Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! В 2018 році померла моя кума, на момент смерті в неї була донька 12 років і чоловік, з яким вона не встигла розлучитись. Майно, яке в них було, це майно моєї куми (спадщина від батьків: 2 квартири і земельна ділянка) і недобудований будинок в Брусилові з земельною ділянкою, яке купили вже в шлюбі. Після смерті матері, дитиною фактично опікується бабуся(мама чоловіка), але опікунство оформляв на себе батько, при цьому ніяк не приділяючи увагу дитині. Зараз дівчинці 18 років, вона з бабусею мешкає в Германії, як переселенка. Батько ніякої участі в житті дитини не приймає, випиває, жив з жінкою, яка народила дитину (не в шлюбі), але він позбавив її батьківських прав, щоб уникнути мобілізації і оформив опікунство над дитиною. Звичайно, що він успадкував все майно жінки разом з донькою. Зараз він ніде не працює, але вимагає, щоб донька присилала гроші з Германії(вона пішла працювати). Питання полягає в тому, чи можна якось вберегти майно для моєї похресниці? Чи має право вона подати на аліменти? Чи можливо його взагалі позбавити майна, яке йому й не належало? Вибачте питання велике, але дуже важливе. Можливо хтось порадить куди їм звернутись. І ще - документи на право власності доньки, знаходяться в батька, і він їх не віддає.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тамара!
Питання складне і потребує вирішення в судовому порядку. Тому рекомендую одразу звертатись до спеціаліста. Без стороннього юридичного супроводу похресниці не обійтись.
В межах даного формату відповісти на поставлені Вами задачи можна лише після ознайомлення з усіма документами, дотичними до цієї ситуації.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
1. Відповідно до ст. 199 «Сімейного кодексу України», якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23- х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Отже, повнолітня дочка має право на аліменти , якщо навчається у ВНЗ і потребує матеріальної допомоги
2. Щодо спадщини, то якщо батько подав заяву про прийняття спадщини і кума не складала заповіт на свою дочку, то чоловік успадкував 50% нерухомості, іншу половину - дочка.
Якщо чоловік перебував у шлюбі зі спадкодавцем, то навряд чи його позбавите право на спадок.
3. Донька не зобов'язана висилати кошти батьку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!