Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 06 квітня 2025, питання №132724 350₴

Можно ли выписать или поменять главного квартиро сьемщика

Можно ли выписать или поменять главного квартиро сьемщика бывшего мужа во время войны который находиться за границей более 5 лет имеет задолженность по алиментам на самой квартире задолженность отключены свет вода газ
Если я являюсь его женой с несовершенно летним его ребенком который там тоже прописан.И возможно ли выписать 2 - х родственников прописанных в этой квартире совершенно летних .Заранее спасибо)

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо квартира муніципальна/державна (не приватизована), то згідно з Житловим кодексом України, у випадках, коли основний квартиронаймач не проживає за місцем проживання понад 6 місяців без поважної причини, та не бере участі в утриманні квартири, є підстави для визнання його таким, що втратив право користування житлом. Це також стосується осіб, які перебувають за межами країни тривалий час.

    Відсутність чоловіка за кордоном більше 5 років може бути розцінена як відсутність поважної причини для проживання в квартирі. Заборгованість по комунальним послугам (відключення електрики, води, газу) можуть бути додатковими аргументами на користь того, що особа втратила право користування житлом.

    Щоб офіційно змінити квартиронаймача, то Вам потрібно звернутись до міської ради та отримати дозвіл на переоформлення договору найму жилого приміщення https://guide.diia.gov.ua/view/nadannia-dozvolu-na...

    Житловий кодекс України передбачає наступне

    Стаття 103. Зміна договору найму жилого приміщення

    Договір найму жилого приміщення може бути змінено відповідно до вимог законодавства України.

    Стаття 104. Зміна договору найму жилого приміщення на вимогу члена сім'ї наймача

    Член сім'ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу.

    У разі відмовлення членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

    Стаття 109. Виселення з жилих приміщень

    Виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку. Допускається виселення в адміністративному порядку з санкції прокурора лише осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення або проживають у будинках, що загрожують обвалом.

    ОТЖЕ, звернувшись до міської ради з вимогою про зміну наймача Ви скоріш за все Ви отримаєте відмову, яку потрібно оскаржити у судовому випадку. Виселення з неприватизованої квартири також відбувається через суд.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дар'я!

    Відповідно до статті 824 Цивільного кодексу України:

    1. На вимогу наймача та інших осіб, які постійно проживають разом з ним, та за згодою наймодавця наймач у договорі найму житла може бути замінений однією з повнолітніх осіб, яка постійно проживає разом з наймачем.

    2. У разі смерті наймача або вибуття його з житла наймачами можуть стати усі інші повнолітні особи, які постійно проживали з колишнім наймачем, або, за погодженням з наймодавцем, одна або кілька із цих осіб. У цьому разі договір найму житла залишається чинним на попередніх умовах.

    Відповідно до ст. 61, 103-106 Житлового кодексу УРСР, користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найма жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.

    Договір найма жилого приміщення може бути змінено тільки за згодою наймача, членів його сім’ї та наймодавця. Повнолітній член сім’ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім’ї, які проживають разом з ним (в тому числі тимчасово відсутніх, за якими згідно чинного законодавства, зберігається право користування житловим приміщенням), вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найма жилого приміщення замість попереднього наймача. Таке ж право у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення належить будь-якому членові сім’ї наймача. До членів сім’ї наймача належать чоловік (дружина), їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача за рішенням суду можуть бути визнані й інші особи, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

    Наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім'ї в будь-який час розірвати договір найму.

    У разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

    Для вирішення питання щодо зміни договору найма житлового приміщення, що належить до комунальної власності міста Ви маєте право звернутися до виконкому міської ради.

    Заява писується всіма повнолітніми членами сім’ї наймача, які зареєстровані та проживають у житловому приміщенні, в тому числі за письмовою згодою тимчасово відсутніх, за якими згідно чинного законодавства, зберігається право користування житловим приміщенням.

    Заява щодо зміни договору найма підписується всіма повнолітніми членами сім’ї наймача, які зареєстровані та проживають у житловому приміщенні, в тому числі за письмовою згодою тимчасово відсутніх, за якими згідно чинного законодавства, зберігається право користування житловим приміщенням.

    Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє документ, що посвідчує його особу. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

    Якщо Вам відмовлять, то далі питання прийдеться вирішувати в судовому порядку.

    возможно ли выписать 2 - х родственников прописанных в этой квартире совершенно летних .

    Родичі проживають у квартирі?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Це можливо лише на підставі рішення суду.

    Відповідно до ст. 379 Цивільного кодексу України передбачено, що житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання у них.

    Згідно ст. 810 ЦК України за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Підстави, умови, порядок укладення та припинення договору найму житла, що є об`єктом права державної або комунальної власності, встановлюються законом. До договору найму житла, крім найму житла, що є об`єктом права державної або комунальної власності, застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

    Відповідно до ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.

    Відповідно до ст. 72 ЖК України порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

    В п. 10 постанови Пленуму Верховного суду України від 12 квітня 1985 року №2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» роз`яснено судам, що у справах про визнання наймача або члена його сім`ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК) необхідно з`ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім`ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.

    Тобто наймач і члени його сім’ї не визнаються такими, що втратили право на жилу площу, на підставі ст. 71 Житлового кодексу, якщо про це не винесено судове рішення за позовом наймодавця (житлово-експлуатаційних контор, організацій тощо) або членів його сім’ї, які залишилися проживати у жилому приміщенні, зокрема і колишніх, а також і відсутніх, за якими зберігається право користування жилою площею.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України