Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 17 травня 2025, питання №136995

Постановка на воинский учёт, ВЛК и бронирование.

Добрый день. Ситуация такая:
Я ВПО. В резерве снят с учёта и не могу записаться на ВЛК пишет не состою на учёте.
Мне предлагают работу на одном из предприятий и готовы сделать бронирование в течении 72 часов, если я стану на учёт. После посещение ТЦК как мне там сказали - будет штраф и мобилизация. Я готов стать на учёт, но не получится ли ситуация что меня не поставят на учёт без прохождения ВЛК? И быстро мобилизируют? Как поступить правильно подскажите.

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андрію!

    Вас можуть направити на ВЛК, якщо поставлять на облік, і, скорше за все, так воно і буде. В той самий час стати на військовий облік без явки до ТЦК неможливо. Ризик бути мобілізованим дуже високий.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Андрей Клієнт 19 годин тому

      Подскажите, как тогда поступить? Я же могу встать на учёт, у меня появится в Резерв фиксация постановки и сделать направление на ВЛК. Одновременно подав документы на предприятие, которое меня берет на работу на бронирование. Пройдет 72 часа и у меня будет бронь...высокий риск мобилизации как ВЫ озвучили может случится до фактически моего бронирования?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Так, як Ви собі це представляєте, на жаль, на практиці не відбувається. Вас спочатку направлять на ВЛК, а вже потім будуть вирішувати питання із взяттям на облік.

        Крім того, ТЦК, скорше за все, не внесе дані до реєстру, допоки Ви не пройдете ВЛК, тим паче, знаючи про те, що в Вас не має права на відстрочку.

        • Андрей Клієнт 19 годин тому

          А правильно я понимаю? Что меня по месту в помещении ТЦК могут провести ВЛК за 2 часа и тут же вручить боевое распоряжение? Т.е. я на ВЛК в лечебное учреждение могу и не попасть? При этом мои доводы о хроническом заболевании- частичная потеря слуха, для диагностики которого требуется спец.мед.оборудование никак не повлияют на этот момент?

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Так, Ви вірно розумієте, такий ризик присутній.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно ст. 38 КУпАП Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Тобто, якщо пройшло більше 1 року після вчинення правопорушення, то штрафувати не повинні, адже сплили строки притягнення до адміністративної відповідальності.

    Щоб Вас подали на бронювання потрібно щоб Ви:

    • перебували на військовому обліку;
    • були офіційно працевлаштовані та отримували заробітню плату не менше 20 тис. грн (якщо це приватне критично важливе підприємство)
    • уточнили персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебували у розшуку.

    Щодо відвідування ТЦК, то Вас спочатку повинні взяти на військовий облік, а потім направити на ВЛК. На жаль, ризик бути мобілізований досить високий.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України