Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 03 травня 2025, питання №135395

Продовження відстрочки студенту

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, мені 34 роки навчаюся у коледжі на денній формі навчання, послідовність не порушена( в мене лише 11 класів), відстрочка у резерві+ є(до8.05.2025). Чи можуть мене позбавити відстрочки із прийняттям змін до статті 23 закону про мобілізацію?

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Тут важко щось передбачити, адже закон взагалі можуть не прийняти.

    Якщо приймуть - то він набере чинність після підписання Президентом.

    Щодо відстрочки, то вона анулюється лише після того, як працівники ТЦК встановлять факт того, що Ви вже не маєте законних підстав для відстрочки.

    Згідно п.60 постанови КМУ 560

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім випадків, коли відстрочка від призову оформляється та надається автоматично відповідно до пункту 59 цього Порядку) здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов’язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п’яти днів у разі:

    • подання військовозобов’язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
    • видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації);
    • надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
    • отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період особам, зазначеним у підпункті 1 пункту 2 додатка 5, надається на семестр, але не більше ніж на шість місяців.

    Згідно законопроекту https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56242 Пункт 1 частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами) буде викладений в такій редакції:

    "1) учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачі фахової передвищої освіти, які розпочали навчання не пізніше року досягнення граничного віку направлення для проходження базової військової служби, визначеного статтею 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", та які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, та здобувачі вищої освіти в межах розрахункового строку виконання освітньої програми, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, а також докторанти та лікарі (фармацевти) — інтерни, лікарі — резиденти. Норма цього пункту поширюється на здобувачів освіти в закладах освіти (наукових установах) України, які вперше здобувають освіту за рівнем, що є вищим за той рівень, що здобувався раніше у послідовності, визначеній статтею 10 Закону України "Про освіту".

    ТОБТО, МАЄТЬСЯ ЯКЩО ЛЮДИНА ВСТУПИЛА ДО КОЛЕДЖУ ПІСЛЯ 25 РОКІВ - ВОНА ВТРАЧАЄ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.

    ЩОДО ВНЗ, ТО ВІДСТРОЧКА ЗБЕРІГАЄТЬСЯ В МЕЖАХ РОЗРАХУНКОВОГО СТРОКУ ВИКОНАННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ, ПРИ ЦЬОМУ НЕ ВАЖЛИВО В ЯКОМУ ВІЦІ ГРОМАДЯНИН ВСТУПИВ НА НАВЧАННЯ.

    Тому, в разі прийняття змін Ви можете вступити до ВНЗ та оформити відстрочку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Якщо закон приймуть саме у такому вигляді, то так, скорше за все Ви втратите право на відстрочку. Проте, я пропоную Вам все ж таки почекати кінцевого розгляду даного законопроекту, а вже потім робити висновки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України