Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня
В кінці квітня поточного року пройшов ВЛК. До ВЛК готовився, робив генетичний тест, який підтвердив вроджену хворобу (Вроджений іхтіоз «Вульгарна форма»). Стяття 74а) – тобто непридатність. До цього ж я ще хворію хворобами (таких дві) по яким мене визнали придатним для служби в тилу – тобто статті б)
При спілкуванні із головою ВЛК (це було 24.04) він запевнив, що на протязі тижня підготовить документи і відправить їх в Центральну ВЛК для підтвердження. Мені дали копію картки обстеження і декілька копій висновків профільних лікарів (хірурга і дерматолога).
На початку травня, я вирішив оновити свій мобільний резерв +. Після оновлення програми добавились дані яких раніше не було – це дата ВЛК (28.04) і постанова ВЛК (Придатний для служби в/ч забезпечення, логістики….. і т.д). Трохи почав хвилюватись ((…
На наступний день вдалося поспілкуватись із головою ВЛК (це було 02.05), який мене знову запевнив, що мої документи сьогодні-завтра відправлять, а постанову ВЛК і дату проходження ВЛК мені проставили по хворобам статей б). Ще пояснив, що постанову ВЛК змінять після того як непридатність затвердять в Центральній ВЛК
Питання:
Як провірити, чи документи дійсно відправлені?
Як дізнатись статус рішення про непридатність і коли це краще робити?
Чи можуть мені вручити мобілізаційне розпорядження? (наприклад коли я буду в іншій області у відрядженні, або навіть по місцю, десь на блокпості)? І чи взагалі достатньо цих документів (копія картки обстеження і копії висновків профільних лікарів), щоб вільно пересуватись?
Які терміни оскарження рішення ВЛК?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Ви проходили ВЛК у Київському міському ТЦК та СП?
Станом на зараз ТЦК діють в таких випадках у двох напрямках: деякі вносять дані щодо постанови ВЛК про непридатність до військової служби та залишають при тому статус "військовозобов'язаний". Інші ж не вносять відповідних даних та чекають тільки на затвердження постанови ВЛК штатною ВЛК.
Щодо строків направлення постанови ВЛК ТЦК на затвердження до штатної ВЛК, то останні відповідно до пункту 3.8 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402 наступні:
"Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи".
Звернутись із відповідним запитом до ЦВЛК або ж залишити звернення на горячій лінії МОУ. Маю декількох клієнтів, які отримували у такий спосіб (звернення на горячу лінію) письмову відповідь про те, що документи знаходяться на розгляді в ЦВЛК.
Це Ви зарано. Зазвичай процесс затвердження постанови ВЛК займає мінімум 4 місяці. Після того, як ЦВЛК затвердить поставнову ВЛК, остання повернеться до ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку.
Мобілізаційні розпорядження не можуть вручити на блокпості. Відповідна процедура відбувається тільки у приміщенні ТЦК.
Згідно із пунктом 88 Постанови КМУ №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період":
"На основі результатів проведення медичного огляду та професійно-психологічного відбору резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ чи відповідному підрозділі розвідувальних органів) під особистий підпис вручається повістка щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби.
Крім того, Ви визнані непридатним до проходження військової служби, а отже, Вас не мають права мобілізувати до тих пір, допоки відповідне рішення не затверджене штатною ВЛК.
В принципі так, хоча Вам би мали видати копію свідоцтва про хворобу. Саме останнє йголова ВЛК повинен направити до ЦВЛК на затвердження.
Якщо мова йде про оскарження рішення ЦВЛК, яка, наприклад, може не затвердити Вашу непридатність, то це можливо тільки у судовому порядку, а отже, строк такого оскарження становить півроку з дня, коли Ви дізнались про порушення своїх прав.
