Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 02 травня 2025, питання №135348 350₴

Повістка та відтермінування

Доброго дня. У травні 22го був у воєнкоматі і отримав відтермінування до грудня 25го за наявністю 3х неповнолітніх дітей. В січні дзвонили з ТЦК, погрожували подати в розшук, якщо не прийду в день дзвінка. На те що маю відсрочку сказали є новий закон, що мушу кожні 3 міс.приходити для отримання нової. Чи новий закон відміняє попередні відсрочки? Нещодавно на адресу прописки прийшла нова повістка з'явитись 7го травня, мати за неї розписалась. Я наразі знаходжусь за кордоном (виїхав у грудні 22го) і не планую поки вертатись. Мене цікавить чим небезпечний цей "адміністративний" розшук і чи не заблокують мені гривневу картку у Приватбанку, бо я з неї сплачую аліменти на своїх дітей.

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи реєструвались Ви в Резерв+?

    У травні 22го був у воєнкоматі і отримав відтермінування до грудня 25го за наявністю 3х неповнолітніх дітей. В січні дзвонили з ТЦК, погрожували подати в розшук, якщо не прийду в день дзвінка.

    Виклик до ТЦК телефонним дзвінком не передбачено закононодавство, зокрема Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації. Тому не явившись до ТЦК Ви нічого не порушили.

    Згідно пункту 41 постанови КМУ 560

    Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

    • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
    На те що маю відсрочку сказали є новий закон, що мушу кожні 3 міс.приходити для отримання нової. Чи новий закон відміняє попередні відсрочки?

    Навпаки, згідно останніх змін - Вам взагалі повинні продовжити відстрочку АВТОМАТИЧНО без направлення будь-яких документів, а вже якщо працівники ТЦК не зможуть здійснити перевірку підстави для відстрочки - то Вас повинні повідомити про це по телефону, емейл чи рекомендованим листом. Слідкуйте за інформацією в Резерв+.

    Відповідно до п. 60 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується АВТОМАТИЧНО, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    Відомості про надання або скасування відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період заносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день оформлення довідки про надання відстрочки (додаток 6) або в день надсилання повідомлення про скасування відстрочки (додаток 10) засобами поштового зв’язку на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за умови її уточнення) або адресу електронної пошти, зазначеної у заяві про надання відстрочки (додаток 4), або повідомлення засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    У РАЗІ НЕМОЖЛИВОСТІ ПРОВЕСТИ ПЕРЕВІРКУ НАЯВНОСТІ У ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНОГО ПІДСТАВ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, на особливий період за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інших державних реєстрів або баз (банків) даних ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ (Центральне управління або регіональні органи СБУ чи відповідний підрозділ розвідувальних органів) ПОВІДОМЛЯЄ ТАКОМУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНОМУ ЗАСОБАМИ ТЕЛЕФОННОГО, ЕЛЕКТРОННОГО АБО ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ НАДАННЯ НИМ ВІДПОВІДНИХ ПІДТВЕРДНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ РАНІШЕ НАДАНОЇ ВІДСТРОЧКИ.

    ОТЖЕ, ВАМ ПОВИННІ ПРОДОВЖИТИ ВІДСТРОЧКУ АВТОМАТИЧНО, ЯКЩО ПРАЦІВНИКИ ТЦК НЕ ЗМОЖУТЬ ЗДІЙСНИТИ ПЕРЕВІРКУ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ - ВАС ПОВИННІ ПОВІДОМИТИ ПРО ЦЕ ПО ТЕЛЕФОНУ, ЕМЕЙЛ ЧИ РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ. В ТАКОМУ ВИПАДКУ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПОДАТИ ЗАЯВУ (додаток 4) ТА ДОКУМЕНТИ ПРО ВІДСТРОЧКУ ПОШТОЮ РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ.

    Нещодавно на адресу прописки прийшла нова повістка з'явитись 7го травня, мати за неї розписалась.

    Це неправомірно, адже вручити повістку повинні були ОСОБИСТО Вам! Штраф за неявку по такій повістці можете оскаржити.

    Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку

    82. Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються ОСОБИСТО адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”.

    Я наразі знаходжусь за кордоном (виїхав у грудні 22го) і не планую поки вертатись. Мене цікавить чим небезпечний цей "адміністративний" розшук і чи не заблокують мені гривневу картку у Приватбанку, бо я з неї сплачую аліменти на своїх дітей.

    Загалом ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть спробувати будь-кого притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по повістці, проте даний штраф можна оскаржити.

