Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В травні 2022 року мене мобілізували до лав ЗСУ. 05.12.2022 року я звільнився з лав ЗСУ за сімейними обставинами (батько інвалід 2 групи). На даний час цей пункт в Законі виключено. Чи мають право мене мобілізовувати повторно? Чи є якісь можливості уникнути від мобілізації, мотивуючи це тим, що Закон зворотньої сили не має, чи можливо щось інше?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Так, Вас мають право мобілізувати, якщо Ви не маєте права на відстрочку. У Вашому випадку стаття 58 КУ не може бути застосована.
Ваша підстава для відстрочки вд призову.
Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
«13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
«Військовозобов’язані, які відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а за умови наявності кількох військовозобов’язаних —додають заяву особи з інвалідністю І або ІІ групи за формою згідно з додатком 15, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання».
“для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи — один із таких документів, що підтверджує інвалідність:
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження);
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, — один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи:
З повагою, адвокат Айвазян.
І це не дивлячись на те, що мене вже один раз мобілізували і я пробув півроку в зоні бойових дій та отримав статус УБД? На момент звільнення я звільнився законно, це ж вони після мого звільнення переписали закон.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, це не дивлячись на це.
Факт Вашого звільнення, на жаль, не стосується факту Вашого права на відстрочку для того, аби не бути мобілізованим.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На жаль, але Вас можуть мобілізувати повторно. Наявність у батька 2 групи теоретичіно надає Вам право на відстрочку, якщо Ви у нього один син.
З повагою!
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Доброго дня, так Ви підлягаєте мобілізації. Якщо у батька ІІ група інвалідності, залежно від складу сім'ї Ви можете мати право на відстрочку.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора
НЕ ЗВЕРТАЮЧИ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ВИ ВЖЕ БУЛИ ПРИЗВАНІ ТА ПРОХОДИЛИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ , БУЛИ ЗВІЛЬНЕНІ З ЗСУ, У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ПІДСТАВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ВАС МОЖУТЬ ЗНОВ УПРИЗВАТИ
Всього доброго