Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Цього року моїй дочці яка від першого шлюбу виповнюється 18 років ,але в мене від другого шлюбу є ще дві неповнолітні дитини ,чи зможу я зменшити розмір аліментів якщо захочуть отримувати аліменти до 23 років?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Так, думаю для цього є всі підстави.
З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Василю!
Так, Ви можете це зробити.
Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України зміна розміру аліментів проводиться, якщо:
– розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
– розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.
Розмір аліментів, може бути зменшений судом у таких випадках: погіршення матеріального стану платника аліментів; зміна сімейного стану; погіршення здоров’я платника аліментів; дитина знаходиться на повному державному чи релігійному утриманні.
Погіршення матеріального стану платника аліментів надає йому право звернутися з позовом про зменшення розміру аліментів. На погіршення матеріального стану платника аліментів може вплинути укладання ним іншого шлюбу, у зв’язку з чим від буде зобов’язаний утримувати спільних дітей, народжених у шлюбі, дружину до трьох років дитини, а також батьків дружини, яких вона утримувала за законом до укладення шлюбу з платником аліментів, зміною місця роботи та зменшенням зарплати, виходом на пенсію, банкрутством, знищенням майна, яке давало доходи тощо.
Ще одною обставиною, яка може призвести до зменшення розміру аліментів, є наявність у платника аліментів інвалідності І чи II груп і отримувана пенсія є єдиним джерелом його існування.
Якщо, за період дії аліментного зобов’язання у платника з’являться непрацездатні члени сім’ї, яких за законом він мусить утримувати. До числа таких осіб належать непрацездатні батьки, повнолітні дочка, син, непрацездатні за станом здоров’я. За наявності у платника аліментів усиновлених дітей питання стосовно зменшення розміру аліментів вирішується тим же законом, що й у випадку, коли на утриманні у нього знаходиться рідна дитина.
Позови про зменшення розміру аліментів підсудні суду за місцем проживання стягувача аліментів. У тому разі, коли справа про зменшення аліментів розглянута не тим судом, який постановив рішення про їх стягнення, суд, що змінив розмір аліментів, повинен до відома надіслати копію рішення суду, який вирішив справу про стягнення аліментів, суду, який стягував аліменти.
Аліменти в новому розмірі будуть стягуватися від дня набрання чинності рішенням суду. Суми, що були стягнуті в раніше встановленому розмірі, до пред’явлення нового виконавчого листа, у рахунок майбутніх платежів не зараховуються.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду
Вітаю, Василь.
Для початку - ви в будь-який момент можете, якщо змінились обставини, подати заяву на перегляд розміру аліментів. По-друге, для того щоб з вас почали додатково стягувати аліменти на дитину старше 18 років необхідні певні обставини й, відповдно, заява від позивача. Тому, вважаю, буде наступний процес й в ньому ви зможете пред'явити свої контраргументи та обгрунтувати свої заперечення щодо розміру.
Згідно статті 199 Сімейного кодексу України
1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Згідно статті 200 Сімейного кодексу України
1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Й наприкінець згідно статті згідно статті 198 Сімейного кодексу України
Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Отже, в вашому випадку є певні умови. Тому при визначенні розміру аліментів суд буде їх розглядати та враховувати.