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    ОТЖЕ, ВИ МОЖЕТЕ ПОВІДОМИТИ ТЦК ПРО ТЕ, ЩО ПЕРЕБУВАЄТЕ ЗА КОРДОНОМ І НЕ МАЄТЕ МОЖЛИВОСТІ ПРИБУТИ ДО ТЦК. Для цього Вам потрібно надіслати лист до ТЦК із копією закордонного паспорту або іншого документу, який підтверджує Ваше перебування за кордоном. Також можна зателефонувати до ТЦК (із записом розмови) та/або відправити повідомлення про неможливість прибуття до ТЦК на електронну пошту ТЦК. Як варіант, можете направити запит до ТЦК через адвоката.

    Якщо Вас неправомірно притягнуть до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, Ви цей штраф не сплатите, то ТЦК може звернутись до виконавчої служби щоб арештували Ваші рахунки чи майно. Проте, якщо штраф виписали з порушенням процедури, то Ви його можете оскаржити в судовому порядку онлайн через систему Електронний суд або уклавши угоду з адвокатом.

    За час поки Ви оскаржуватимете штраф - Ви можете розблокувати один банківський рахунок для видаткових операцій на суму 16 тис. грн. І з нього можете сплачувати аліменти.

    На жаль, за неявку по повістці ТЦК може внести відомості про порушення правил військового обліку до Реєстру Оберіг, що буде підставою для відмови у наданні Вам консульських послуг за кордоном.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Михайло!

    Доброго дня. У травні 22го був у воєнкоматі і отримав відтермінування до грудня 25го за наявністю 3х неповнолітніх дітей. В січні дзвонили з ТЦК, погрожували подати в розшук, якщо не прийду в день дзвінка. На те що маю відсрочку сказали є новий закон, що мушу кожні 3 міс.приходити для отримання нової. Чи новий закон відміняє попередні відсрочки?

    Дзвінок із ТЦК не є належним оповіщенням, яке зобов'язує Вас з'явитись в ТЦК.

    Щодо Вашого питання з приводу того, чи зміни у законодавсті відміняють вже оформлену відстрочку, то це питання риторичне, на жаль, оскільки ТЦК у більшості своїй не діють у межах того законодавства.

    Тож, у громадян залишається два шляхи у кінцевому варіанті: або погоджуватись на вимогу ТЦК, або оскаржувати дії чи рішення останнього у судовому порядку.

    Нещодавно на адресу прописки прийшла нова повістка з'явитись 7го травня, мати за неї розписалась. Я наразі знаходжусь за кордоном (виїхав у грудні 22го) і не планую поки вертатись. Мене цікавить чим небезпечний цей "адміністративний" розшук і чи не заблокують мені гривневу картку у Приватбанку, бо я з неї сплачую аліменти на своїх дітей.

    Ви вказували у Резерв+ фактичну адресу проживання за кордоном при уточненні даних? Яка дата відстрочки наявна у Резерв+ і чи є вона взагалі?

    Якщо Ви не з'явитесь за повісткою, то у подальшому маєте ризик бути притягнутим до адміністративної відповідальності. Крім того, ТЦК подасть Вас у розшук з метою доставлення Вас до ТЦК працівниками НПУ задля складання протоколу та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Після винесення постанови Ви повинні або оскаржити таку постанову упродовж 10 днів до районного суду або ж упродовж 15 днів сплатити штраф. У разі несплати Вами штрафу в зазначений термін постанова передається у виконавчу службу. Після того відкривається виконавче провадження про примусове стягнення з Вас суми штрафу. При тому сума штрафу подвоюється й до останнього додається 10% виногороди виконавця. Тобто, по суті, це вже буде не мінімальний штраф на 17К, а стягнення майже на 40К.

    Першочергово виконавець накладає арешт на Ваші банківські рахунки та, якщо на останніх є кошти, стягує їх. Крім того, у разі недостатної кількості коштів, арешт накладається н а рухоме майно.

    Щодо нерухомого майна, то є умова: у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (з 01 квітня 2024 року - 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

    Проте, сам порядок винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності передбачає Вашу особисту присутність. Єдине виключення - належне повідомлення Вас про розгляд справи.

    Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:

    Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.

    30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.

    Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.

    Отже, для того, аби винести постанову про притягнення Вас до адміністратичної відповідальності, необхідна Ваша присутність в ТЦК. Керівник ТЦК може скласти постанову і без Вашої присутності, але у такому разі останній повинен повідомити Вас належним чином про розгляд справи, а Ви, в свою чергу, не з'явитись.

