Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 13 травня 2025, питання №136794

Колишній чоловік погрожує забрати дитину

Колишній чоловік ми не були з ним розписані,погрожує забрати дитину через суд
Він подав в суд через те що я не даю йому бачити дитину,хоча це не так,я завжди казала що він може приїхати і побачити свого сина в будь який день,але він каже що не може приїхати тому що війна в Україні і він не може виїздити,и погрожує судом та що позбавить батьківських прав.

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо чоловік визнав батьківство і він записаний батьком у свідоцтві про народження, то в нього такі ж самі батьківські права як і у Вас. Але це не означає, що суд одразу віддасть йому дитину і його залякування безпідставні.

    Теоретично чоловік може подати до суду:

    • Позов про визначення способу участі у вихованні дитини (щоб чітко зафіксувати: коли, де і як бачитися з дитиною)
    • Позов про визначення місця проживання дитини з ним — складніше, потрібно довести, що з Вами дитині гірше
    • Позбавлення вас батьківських прав — надзвичайно рідкісний варіант і майже нереальний без жорстких порушень з вашого боку (алкоголізм, жорстоке поводження, відсутність піклування, ін.)

    Проте, якщо дитина живе з Вами, доглянута, має звичне середовище — суд стане на Вашу сторону.

    Якщо чоловік заявляє, що не може бачитися через війну, то суд також побачить, що Ви не порушуєте його прав. Ви ж нічого не забороняли і Ви не могли забезпечити його присутність фізично, тому це не Ваша вина, що чоловік не може виїхати за кордон.

    ВАЖЛИВО: збережіть листування, де Ви пропонували бачитися, запрошували його. Це буде доказом у суді, що Ви не перешкоджали спілкуванню.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України