Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
911 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю. Маю наступне питання!
Я військовозабов*язаний , працюю на підприємстві що має критичність, броню маю до лютого 2026 року. Стою на обліку в ТЦК , ВЛК пройшов в жовтні, на руках є ВОД свіжий , в Резерві+ також все нормально. Перед новим роком виїзжав за кордон у відрядження як заброньований. На руках були всі доки: наказ на відрядження, посвідчення на відрядження, витяг про критичність , витяг про бронювання ск-7, ск-5 і тд . Відрядження було у Вроцлав в Польшу, кордон перетинав відповідно в Грушові українсько-польський. Була співбесіда з погранцами , поліцією, тримали годин може 5-6 загалом, але випустили без проблем, головним чинником стало що я давно працюю в цій організації і отримую офіційну ЗП вже багато років і повернувся я рівно день-в-день як закінчувалося відрядження.
Скоро знову планую відрядження на той самий завод в Польшу , буде той самий пакет документів. Питання чи не буде проблемою , якщо я буду виїзжати через Румунію , якщо відрядження в Польшу? І чи не будуть перевіряти моє попереднє відрядження , бо я за відрядження ще встиг злітати ще в одну країну? Типу що мав бути в Польші , а літав скажем так ще в інші місця!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Питання чи не буде проблемою , якщо я буду виїзжати через Румунію , якщо відрядження в Польшу?
Це може бути приводом до підозри, бажано мати квиток з Румунії до Польщі та обгрунтоване пояснення, чому саме такий маршрут.
Краще їхати на пряму , щоб не було зайвих проблем.
Попереднє відрядження перевіряти ніхто не буде.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Якщо коротко, то:
Законодавство не вимагає, щоб пункт перетину був виключно в напрямку країни, куди відрядження.
Проте, ДПСУ можуть уточнювати, чому саме обрано інший маршрут — тому логічне пояснення (наприклад, дешевші квитки, логістика, прямий переліт з Бухареста до Вроцлава тощо) буде цілком прийнятним.
Бажано, щоб у наказі на відрядження або службовій записці було вказано, що можливий транзит/переміщення з логістичних причин.
Щоб взагалі не було проблем - краще виїзжати через пункти пропуску польсько-українського кордону.
При наступному виїзді прикордонники можуть проглянути історію перетинів, особливо якщо є підстави запідозрити зловживання бронюванням. Але, оскільки Ви повернулись вчасно за призначенням і немає ознак порушення — ризик низький.
Перельоти в інші країни формально не заборонені. Можете сказати, що це було викликано службовою необхідністю, тощо.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за відповідь! Мабуть не потрібно ризикувати , а їхати на Польшу, бо якщо глянуть мій попередній виїзд , там я виїхав на автомобілі і в цей же день з Кракова улетів з Польші і в останній день відрядження прилетів в Краків і зразу повернуся в Україну на автомобілі .
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак, враховуючи посилені перевірки, то краще не ризикувати та їхати напряму через Польщу, відповідно до наказу про відрядження.
Ви абсолютно правильно міркуєте: формально порушення не було, але сам факт перельоту з Кракова в іншу країну може викликати зайві запитання, особливо при повторному виїзді.
Тож прямий маршрут до країни відрядження — справді найменш ризикований.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ЯКЩО ВІДРЯДЖЕННЯ В ПОЛЬЩУ, А ВИ БУДЕТЕ ВИЇДЖАТИ ДО РУМУНІЇ, СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ВАМ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН (ПОТРІБНО БУДЕ ПОЯСНИТИ ЧОМУ ВИ ОБРАЛИ ТАКИЙ ШЛЯХ).
Відповідно до Правил, особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку з їх бронюванням (крім тих, що підпадають під обмеження, встановлені пунктом 2-14 Правил, див. нижче), мають право на виїзд з України за наявності паспорту (або іншого документу із переліку, зазначеного у статті 2 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»), а також:
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Василю!
