогічних та/або медичних працівників.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025