Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 15 квітня 2025, питання №134575

Як зробити зміни в графі "батько" у свідоцтві про народження дитини?

Я народила дитину але на момент коли потрібно було робити свідоцтво про народження дитині я через сімейні обставини не змогла вписати справжнє прізвище батька і в свідоцтві в графу батько було записано "батько зі слів матері" і було присвоєно статус мати-одиначка.
В свідоцтві в графі батько вказано моє прізвище та справжнє імʼя та по-батькові біологічного батька дитини. Тепер хочемо виправити та вказати справжнє прізвище батька та зняти статус мати-одиначка. Офіційно у шлюбі неперебуваємо. Прізвище у дитини залишається таке як і моє. Як виправити на справжнє прізвище батька в графі?
Завчасно дякую за відповідь

Відповіді юристів (4)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 22 години тому

    Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду

    Доброго дня. Ви зверталися до до центру надання адміністративних послуг? Отримували відмову?Які дії були здійснені?

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 21 година тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анна!

    Для початку звертайтеся разом із батьком зі спільною заявою до ДРАЦС. Якщо останній Вам відмовить, то питання можливо буде вирішити тільки у судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 18 годин тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: 1) за заявою матері та батька дитини; ... 3) за рішенням суду.

    Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

    Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

    Спочатку Вам краще разом з батьком дитини звернутись до органу РАЦС. Якщо у Вас не вийде добитись юридичного визнання його батьківства, то Ви чи батько може звернутись до суду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України