Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 04 травня 2025, питання №135438

Вступление в наследство

Добрый день, подскажите пожалуйста, дедушка с бабушкой умерли,у них есть четыре сына. Один гражданин Молдавии уже,другой гражданин России,третий в Украине живёт в Черновцах не претендует,но точно неизвестно, четвёртый мой отец, надеюсь тоже не претендует. Я внучка, дочь старшего сына,хочу с мужем, маленькой дочкой и ждём второго ребёнка, вступить в наследство,так как дом до сих пор на дедушку умершего,никто там не живёт. Есть документы какие-то,вышлю, чтобы вы подсказали,есть ли шанс и что нужно делать. Есть свидетельство о смерти ксерокопии,дом на дедушку умершего.

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Як давно відкрилась спадщина? Ви звертались до нотаріуса?

    Згідно ст. 1261 ЦКУ В ПЕРШУ ЧЕРГУ право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки .

    Згідно ст. 1268 ЦКУ Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 (6 місяців) цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Згідно ст. 1264 У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

    Згідно ст. 1265. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

    ОНУКИ спадкодавця, якщо вони проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини, відносяться до ЧЕТВЕРТОЇ ЧЕРГИ спадкоємців за законом (ст. 1264 ЦКУ), якщо ні - то до п'ятої.

    Для того, щоб Ви отримали спадщину Вам потрібно протягом 6 місяців після смерті спадкодавця подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини або проживати разом з ним за одною адресою, а інші спадкоємці повинні відмовитись від спадщини або просто не подавати заяву.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Дарья Клієнт 2 години тому

      Уже прошло лет восемь со смерти дедушки и никто из сыновей так и не вступил в наследство. К Натариусу не обращались ещё

      • Дерій Владислав Олегович

        Ви були зареєстровані за однією адресою з дідусем на момент відкриття спадщини? Якщо - ні, то для отримання спадщини Вам потрібно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Ви отримаєте письмову відмову. З даною відмовою Вам потрібно звертатись до суду та моновлювати строки прийняття спадщини.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дар'я!

    Хто був зареєстрований разом із дідусем на момерт його смерті?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України