Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
«Вид права на об'єкт оподаткування»
1 – право власності;
2 – право володіння;
3 – право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій);
4 – право господарського відання;
5 – право оперативного управління;
6 – право постійного користування;
7 – право довгострокового користування або оренди;
8 – право короткострокового користування, оренди або найму;
9 – іпотека;
10 – довірче управління майном;
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталія!
Вибачте, в чому саме Ваше питання? Напевно, воно стосується правильності відображення певного об'єкту у формі 20 ОПП? Але Ви не написали про який саме об'єкт йде мова.
Платники зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, податкову за основним місцем обліку. Для цього подають Заяву за ф. № 20-ОПП.
Форма № 20-ОПП подається платниками податків до податкових органів відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) та Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588).
У абзаці 4 п.63.3 ПКУ передбачено, що:
"з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку)".
Саме цією нормою ПКУ визначено такі обов’язки платників податків:
Юридична особа не повідомляє про об’єкти, які знаходяться на балансі відокремлених підрозділів. За нею залишається обов’язок повідомляти про всі інші об’єкти, у тому числі ті, якими користуються підрозділи, які не мають статус відокремлених (ЗІР, категорія 116.11).
Мінфін наказом від 27.09.2024 №470 оновив Порядок №1588 та виклав у новій редакції форму №20-ОПП. Нова форма діє з 25.11.2024.
Отже змінили назву форми на «Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП». Оскільки форма за № 20-ОПП є документом, яким платник податків повідомляє контролюючий орган про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування), а також на підставі якого здійснюється взяття на облік в контролюючому органі за місцезнаходженням таких об’єктів.
У формі № 20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду (п. 8.4 Порядку № 1588).
Платникам слід орієнтуватися на Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування https://7eminar.ua/events/2833/5052.
У п. 8.4 Порядку № 1588 вказано, що під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування.
Наприклад, якщо подається інформація про об'єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин. Тож достатньо вказувати об’єкти їх за типом приміщення, де вони будуть використовуватися у господарській діяльності. Тобто «148 – цех», «587 – виробнича ділянка», «325» – майстерня тощо.
Але якщо про такі виробничі приміщення платник вже повідомляв раніше, то, на думку ДПС, повторно повідомляти не потрібно.
Приклади заповнення форми 20-ОПП https://7eminar.ua/news/318-forma-20-opp-pokrokovi...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Запоріжжя, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВам необхідно вказати - на якій підставі ви використовуєте об'єкт, на якому ви генеруєте прибуток.
Підстава: розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.
Для більш точної відповіді - конкретизуйте, що саме ви реєструєте по формі 20-ОПП.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, пані Наталія!
Форма № 20-ОПП – це спеціальне, обов’язкове, повідомлення про об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням (наприклад: земельні ділянки, легкові автомобілі, кіоски, магазини та інші торговельні точки). Тобто, тут потрібно вказати об'єкти з якими пов'язана господарська діяльність (ФОП або юридичної особи) - майно фізичної особи, яке не використовується у господарській діяльності у цій формі вказувати не потрібно.
Які саме труднощі у Вас виникли?
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
У чому полягає Ваше питання?
Форма 20 – ОПП (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність) подається всіма без виключення платниками податків, як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями (ФОП) незалежно від системи оподаткування. Форму 20 – ОПП подаються платники, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та платники єдиного податку.
В 20 – ОПП вносяться дані тільки про майнові об’єкти, які приносять дохід платнику податків. Форма 20 – ОПП відображає інформацію про майнові об’єкти як власні, так і орендовані.
До форми 20 – ОПП потрапляють майнові об’єкти, які:
- генерують дохід для суб’єкта господарювання;
- або ті, по яким потенційно може сплачуватися податок на майно (необов’язково податок має сплачуватися).
Якщо платник податків має звільнення від сплати податку, то все одно зазначити такий об’єкт у формі 20 – ОПП потрібно.
Форма 20 – ОПП – це не декларація та не визначає узгоджене податкове зобов’язання. Отже, форма 20 – ОПП не призведе до штрафних санкцій за несплату податків. Однак, якщо взагалі не подати форму 20 – ОПП або не включити до неї всі об’єкти, то це порушенням обов’язку платника податків щодо подання заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі ДПС, подання інформації про реєстрацію змін місцезнаходження, внесення змін до облікових даних (п. 117.1 ПКУ).
Розміри штрафу за неподання форми 20 – ОПП:
- 340 гривень – ФОП та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (повторне порушення протягом року – 680 гривень)
- 1020 гривень – юридичні особи (повторне порушення протягом року – 2040 гривень)
Форма 20 – ОПП подається:
- протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування;
- протягом 10 робочих днів після змін, що відбулися, наприклад, у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, тобто зміни його типу, місцезнаходження, найменування, стану чи його вибуття;
- Протягом 10 робочих днів після з реєстрації суб’єкта господарювання.
Відлік строку починається з дати відповідних документів, наприклад, з дати оформлення договору купівлі-продажу чи дати держреєстрації договору оренди.
Форма 20 – ОПП подається тільки за основним місцем обліку платника податків. Її можна подати:
- у паперовій формі;
- в електронній формі.
За оновленим порядком №1588 відокремлені підрозділи юридичні особи мають подавати форму 20 – ОПП самостійно, якщо вони виділені на окремий баланс. Юридична особа при цьому не повинна дублювати інформацію, яка подавалася у таких формах 20 – ОПП.
https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/474793.h...
З повагою! Щасти Вам!