    Звісно, що ТЦК цього не роблять й потім це є однією із підстав для оскарження постанови керівника ТЦК у судовому порядку, але, на жаль, це не виключає того, що Ви просто навіть не знатимете про постанову й тому, скорше за все, дізнаєтесь про штраф вже після того, як виконавець накладе арешт на Ваші рахунки у банківських установах. Тож, теоретично, за певних обставин, блокування рахунку можливе у Вашому випадку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, МИХАЙЛО! Вам відстрочку яким чином надали? (відмітка у військово-обліковому документі , довідка?) У Вас є докази надання відстрочки до грудня 2025 року?

    Оскільки ТЦК явно начхати на Вашу відстрочку судячи з їх поведінки (у прифронтовій зоні нахабно тягнуть на мобілізацію усіх з порушенням усіх можливих правил мобілізації), то може бути морока. І дійсно можуть в перспективі заблокувати картку, оголосити в адміністративний розшук, накласти штраф 34 тисячі грн, діставати батьків своїми візитами та можливо навіть спробами в проникнення в житло. Всупереч закону звісно ж.

    Тому бажано цю справу не залишати як є та не пускати на самотік.

    Штраф та блокувкання картки звісно не дуже страшно якщо немає великих надходжень на картку щомісяця, бо на час війни, тобто на час існування ТЦК - можна розблокувати можливість витрачати з 1 картки суми 16 тисяч грн/місяць. Це робиться шляхом подачі відповідної заяви державному виконавцю.

    Звісно штрафи накладають не на всіх поки що. Але держава мріє це зробити і для українців за кордоном. Як то кажуть - щоб зідрати з нас хоч гроші, якщо не можуть дістати фізично та "бусифікувати".

    На жаль дійсно 16.05.2024 р. було прийнято досить сумнівної законності Постанову КМУ № 560, якою унормовано Урядом питання оформлення відстрочок та мобілізації. Іноді всупереч закону, а іноді підміняючи закон своїми розширеними нормами.

    Редакція в період з 18.05. по 31.12.2024 р. передбачала, що дійсно відстрочку треба продовжувати кожні три місяці продовження загальної мобілізації та воєнного стану. Але те, що треба заново подавати кожні 3 місяці заяву на відстрочку за встановленою формою - БРЕХНЯ. Заява про продовження відстрочки мала подаватися в довільній формі та у будь-який спосіб.

    Наразі з 01.01.2025 р. цю ганьбу скасували у постанові КМУ № 560. Відстрочка тепер надається теж на 3 місяці дії мобілізації, але ТЦК зобов"язане її продовжувати автоматично.

    Але я так розумію Вам нахабно зняли відстрочку. Це можна перевірити в Резерв+

    Ви уточнювали свої облікові дані в минулому році через Резерв+?

    Якщо ні - це може бути окремою підставою для штрафу та розшуку.

    Крім того неявка по повістці.

    В ідеалі повідомити ТЦК на електронну пошту, що Ви за кордоном.

    1) Оновити облікові дані в Резерв+, вказавши закордонну адресу.

    2) Написати повідомлення ТЦК на їх офіційну електронну адресу - повідомивши про перебування за кордоном і приклавши докази цього (відмітка в паспорті про перетин кордону та неповернення в Україну, документи оформлення захисту від війни тощо).

    https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf

    Зразок заяви додаю до відповіді.

    БАЖАНО перевірити чи є відстрочка у Резерв+

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    або через ДІЮ сформувавши електронний військово-обліковий документ.

    https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Якщо немає, то зараз є можливість (якщо діти відображаються в ДІЇ в розділі "Документи") оформити відстрочку через Резерв+ без участі ТЦК.

    Звісно якщо ТЦК належним чином виконали обов"язок і Ваші дані внесені в Реєстр військовозобов"язаних.

    Але і цю проблему можна вирішувати. В принципі будь-яку проблему можна вирішити окрім "бусифікації" та насилля з боку невідомих осіб у камуфляжі та балаклавах.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Доброго дня. У травні 22го був у воєнкоматі і отримав відтермінування до грудня 25го за наявністю 3х неповнолітніх дітей. В січні дзвонили з ТЦК, погрожували подати в розшук, якщо не прийду в день дзвінка. На те що маю відсрочку сказали є новий закон, що мушу кожні 3 міс.приходити для отримання нової. Чи новий закон відміняє попередні відсрочки? Нещодавно на адресу прописки прийшла нова повістка з'явитись 7го травня, мати за неї розписалась. Я наразі знаходжусь за кордоном (виїхав у грудні 22го) і не планую поки вертатись. Мене цікавить чим небезпечний цей "адміністративний" розшук і чи не заблокують мені гривневу картку у Приватбанку, бо я з неї сплачую аліменти на своїх дітей.

