Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 16 квітня 2025, питання №134627

Статус отец одиночка

Добрый день, через месяц развод с женой. Я военнослужащий НГУ. Был с женой у нотариуса и заключили добровольно договор о том что после развода ребенок останется со мной. Как я могу уволиться во время военного положения по уходу за несовершеннолетним ребенком? И какие документы для этого нужны?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На жаль, але за даних обставин це неможливо. Підстава звучить таким чином:

    військовослужбовці, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

    З повагою! Щасти Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тимуре!

    Єдина можливіть для Вас звільнитися - це отримати рішення суду про самостійне виховання та утримання дитини, що буде доволі складно зробити. Визначення місця проживання дитини разом з Вами після розлучення не надає Вам права звільнитись зі служби.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, Тимуре!

    На жаль, не все так просто. Якщо Ви хочете мати право на звільнення Вам потрібно отримати рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини.

    Відповідно до українського законодавства мати не може добровільно зняти з себе батьківські обов’язки по відношенню до власних дітей. Це потрібно робити лише в судовому порядку.

    Згідно пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу"

    під час дії воєнного стану право на звільнення мають військовослужбовці, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини:

    • (дітей) помер,
    • позбавлений батьківських прав,
    • визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім,
    • оголошений померлим,
    • відбуває покарання у місцях позбавлення волі,
    • а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
    Згідно Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України для звільнення Вам потрібно надати

    1. Нотаріальну копію свідоцтва про народження дитини

    2. Один із документів:

    • копія свідоцтва про смерть одного з батьків, або
    • копія рішення суду про визнання одного із батьків безвісно відсутнім, або оголошення померлим, або
    • копія рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав, або
    • копія вироку суду, за яким особа відбуває покарання у місцях позбавлення волі, або
    • документи, які підтверджують, що особа самостійно виховує та утримує дитину (копія рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України);

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України