Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Чоловік 57 років, зараз проходжу службу з січня 2025 року за мобілізацією. Є потреба у звільненні так, як рідний брат інвалід 2 групи згідно з рішенням МСЕК(пожиттєво), а також є висновок ЛКК ( НЕ форма 080-4/о) за яким йому потрібен постійний сторонній догляд. Крім мене є ще 2 рідні сестри. Одна вже декілька років проживає в Німеччині. Інша має сина-інваліда 2 групи і фізично не може доглядати нашого брата, оскільки постійно доглядає свою дитину. Чи можливо за даних обставин мені стати доглядальником і звільнитись зі служби?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, звільнення можливе, але за певних умов, а саме відсутність родичів першого та другого ступеня спорідення або потреба таких родичів у постійному догляді.
Тож, Ви можете подати рапорт із підтверджувальними документами, проте, будьте готові до того, що командир відмовить Вам у звільненні, оскільки в Вас є ще дві сестри. На жаль, знаходження Вашої сестри за кордоном та наявність у іншої сестри сина з інвалідністю може не бути "належним" доказом для ВЧ.
Проте, у разі отримання відмови, Ви матимете можливість оскаржити останню у суді.
Частина 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»:
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за членом сім’ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I або II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого та другого ступенів споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
Отже, головними умовами для звільнення на підставі догляду є:
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, в тому числі усиновлені.
До членів сім'ї громадянина другого ступеня споріднення відносяться його рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
На жаль, якщо Ваші сестри працездатні, то Вам можуть відмовити у звільненні.
З повагою, юрист Дерій В.О.!