Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора!
Порадьте будь ласка щодо такої ситуації. Квартира в багатоквартирному будинку, сходова клітка влаштована таким чином що власники двох сусідніх квартир можуть відгородити частину простору дверима і таким чином облаштувати щось на зразок спільного для двох квартир тамбуру (всього 4 квартири на сходовій клітині). Якщо власник однієї з квартир що мають спільний тамбур не хоче аби були присутні ці двері, чи має він право демонтувати їх у випадку, якщо вони вже встановлені за попередніх власників, чи це може відбуватись лише за згоди власника другої квартири?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Леся!
Власник немає права демонтувати двері. Для того йому потрібна згода співвласників будинку.
До спільного майна багатоквартирного будинку віднесені всі приміщення загального користування ( у тому числі допоміжні). Це, до прикладу, колясочні, комори, підвали, шахти ліфтів, горища, сміттєкамери та інші підсобні і технічні приміщення.
Також всі члени багатоквартирного будинку є співвласниками несучих(опорних) конструкцій будинку, а також огороджувальних ( будівельні конструкцій, що обмежують об’єм будівлі , розділяють її на окремі приміщення).
Все механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку також є спільно власністю, при умові , що воно обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь!
Тобто цей закон починає діяти і щодо конструкцій, які встановлено мешканцями пізніше з власної ініціативи, вірно? (такі двері не передбачались планом будинку і спільних коридорчиків для двох квартир спершу не було, їх встановлювали самостійно за згодою власників двох квартир, які на сходовій клітці знаходяться в одному куті).
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Так, якщо мешканці квартир надали згоду.