Згідно підпункту 2.3.5 пункту 2.3 глави 2 розділу I Наказу МОУ №402 рішення, постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Відповідно до частини другої статті 122 КАСУ для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Проте, візьміть до відома, що при прийнятті рішення в таких справах судом буде враховано, що Верховний Суд у постанові від 12.06.2020 у справі №810/5009/18 зробив правовий висновок про те, що до повноважень суду не належить надання оцінки діагнозу на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби з посиланням на пункт 3.13 глави 3 розділу II Положення №402. Розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку. Однак, суд не може здійснювати власну оцінку підставам прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підстав висновку ВЛК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права. Суд в межах розгляду справи не вправі надавати власну оцінку на предмет наявності підстав для визнання позивача таким, що непридатний до військової служби.
Судами також враховуються висновки Верховного Суду викладені в постанові від 13.06.2018 у справі №806/526/16, в якій зазначено, що у межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку професійним діям конкретних лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, оскільки це потребує спеціальних знань у медичній галузі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Сергію!
Дивна ситуація, але складно сказати, чи дійсно документи так довго готуються для подання до ЦВЛК, чи Вам просто "морочать голову". Мене бентежить те, що Вам поставили придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони. Для чого ставити таке рішення, якщо Ви отримали статтю 74А? Не зовсім розумію, але все ж таки бити паніку наразі точно зарано. Варто спробувати отримати рішення ВЛК, хоч і не затверджене ЦВЛК поки. Вам мали видати довідку ВЛК.
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
3.8. Постанови ВЛК при ТЦК та СП щодо військовозобов’язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу. Документально оформлені результати проходження військовозобов’язаним медичного огляду ВЛК доставляються до районного (міського) ТЦК та СП не пізніше наступного дня після прийняття постанови про придатність військовозобов’язаного до військової служби. Постанова ВЛК щодо придатності військовозобов’язаного до проходження військової служби вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше наступного дня з дня надходження відповідної постанови до районного (міського) ТЦК та СП.
Постанова ВЛК при ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята у мирний час під час визначення призначення військовозобов’язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ), дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.
Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.
Постанови ВЛК ТЦК та СП у формулюванні «Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)» не пізніше п’ятиденного строку з дня закінчення медичного огляду, направляються з метою контролю до ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП.
Копія довідки ВЛК з підписом про ознайомлення та датою видається особі, яка пройшла медичний огляд.
Питання:Як провірити, чи документи дійсно відправлені?
Є декілька способів:
1. Подати адвокатський запит до ТЦК та СП, за направленням якого Ви пройшли ВЛК та витребувати копію довідки ВЛК та загалом дізнатися щодо подальшого руху документів. Даний крок можливо зробити вже у травні поточного року.
2. Подати адвокатський запит до ТЦК та СП до ЦВЛК та перевірити інформацію у такий спосіб. Думаю це варто робити десь у червні 2025 року.
Як дізнатись статус рішення про непридатність і коли це краще робити?
Загалом, на жаль, затвердження рішення про непридатність - дуже довга процедура. Як показує практика - 6-8 місяців. На мій погляд, потрібно насамперед впевнитися в тому, що документи взагалі "пішли" до ЦВЛК.
Чи можуть мені вручити мобілізаційне розпорядження? (наприклад коли я буду в іншій області у відрядженні, або навіть по місцю, десь на блокпості)? І чи взагалі достатньо цих документів (копія картки обстеження і копії висновків профільних лікарів), щоб вільно пересуватись?
Загалом - достатньо, але є нюанси. Як діють більшість ТЦК?
На цей час, аби Вас не чіпали на блокпостах, при перевірках документів, більшість ТЦК вносить інформацію про Вашу непридатність до Резерв+., але статус залишають військовозобов'язаного. Змінити статус на невійськовозобов'язаний поки неможливо, адже документи ще не затверджені штатною ВЛК. Як тільки документи затверджуються, тоді статус змінюється.
Ви належите до ЦВЛК. Ось їх контакти, по яким Ви можете відстежувати свій статус: 01133, Україна, місто Київ, вулиця Госпітальна, будинок, 16.
Які терміни оскарження рішення ВЛК?
1 місяць.
3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
ВИСНОВОК: на мій погляд, наразі варто трішки почекати, а далі, якщо документи до тих пір не будуть подані до ЦВЛК, подавати адвокатський запит та можливо скарги.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
На жаль, існує ризик того, що Вашу постанову ВЛК не відправлять на затвердження і Вам доведеться оскаржувати рішення ВЛК.
