Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 29 квітня 2025, питання №135196 650₴

Як правильно заповнити свідотство про смерть. Якщо смерть була в ДТП поза населеним пунктом

Добрий день. Брат військовий загинув у ДТП між двома селами. Тобто поза населеним пунктом. При заповненні свідоцтва про смерть патологоанатом і слідчий вказав місце смерть між населеними пунктами ( А. І Б.) але в ЦНАПі хочуть щоб було вказаний конкретний населений пункт тому при отриманні виплат від держави і пільг вимагають конкретний населений пункт де смерть наступила. На мою думку вірно було б вказати назву дороги і кілометр. Умовно Н-10 км 203. Але вони в ЦНАПі кажуть що так теж неправильно. Як варіант можна написати найближчого населеного пункту але тоді місце смерть біде відрізнятися від того який вказав слідчий у кримінальній справі. Як бути?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Існує таке поняття, як адміністративне розмежування між сусідніми рівнозначними населенними пунктами. Не може так бути, щоби ДТП, що сталося між цими населенними пунктами, не було віднесено до території одного з них.

    Тому, якщо подивитись на адміністративну карту та карту цього регіону і вказати на ній точку, де сталося ДТП, зовсім не складно віднести це місце до одного чи другого НП.

    Якщо сталося так, що адміністративна приналежність місця, де сталось ДТП, у свідоцтві СМЕ не визначено або визначено помилкового, треба зробити наступне:

    Звернутись до бюро судово-медичної експертизи, яке видало лікарське свідоцтво про смерть, із заявою про визначення або зміну місця смерті. Серед іншого Ви можете просити вказати точне місце ДТП з прив'язкою до адміністративної одиниці. Крім того, Ви маєте право отримати відповідні роз’яснення від слідчого органу, який провів досудове розслідування, з уточненням місця події ДТП

    В кінці кінців, Ви можете просити витяг з Держгеокадастру або місцевої/сільської ради про те, до якого саме населеного пункту адміністративно належить ділянка дороги, де сталася смерть.

    З такими документами ЦНАП повинен задовільнити Вашу заяву про соціальну допомогу, а у разі його відмови Ви маєте повне право звернутись до суду. Йімовірність задоволення такого позову дуже висока.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Іване, прийміть мої співчуття у зв’язку з втратою Вашого брата!

    Державна реєстрація смерті проводиться на підставі документа про смерть, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичним експертом, або за рішенням суду.

    Державна реєстрація смерті передбачена главою 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні

    1. Підставою для державної реєстрації смерті є:

    а) лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі - лікарське свідоцтво про смерть);

    б) фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі - фельдшерська довідка про смерть);

    в) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;

    г) рішення суду про оголошення особи померлою;

    ґ) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;

    д) повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;

    е) повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.

    Ці документи додаються до другого примірника актового запису про смерть.

    2. Заява про державну реєстрацію смерті (додаток 17-1) подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть - не пізніше п'яти днів.

    У графі "місце смерті" Лікарського свідоцтва про смерть записуються назва населеного пункту, де настала смерть або у разі смерті поза межами населених пунктів, назва найближчого населеного пункту, до адміністративної території якого належить місце смерті.

    Зверніться до слідчого з письмовою заявою надати уточнену довідку, де вказано, до якої адміністративної одиниці належить ділянка дороги, де сталася ДТП.

    Подайте цю довідку в заклад охорони здоров'я, щоб вони внесли формально допустиме місце смерті (назва села або громади) в лікарське свідоцтво про смерть без спотворення суті.

    Подайте Заяву про державну реєстрацію смерті разом з оновленим лікарським свідоцтвом про смерть до ДРАЦС

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України