Питання з приводу перетину кордону заброньованих врегульоване пунктом 2-6 та пунктом 2-14 Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил.
2-14. У разі введення в Україні воєнного стану члени Кабінету Міністрів України, перші заступники та заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники, Державний секретар Кабінету Міністрів України, його перший заступник та заступники, Керівник Апарату Верховної Ради України, його перший заступник та заступники, державні секретарі міністерств, Керівник Офісу Президента України та його заступники, керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники, Голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники, Голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Голова та члени Рахункової палати, Голова та члени Центральної виборчої комісії, голови та члени інших державних колегіальних органів, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступники, народні депутати України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступники, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники, голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники, судді Конституційного Суду України, судді, прокурори, керівники інших державних органів та їх заступники, депутати місцевих рад, а також керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
Правилами перетину кордону не визначено, що Ви повинні виїжджати у відрядження саме через ту країну, в яку планується останнє. Головне, аби вчасно повернулися із такого відрядження. Проте, теоретично такі питання можуть виникнути у прикордонників. З чим саме повязаний виїзд до Польщі через Румунію?
Щодо Вашого другого питання, то це може бути пов'язано із чим завгодно, наприклад, з діяльністю підприємства. Проте, я маю сумніви, що прикордонники будуть перевіряти Ваше місцезнаходження у минулому відряженні.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь!
З чим саме повязаний виїзд до Польщі через Румунію? - по особистим справам потрібно в Грецію заїхати
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Василю!
Можливо, краще у такому випаду не ризикувати, а виїжджати, як і минулого разу. Все ж таки Вам надано право на перетин кордону у службове відрядження. Чи є варіант виїхати вже із Польщі у Грецію?
Та прийдеться корити коло через Польшу і втрачати півтора дня часу. Я думаю а якщо оформити виїзд у відпустку . По закону наче є такий пункт , виїзд заброньованих у відпустку і майже однаковий пакет доків , тільки наказ на відпуску повинен бути а не на відрядження
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, можна спробувати піти таким шляхом. Мав клієнта, який виїжджав (на власному авто) на підставі наказу про відпустку, щоправда це було у 2024 році. Так само, як і Вас довго тримали на пункті перетину, але випустили. Вимагали додатково наказ про працевлаштування, аби відстежити, який час чоловік вже працює на цьому підприємстві.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Скоро знову планую відрядження на той самий завод в Польшу , буде той самий пакет документів. Питання чи не буде проблемою , якщо я буду виїзжати через Румунію , якщо відрядження в Польшу? І чи не будуть перевіряти моє попереднє відрядження , бо я за відрядження ще встиг злітати ще в одну країну? Типу що мав бути в Польші , а літав скажем так ще в інші місця!
На мій погляд, проблем не повинно бути, але це ДПСУ, вони можуть їх знайти на рівному місці. З формальної точки зору, українське законодавство про виїзд військовозобов’язаних у відрядження не прив'язує Вас до конкретного пункту пропуску, головне, щоб у Вас на руках був повний пакет документів.
Але - на кордоні все ж таки можуть виникнути питання, чому Ви їдете через іншу країну, якщо пунктом призначення є Польща. Тут важливо:
або мати пояснення (наприклад, дешевші квитки, логістика, особливості маршруту),
або в ідеалі зазначити у наказі, що відрядження до Польщі з можливістю транзиту через країни ЄС.
Загалом прикордонники перевіряють лише те, що є в базі про поточне бронювання, ВОД та ціль відрядження. Якщо Ви виїжджали і повернулися вчасно - це великий плюс.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Загалом в контексті Правил №57 для перетину кордону потрібно з собою мати:
Згідно п.7 Правил№57 громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.
Особливо я не вбачаю проблеми в тому, що Ви повернетеся в Україну через Румунію, а не Польщу. Жодних заборон законодавство не містить і містити не може. Основний критерій - Ви повинні повернутися в Україну.