Справа в тому, що дійсно іхтіоз вроджений - це стаття 74А (непридатність), а вульгарний іхтіоз - це стаття 57Б (придатність до частин забезпечення).
Цілком можливо, що в кінцевому варіанті Вас визнали придатним в тилових частинах та навмисно вводять в оману, щоб Ви не оскаржували рішення ВЛК
Вам потрібно подати адвокатський запит до ТЦК та голови ВЛК, відповідь повинні отримати протягом 5 днів.
Ви звичайно можете подати запит і самостійно, але відповідь Вам нададуть протягом 30 днів
Відповідно до пункту 77 постанови КМУ 560 Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов’язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Як правило, клієнтам які отримували статус про непридатність відразу встановлювали таке рішення в Реєстр Оберіг, а якщо штатна ВЛК змінювала даний статус, то відправляли на повторний огляд. У Вашому ж випадку Вам відразу встановили придатність до тилових частин.
Тому крім запитів до ВЛК, ЦВЛК та ТЦК Ви не дізнаєтесь Ваш остаточний статус.
Згідно Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
22.3. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).
Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються:
в) на військовозобов'язаних, резервістів - у Картку обстеження та медичного огляду, а зміст постанови комісії, крім того, - у військовий квиток та облікову картку. У випадку діагностування у військовозобов’язаного, резервіста хвороби, зумовленої ВІЛ, діагноз та стаття Розкладу хвороб до військового квитка та облікової картки не записуються. На офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби, а також на військовозобов'язаних, резервістів, які знаходяться на зборах та визнані непридатними до подальшого проходження зборів, складається Свідоцтво про хворобу;
22.4. Документи, якими оформлюються постанови ВЛК, підписуються головою, всіма членами ВЛК, які брали участь у засіданні, та секретарем ВЛК не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання ВЛК.
Відомості з документів, якими оформлені постанови ВЛК, сформовані в електронній формі, автоматично переносяться до книги протоколів засідань військово-лікарської комісії, яка ведеться в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційної системи «Медична інформаційна система Збройних Сил України». При цьому у ній відображаються відомості в обсязі згідно з додатком 17 до цього Положення.
У разі відсутності технічної можливості формування постанов ВЛК засобами інформаційно-комунікаційної системи «Медична інформаційна система Збройних Сил України» книга протоколів засідань військово-лікарської комісії ведеться у паперовій формі секретарем ВЛК. Один примірник свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) зберігається як додаток до книги протоколів. У книгу протоколів, медичну карту стаціонарного хворого та картку обстеження та медичного огляду записуються дата та зміст постанови штатної ВЛК.
22.5. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, та надсилаються у військову частину та/або до ТЦК та СП в електронній та/або паперовій формі. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, яка підлягає затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляється на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного строку після закінчення медичного огляду. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) із затвердженою постановою надсилається командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд та/або до ТЦК та СП, в електронній та/або паперовій формі, в установленому законодавством порядку, а також видається на руки особі, що пройшла медичний огляд. Зазначені документи можуть видаватися на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.
Під час дії воєнного стану строк опрацювання ВЛК свідоцтв про хворобу (довідок ВЛК) становить до п’яти календарних днів після закінчення медичного огляду
Щоб вільно пересуватись по Україні у Вас в Резерв+ повинен бути статус про непридатність. На жаль, копії картки обстеження і копії висновків профільних лікарів недостатньо.
Згідно законодавства Вас можуть мобілізувати в іншій області, адже відповідно до частини 1 статті 39 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Тобто, якщо Ви не оформляли відстрочку або немає статусу про непридатність - то Вас можуть призвати з будь-якого ТЦК на території України.
АЛЕ!!! Вручати мобілізаційне розпорядження мають право виключно в приміщенні ТЦК, а не на блокпостах.
У Вас є один місяць на оскарження рішення ВЛК про придатність у частинах забезпечення.
