Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, мне нужно срочно поменять место регистрации двум несовершеннолетним детям(5 лет) .
Дети прописаны в Харьковской области, дом выставлен на продажу,на него есть покупатели. Отец детей на контакт не идет( выехал заграницу, общения нет, длиться бракоразводный процесс где я инициатор)
Прописать детей нужно в Черновцах, в квартире где собственница моя мать.
Как это сделать максимально быстро без участия отца детей? Спасибо)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Добрый день, мне нужно срочно поменять место регистрации двум несовершеннолетним детям(5 лет) .Дети прописаны в Харьковской области, дом выставлен на продажу,на него есть покупатели. Отец детей на контакт не идет( выехал заграницу, общения нет, длиться бракоразводный процесс где я инициатор)Прописать детей нужно в Черновцах, в квартире где собственница моя мать.Как это сделать максимально быстро без участия отца детей? Спасибо)
На жаль, але без участі батька це можливо лише у випадку наявності рішення суду. Хотів би уточнити, в цілому зняти дітей з реєстрації можливо без участі батька, а зареєструвати - ні.
Відповідно до ч.3 ст.5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) дитини віком до 10 років є задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) її батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина, за згодою іншого з батьків або законних представників.
Відповідно до п. 33 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №265 від 07.02.2022, подання заяви про реєстрацію місця проживання (перебування) особи віком до 14 років здійснюється одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). Згода батьків або інших законних представників може бути надана у присутності особи, яка приймає заяву про реєстрацію місця проживання, або засвідчена нотаріально в установленому законодавством порядку.
Обов`язковою умовою реєстрації місця проживання особи віком до 14 років, є наявність волевиявлення обох батьків (законних представників) на проведення такої реєстрації. Єдине виключення з цього правила, законодавство передбачає у разі, коли місце проживання дитини визначено рішенням суду.
Приклад позитивного рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/117148942
З повагою! Щасти Вам!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
Хто є власником нерухомості у Харківській області? Ви зареєстровані у квартирі матері чи маєте місце реєстрації у Харківській області?
Для зняття з реєстрації місця проживання особі необхідно звернутися із заявою та відповідним пакетом документів до органів місцевого самоврядування або через центр надання адміністративних послуг за місцем свого проживання. Зняття з реєстрації здійснюється в день зверненння особи.
У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання такої дитини у гуртожитку закладу освіти у період чи після закінчення навчання.
Зареєструвати дитину можна лише за місцем проживання одного з батьків. Також, житло, в якому реєструють місце проживання дитини, не має бути в іпотеці. Для реєстрації місця проживання дитини через Дію:
З повагою, адвокат Айвазян.
Власниця житла у Харківській області я. Пробувала через Дію прописатись разом з дітьми, Дія потребує дозволу батька.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯк варіант - новий власник може виписати Вас разом із дітими.
Відповідно до ЗУ "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні":
Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування).
1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:
1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;
2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
Проте, тут виникає інша проблема, а саме продаж нерухомості із двома зареєстрованими малолітніми дітьми, яки мають право користування нерухомістю, а отже, для того буде необхідний дозвіл органу опіки та піклування.
Інший варіант, у випадку, якщо один з батьків не надав згоди на реєстрацію місця проживання дитини з другим з батьків, реєстрація місця проживання дитини здійснюється на підставі рішення суду чи органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання дитини.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Відповідно до українського законодавства, місце проживання дитини, яка не досягла 10-річного віку, визначається за згодою батьків. При цьому як реєстрація місця проживання дитини, так і зняття з зареєстрованого місця проживання, здійснюється виключно за взаємною згодою батьків.
Втім, якщо батько чи матір не погоджуються надати таку згоду, то змінити місце реєстрації дитини можна лише за рішенням суду.
В такому випадку, той з батьків, який планує змінити місце проживання дитини, звертається до суду із позовом про надання дозволу на зняття з реєстрації і постановку за новою адресою проживання дитини без згоди іншого з батьків.
Перш ніж звертатися до суду, необхідно у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) отримати письмову відмову у реєстрації дитини у зв’язку з відсутністю згоди другого із батьків.
Маючи на руках відмову, необхідно скласти позовну заяву, сплатити судовий збір та звернутися до суду за місцем реєстрації відповідача.
Варто звернути увагу, якщо позивач неправильно визначить адресу відповідача (можливо вона невідома або у позові зазначена остання відома адресу), після встановлення судом правильної адреси (суд перед відкриттям провадження самостійно перевіряє зареєстроване місце проживання відповідача), така позовна заява буде передана до необхідного суду.
Не варто розраховувати, що розгляд такої позовної заяви відбудеться швидко.
Загалом все залежить від завантаженості суду, але не варто очікувати, що справа буде розглянута раніше, ніж за 2 місяці.
Після того, як суд ухвалить рішення і воно набуде чинності (30 днів з моменту складення повного тексту), необхідно повторно звернутися до ЦНАП для проведення процедури реєстрації дитини.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно частини 3 статті 5 ЗУ «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні»
Задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) дитини віком до 10 років є задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) її батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина, за згодою іншого з батьків або законних представників.
Тому, зареєструвати дитину можна лише за місцем реєстрації батька або матері.
Якщо Ви хочете прописати дітей в нерухомості, яка належить матері, то там повинні зареєструвати своє місце проживання і Ви. Також потрібна нотаріальна згода батька на зміну місця реєстрації дітей. Якщо це відбувається через ДІЮ, то батько може надати згоду через застосунок.
Згідно статті 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Тому. якщо батько не дає згоду на зміну місця проживання - Вам потрібно звернутися до органу опіки та піклування або до суду.
Якщо Ви хочете продати будинок, то відповідно до законодавства нотаріус може вимагати заяву про відсутність малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном.
при посвідченні правочину щодо відчуження нерухомого майна відчужувач цього майна подає заяву про наявність/відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном. З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним нерухомим майном нотаріус має право додатково витребовувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення такого правочину.
у разі виявлення з поданих відчужувачем документів, що право власності або право користування відчужуваним житловим будинком, квартирою, кімнатою або їх частиною мають малолітні або неповнолітні діти або недієздатні чи обмежено дієздатні особи, нотаріус повинен витребувати у відчужувача дозвіл органу опіки та піклування на вчинення такого правочину у формі витягу з рішення відповідної районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
1. Якщо батько не дає згоду на зміну місця реєстрації дитини - це питання потрібно вирішувати у судовому порядку або шляхом звернення до органів опіки та піклування.
2. Якщо Ви хочете продати будинок з прописаними в ньому дітьми, то Вам потрібно отримати дозвіл органу опіки та піклування на продаж нерухомості або знайти нотаріуса, який посвідчить даний договір без зняття з місця реєстрації Ваших дітей.
Якщо покупець погодиться на таку угоду, то він може потім Вас з дітьми зняти з місця реєстрації без Вашої присутності. Для цього йому потрібно буде звернутися із відповідною заявою в ЦНАП.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Згідно з п. 51 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) (затв. ПКМУ №265 від 07.02.2022 року) подання заяви про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється одним із батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників.
Якщо батько відмовляються надати таку згоду – розв’язати ситуацію можна лише у судовому порядку.
Також зверніть увагу, що згідно пункту 3 глави 1 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України надання нотаріусу дозволу органу опіки та піклування є обов’язковим у разі вчинення батьками (усиновлювачами), опікунами малолітніх дітей та/або опікунами недієздатних осіб таких дій/правочинів:
відмови від прав на майно малолітніх дітей та/або недієздатних осіб, у тому числі речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації;
видачі письмових зобов’язань від імені малолітніх дітей та/або недієздатних осіб;
вчинення правочинів щодо: об’єкта житлової нерухомості та/або земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, власником або користувачем яких є малолітні діти та/або недієздатні особи; відчуження (у тому числі шляхом міни або внесення (передачі) до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу), поділу, виділу нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості, іншого цінного майна, зокрема транспортних засобів, власником якого є малолітні діти та/або недієздатні особи.
Дозвіл органу опіки та піклування надається у формі рішення відповідної районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, районних у містах, сільських, селищних рад, витягу з такого рішення або копії такого рішення, виданих відповідно до законодавства.
Дозвіл органу опіки та піклування не є обов’язковим у разі вчинення правочинів, за якими малолітні діти, недієздатні особи набувають у власність майно, у тому числі нерухоме майно, користувачами якого вони є, крім випадків набуття такого майна у власність за рахунок коштів (іншого майна) таких дітей / осіб.
Правочини від імені малолітніх, а також від імені фізичних осіб, визнаних у судовому порядку недієздатними, вчиняють батьки (усиновлювачі) або опікуни.
Згідно підпункту 1.8 пункту 1 глави 2 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при посвідченні правочину щодо об’єкта житлової нерухомості та/або земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, відчужувач цього майна подає заяву про наявність / відсутність у малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб прав користування цим майном. З метою перевірки наявності / відсутності таких прав нотаріус має право додатково витребовувати від фізичних та юридичних осіб відповідні відомості та документи.