Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 01 травня 2025, питання №135311

Как переоформить авто если хозяин за границей? Какая нужна доверенность и какой алгоритм действий

Здравствуйте купил автомобиль по тех паспорту, сейчас решил оформить автомобиль на себя но хозяин авто находится за границей какая нужна доверенность и какой алгоритм действий?

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Є два варіанти:

    1. Власник авто переоформляє авто на Вас через ДІЮ. Ознайомтесь з матеріалом за посиланням https://diia.gov.ua/news/zminyuyemo-pidhid-do-kupi... Податки сплачувати за перший продаж авто не потрібно. Обмінюватись грошима за авто через ДІЮ не потрібно.

    Підписані документи надійдуть до адміністратора сервісного центру МВС, який закріпить вибрані номери та роздрукує свідоцтво про реєстрацію авто. Готовий пакет документів надійде Вам у вибране відділення Укрпошти. А електронні документи на автівку підтягнуться в Дії.

    2. Власник авто оформляє у консульстві або закордонного нотаріуса довіреність (в такому випадку інколи потрібен апостиль) на продаж авто.

    АЛЕ МАЙТЕ НА УВАЗІ, що частиною третьою статті 238 ЦК України передбачено, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

    Тобто, якщо Ви хочете переофрмити авто на себе, то довіреність складати на Вас не можна , адже Ви не зможете потім оформити договір купівлі-продажу авто на себе. Потрібно, щоб довіреність склали на людину, яка піде разом з Вами в сервісний центр МВС або до нотаріуса і переоформить авто на Вас.

    З повагою,юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Для переоформлення авто Вам потрібен документ, який підтверджує право власності на авто.

    При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.

    До сервісного центру МВС подаються оформлені в установленому порядку документи, що:

    • підтверджують правомірність придбання транспортного засобу;
    • заява (заповнюється в ТСЦ);
    • свідоцтво про реєстрацію;
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) покупця та продавця або:
      • тимчасове посвідчення громадянина України;
      • посвідка на постійне проживання;
      • посвідки на тимчасове проживання;
      • посвідчення біженця;
      • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
      • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

    (у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)

    • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію.

    * висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу, що вносяться до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС (не є обов’язковим та проводиться за бажанням при перереєстрації транспортного засобу).

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України