Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день!
Опис ситуації:
1. Чоловік уточнив облікові дані 09.07.2024 року через ЦНАП.
2. 14.11.2024 року отримав повідомлення про надходження на його ім’я рекомендованим поштовим відправленням повістки ТЦК. Повістку на пошті не отримав.
3. 26.03.2025 року пройшов ЕКОПФО та отримав 3 групу інвалідності.
4. 30.03.2025 року вперше встановив на смартфон додаток Резерв+.
Резерв+ містить наступну інформацію:
- відстрочка до 08.05.2025 року за п.2 ч.1 ст. 23.
- “Порушення правил військового обліку.”
- “ Дані уточнено вчасно. Дата уточнення даних: 30.03.2025 року” (тобто дата встановлення додатку).
5. 08.04.2025 року через електронну пошту було скеровано запит до ТЦК.
6. 14.04.2025 року була отримана відповідь від ТЦК, де вказана причина (неявка за повісткою, яка була надіслана рекомендованим поштовим відправленням) та дата порушення правил військового обліку (04.12.2024 року). Також відповідь ТЦК містить скан-копії поштового конверту та самої повістки, яка була надіслана рекомендованим поштовим відправленням та не була отримана. Метою виклику до ТЦК в повістці вказано: “для уточнення даних”.
Питання:
1. Чи є перспективним в даній ситуації подавати позовну заяву до суду з вимогою зобов'язати ТЦК скасувати розшук, посилаючись на строки накладення адміністративного стягнення (ст. 38 КУпАП), оскільки з моменту порушення (04.12.2024 року) минуло більше 3-х місяців, а справа не розглянута та постанова про адміністративне стягнення (штраф) не винесена?
2. У повістці вказана мета виклику: “для уточнення даних”, при чому дані було уточнено вчасно (що підтверджується як даними електронного ВОД, так і паперовим ВОД, виданим в ЦНАП), однак не зрозуміло які ж саме дані мали б бути уточнені 24.11.2024 року (день явки за повісткою) на відміну від тих, які у ТЦК мались в наявності від 09.07.2024 року (день уточнення даних в ЦНАП). Чи можна використати цей факт для оскарження розшуку за поданням ТЦК?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Михайле!
А чого Ви вирішили, що ТЦК порушив строки накладання адміністративного стягнення? Ви бачили постанову? Дані в Резерв+ могли бути внесені і пізніше.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь, пане Юрію!
Я вважав, що з дня виявлення правопорушення до дня розгляду справи та винесення постанови про накладення адміністративного стягнення має пройти не більше 3-х місяців. День виявлення правопорушення вказаний у відповіді, яку ТЦК надало на звернення (04.12.2024 року). Порушник правил військового обліку по сьогоднішній день в ТЦК жодного разу не був (самостійно не звертався, поліцією примусово не доставлявся). Повістка про виклик до ТЦК для розгляду адміністративної справи не надсилалась та особисто не вручалася (стаття 268 КУпАП). З цього я зробив висновок, що розгляду справи про адміністративне правопорушення ще не було. Відповідно, винесення постанови про накладання адміністративного стягнення також ще не було. Якщо я не помиляюся в своїх міркуваннях, строк давності адміністративного правопорушення минув, отже ТЦК порушив строки накладання адміністративного стягнення.
Стосовно мого другого питання: я вважав, що паперовий ВОД, який був виданий в ЦНАП під час уточнення облікових даних 09.07.2024 року, може служити доказом того, що саме 09.07.2024 року, а не пізніше, персональні дані були внесені в базу даних “Оберіг”. Отже, ТЦК не мало підстав надсилати повістку на 24.11.2024 року з метою “для уточнення даних”.
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
У даному випадку можна спробувати вирішити питання шляхом письмового звернення до ТЦК з відповідними вимогами (обгрунтованими нормами законодавства), без подачі позовної заяви.
Дякую за відповідь, пані Галино!
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка!
Щодо перспектив, то у моїй практиці були випадки успішного вирішення питання саме у такий спосіб.