    Які підтверджуючі документи щодо надання Вам відстрочки до кінця 2025 року Ви маєте? Якщо їх немає, дійсно наразі складно говорити про наявність у Вас відстрочки, у тому числі до кінця 2025 року...

    Що зазначається у Вас в Резерв+?

    По повістці Ви повинні з'явитися, якщо мати розписалася Вашим підписом. На майбутнє скажіть, аби вона більше цього не робила.

    На жаль, але теоретично Ви можете бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

    Крім того, одне з найперших, що може відбуватися - оголошення особи у адміністративний розшук.

    Як показує практика, від моменту порушення правил військового обліку, мобілізаційного законодавства (наприклад, неявка по повістці) тощо проходить різний період часу - від 1 тижня до декількох місяців. Все залежить від ТЦК, їх завантаженості тощо. Але те, що саме вони (ТЦК та СП) є ініціаторами - це точно.

    До прикладу, поділюся одним із останніх моїх кейсів. Клієнт не з'явився по повістці через Укрпошту за браком часу, але пішов до ТЦК по електронній черзі добровільно через 3-4 дні після дати, вказаної у повістці. Вже у приміщенні ТЦК йому повідомили, що аби він не з'явився сьогодні або найбллижчими днями, його було б подано в розшку. Тому у конкретно даному кейсі, цей строк становив +- 1 тиждень.

    А відбувається це доволі просто - ТЦК після виявлення порушення особою мобілізаційного законодавства, інколи не чекаючи складення на особу адміністративних матеріалів, інколи після складення адміністративних матеріалів, готує повідомлення до МВС (Національної поліції) про порушення особою законодавства та оголошення його в адміністративний розшук як "Ухилянта" з проханням здійснити доставку до ТЦК.

    Цікавий момент, до речі, саме щодо складення адміністративних матеріалів. Аби законно особу притягти до відповідальності - спочатку її мають викликати на розгляд справи до ТЦК.

    Стаття 248. Розгляд справи про адміністративне правопорушення на засадах рівності громадян

    Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

    Стаття 249. Відкритий розгляд справи про адміністративне правопорушення

    Справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованих за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу та, про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.

    З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження в справах про адміністративні правопорушення такі справи можуть розглядатися безпосередньо в трудових колективах, за місцем навчання або проживання порушника.

    Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

    Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

    І тільки після інформування особи, у випадку неявки її на розгляд справи, ТЦК може здійснити фіксацію правопорушення без присутності особи.

    Стаття 258. Випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається

    ...

    Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України (у частині правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України), якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України підтвердних документів про отримання особою виклику.

    Сервіси, по яким можливо відстежувати наявність відкритого проти Вас виконавчого провадження:

    https://erb.minjust.gov.ua/

    https://opendatabot.ua/open/tck-fines

    Якщо Ви не збираєтеся отримувати повісткиу особисто - рекомендую спробувати оскаржити штраф. Справа в тому, що я скептично ставлюся до всіх норм, які прийняла наша влада. Як можна вважати повноцінним оповіщенням громадянина, якщо він, теоретично, просто може перебувати в лікарні після інсульту, інфаркту, бути в іншому місті у відрядженні і так далі. Загалом питань дуже багато, погодьтеся. На жаль, наразі ще немає судової практики по таким кейсам, але переконаний, що скоро вона буде.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації

    1. Громадяни зобов’язані:

    з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

    Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    ...

    Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів - протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.\

    Мене цікавить чим небезпечний цей "адміністративний" розшук і чи не заблокують мені гривневу картку у Приватбанку, бо я з неї сплачую аліменти на своїх дітей.

    Це Ваші слабкі місця наразі, а тому ухвалюйте відповідні висновки.

    Щодо блокування рахунків, це можливо виключно в рамках виконавчого провадження, якщо особа не сплачує протягом певного часу штраф, але жодного відношення до мобілізаційного процесу це не має. Це виключно виконавче провадження та процес стягнення штрафу або іншої заборгованості.

    Щодо вилучення нерухомості, то звертаю увагу на статтю 47 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема частину сьому.

    "7...У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника..."

    Що це означає?

    1. Якщо сума боргу не перевищує 160 тис грн (на щастя, але мобілізаційне законодавство таких розмірів не передбачає), у Вас не мають права "забрати" єдине житло та земельну ділянку, на якому воно розташоване.

    2. Якщо Ви маєте декілька об'єктів нерухомості, ТЕОРЕТИЧНО одне з них може бути реалізоване в якості боргу. Але довести справу до цього моменту - ще треба вміти.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України