Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Ситуация следующая. Я украинка, родила в Испании. Оформили свидетельство о рождении испанское, в котором указано что отец ребенка румын и я украинка. У отца два гражданства есть, украинское и румынское, но в свидетельстве о рождении ребенка можно указать только одно, поэтому указано румынское. Вопрос. Могу ли я оформить в украинском консульстве ребенка на отца украинца, если в свидетельстве указано что он румын? ФИО одинаковые в обоих паспортах отца
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Консульство не може змінити громадянство чоловіка в іспанському свідоцтві про народження дитини, це робиться лише в іспанських органах реєстрації актів цивільного стану (Registro Civil) за місцем народження дитини.
Народжена за кордоном дитина, у якої принаймні один із батьків є громадянином України, також є громадянином України.
Реєстрація народження на території Іспанії дитини будь-якого громадянства провадиться іспанськими органами реєстрації актів цивільного стану (Registro Civil) за місцем народження дитини. Повторна реєстрація народження дитини Посольством або Консульством України, а отже і видача українського свідоцтва про народження, не здійснюється.
Видані іспанськими органами офіційні документи, у тому числі свідоцтва про народження (Certificación de Nacimiento) визнаються на території України, для цього достатньо засвідчити їх штампом «Апостиль» та додати нотаріальний переклад на українську мову.
1. Підготовка документів:
- для реєстрації народження необхідно звернутися до органу реєстрації актів цивільного стану Іспанії (Registo Civil) за місцем Вашого проживання в Іспанії або за місцем народження дитини та отримати свідоцтво про народження (Certificación de Nacimiento);
- на свідоцтві про народження, виданому органом реєстрації актів цивільного стану Іспанії (Registo Civil), необхідно поставити штамп «Апостиль».
- після проставлення на свідоцтві про народження дитини штампу «Апостиль» до нього необхідно додати нотаріально засвідчений переклад на українську мову.
2. Подача документів:
одним з батьків дитини подаються до Консульства такі документи:
- дійсний з паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків або інший документ, що підтверджує громадянство України на момент народження дитини (перелік визначений ст. 5 Закону України «Про громадянство України»);
- свідоцтво про народження дитини (зі штампом «Апостиль» та нотаріальним перекладом на українську мову).
Консульський збір за реєстрацію особи громадянином України за народженням не стягується.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Мені не потрібно змінювати свідоцтво про народження, чи отримувати нове. Я маю подати в заяві в українське консульство документ на оформлення громадянства та паспорта дитини і маю вказати батька і його документи та свої в цих заявах. Чи можна вказати українські документи батька в цій заяві, якщо в свідоцтві про народження він вказан як румун. Я хочу щоб на території України дитина була офіційно його дитиною. Наприклад нам доведеться з ним судитись за права опіки над дитиною, щоб я могла це робити як з громадянином України, а не Румунії. Або наприклад щоб документи дитини підтягнулися до нього в дію, наприклад
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіАдвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анна!
В принципі так, Ви можете вказати громадянства чоловіка - українець, бо він і є українцем, що підтверджується паспортом громадянина України. Чи виникнуть складнощі у зв'язку з тим, що у свідоцтві про народження батько вказаний, як румин, сказати складно, тож вже будете дивитись по місцю, якщо за таких обставин Вам відмовлять.
Конституцією України передбачено, що в країні існує лише єдине громадянство. Це означає, що держава не визнає подвійного громадянства, хоча не передбачає автоматичної втрати українського громадянства при отриманні іншого.
Врахуйте, що дані про народження дитини при тому не будуть внесені до реєстру актів цивільного стану. З цією метою Вам було необхідно отримати саме українське свідоцтво про народження дитини в консульстві.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадянство України» особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Громадянство України в цьому випадку набувається автоматично з моменту народження.
Водночас існує процедура формалізації, підтвердження згаданого факту набуття громадянства України для:
Отже, один з батьків дитини або її законний представник (опікун) подає такі документи:
Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред'являється документ, що посвідчує особу заявника (дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон) та подаються копії.
Документи, видані компетентними органами іноземної держави, приймаються до розгляду без їх легалізації, але з офіційним перекладом українською мовою у випадках, якщо є двосторонні Угоди між державами про правову допомогу і правові відносини в кримінальних і цивільних справах.
В інших випадках документи мають бути засвідченими в установленому порядку (Апостиль або легалізація).
Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.
Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або відмова у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної/консульської установи, або його заступником не пізніше ніж у місячний термін з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніше ніж у тижневий строк з дня його прийняття.
У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію її громадянином України.
З повагою, адвокат Айвазян.