Підставами для оскарження є:
Є два варіанти досудового оскарження:
1. Ви подаєте керівнику ТЦК заяву про незгоду з рішенням ВЛК та вимогою направити Вас на медичний огляд до обласної ВЛК, адже згідно пункту 72 постанови КМУ 560 у разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
2. Ви можете рекомендованим листом відправити заяву-скаргу на рішення ВЛК до голови обласної ВЛК. До скарги потрібно прикріпити медичні документи, які підтверджують стан здоров'я та рішення ВЛК, яке оскаржується.
Згідно п. 3.3. Положення Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Харків, 17 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, СЕРГІЮ! Чомусь мені здається, що Вам вішають локшину на вуха на ВЛК. Ніякі тимчасові діагнози не встановлюються до затвердження. Це відверта бре-хня. Вам видали Свідоцтво про хворобу чи Довідку до постанови ВЛК? Чи що голова ВЛК збирається затверджувати на ЦВЛК?! Мало того Вас мали під підпис ознайомити з рішенням ВЛК, а не лише тим, що поставив кожен з лікарів по своєму профілю.
ЩИРО РЕКОМЕНДУЮ РОЗІБРАТИСЯ У ПИТАННІ ДО 28.05.2025 р., бо після місяця з дати ВЛК Ви не зможете оскаржити його, якщо Вас під підпис ознайомили з висновком ВЛК.
З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України (далі – Положення).
Відповідно до Положення для проведення військово-лікарської експертизи створюються ВЛК, штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом.
До штатних ВЛК належать:
ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України. Права ЦВЛК зазначені у підпункті 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення.
Рішення, постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
За рішенням ЦВЛК на ВЛК регіону, незалежно від адміністративно-територіальної зони відповідальності ВЛК за проведення військово-лікарської експертизи, покладається розгляд, контроль, затвердження постанов позаштатних постійно діючих ВЛК та прийняття, скасування, перегляд постанов про причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв), у тому числі які призвели до загибелі (смерті) військовослужбовців, осіб звільнених з військової служби (підпункт 2.4.3 пункту 2.4. розділу І Положення).
На ВЛК регіону покладаються організація військово-лікарської експертизи, керівництво підпорядкованими ВЛК, контроль за їхньою роботою та надання їм методичної і практичної допомоги в зоні відповідальності, зокрема розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи, контроль за організацією та проведенням лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, обстеженням та медичним оглядом призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів, надання методичної та практичної допомоги органам та закладам охорони здоров'я України та ТЦК та СП у цій роботі. Права ВЛК регіону передбачені підпунктом 2.4.5 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення.
Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена до ЦВЛК або у судовому порядку.
Адміністративно-територіальні зони відповідальності штатних ВЛК за проведення військово-лікарської експертизи визначаються наказом Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Згідно з п.3.8 глави 3 розділу ІІ Наказу №402 Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду
Постанова ВЛК при ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби, прийнята у мирний час під час визначення призначення військовозобов'язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ), дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду.
Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються:
● Якщо в стані здоров'я військовозобов'язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров'я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
● Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються СВІДОЦТВАМИ ПРО ХВОРОБУ (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.
Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються: довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.
Постанови ВЛК ТЦК та СП у формулюванні "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)" не пізніше п'ятиденного строку з дня закінчення медичного огляду, направляються з метою контролю до ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП.
Копія довідки ВЛК / Свідоцтва про хворобу з підписом про ознайомлення та датою видається особі, яка пройшла медичний огляд (пункт 3.8 глави 3 розділу II Положення).
Оскаржити рішення військово-лікарської комісії можна в досудовому та судовому порядку.
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до - ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
Щоб подати скаргу, треба мати такі документи:
Якщо оскарження відбувається у досудовому порядку, комісія вищого рівня може призначити повторний або контрольний медичний огляд.
АКТУАЛЬНІ ДАНІ ЦВЛК наводжу тут.
ЦВЛК ЗСУ (м. Київ, Київська, Чернігівська, Черкаська, Житомирська обл.) - 01133, м. Київ, вул. Госпітальна, 16. Тел. 044 521-85-47. Електронна пошта: cvlk_zsu@post.mil.gov.ua
ЩАСТИ ВАМ!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин