Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 01 травня 2025, питання №135321

Перетин кордону, дружина з інвалідністю III групи.

Підкажіть будь ласка. Маю дружину з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання. Чи маю я право на перетен кордону як супроводжуючий. Всі підтверджуючи документи є, резерв+, ВЛК дійсне, відстрочка є.

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Так, Ви маєте право на перетин кордону.

    Згідно п.2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України

    у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Для виїзду за кордон Вам обхідно підготувати такі документи:

    1. Закордонні паспорти

    2. Свідоцтво про шлюб

    3. Належний документ про інвалідність дружини (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення, або посвідчення про соцдопомогу, або довідку про пільги)

    4. Військово-обліковий документ на бланку або е-ВОД з Резерв+

    Якщо по надуманим причинам Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

    Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.

    Також можна спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Звичайно Ви маєте право на виїзд за кордон, я супроводжуючий дружини з інвалідністю. Ваших документів більш ніж достатньо для того.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України