Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
МФО подала заявление в суд. Я не оплачиваю кредиты с 2021 года. Тело кредитов составляет 4,5 тысячи гривен, ещё есть один кредит на 10 тысяч. Юристы рекомендуют подать на банкротство физического лица. У меня есть своя доля в квартире — кроме меня, там ещё трое совладельцев. Боюсь, что при банкротстве могут забрать мою долю.
Сумма долга, которую требует МФО с учётом процентов, составляет 130 тысяч гривен. Официальный доход — 22 тысячи гривен в месяц.
Не знаю, как поступить: продолжать собирать документы на банкротство или в суде заявить, что пусть взыскивают долг с зарплаты, например, в размере 20%. Очень переживаю за имущество, точнее — за свою долю в квартире. Кроме этой доли у меня никакого имущества нет.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПровадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника. Жоден із кредиторів, включаючи банки та представників бізнесу не мають права звернутися із заявою про банкрутство фізичної особи (стаття 115 Кодексу).
· боржник припинив погашати кредити або здійснювати інші планові платежі в розмірі більше 50 % місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців;
· у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
· існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Кредитор не має права ініціювати банкрутство фізичної особи за жодних обставин, навіть за наявності безспірної заборгованості.
Після порушення процедури банкрутства сума боргу фізичної особи фіксується, нарахування відсотків і штрафів припиняється.
Документи, що додаються до заяви
До своєї заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються наступні документи:
Разом із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржник зобов’язаний подати пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів).
Відповідно до пункту 3 статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства план реструктуризації боргів боржника може містити положення про:
Не підлягають реструктуризації лише борги щодо (стаття 125 Кодексу України з процедур банкрутства)
щодо сплати ЄСВ та інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.З моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів (пункт 3 статті 121 Кодексу України з процедур банкрутства) :
З повагою, адвокат Айвазян.
то есть долю в квартире не заберут? квартира 69 метров квадратных
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіОскільки це Ваше єдине житло й при тому тільки частка в ньому, навряд чи. Ви знаєте скільки Вам буде коштувати процедура бонкрутства, заокрема послуги арбітражного керуючого?
Більше інормації знайдете за посиланням:
https://masser-law.com/kredyty-ta-ipoteka/bankruts...
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДивно, що така мала сума у керуючого.
З приводу квартири, не думаю, що хтось буде відчужувати спільну часткову власність, яка є єдиним житлом.