Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Чоловік написав заяву на відстрочку як багатодітний батько і по старій довідці виїхав за кордон,а жінка як довірена особа забере нову і він вже по новій вертається. Чи законно так їздити і чи не буде це якимось порушенням?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (25)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Добрий день! Чоловік написав заяву на відстрочку як багатодітний батько і по старій довідці виїхав за кордон,а жінка як довірена особа забере нову і він вже по новій вертається. Чи законно так їздити і чи не буде це якимось порушенням?
Звісно, що це законно, чоловік же перетинає кордон в межах пункту перетину, а не в обхід. Якщо прикордонники його пропускають, значить до нього немає жодних питань. При поверненні до України право на відстрочку або виїзд не перевіряється. Не хвилюйтеся, все добре, тут немає жодних порушень!
З повагою!
Щиро дякую за відповідь!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Завжди радий Вам допомогти.
З повагою.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, для перетину кордону вам достатньо мати , такі документи три свідоцтва про народження дітей, де ви зазначені як батько, свідоцтво про шлюб. Військовий квиток зі штрих кодом, або додаток резерв плюс.
Маючи дані документи, ви маєте право на безперешкодний перетин кордону.. тому загострювати увагу на нову довідку не варто ви і на даний момент маєте право.
Отримати консультацію з пить перетину кордону можливо на гарячій лінії Державної прикордонної служби України:
Дякую за відповідь!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил".
Отже, якщо в Вашого чоловіка оформлена відстрочка, то він має право на виїзд за кордон за наявності військово-облікового документа та оформленої відстрочки через Резерв+ або ТЦК.
З наведеного Вами не вбачаються будь які порушення з боку чоловіка. Чому чоловік не оформлює відстрочку через Резерв+? Діти не від одного шлюбу?
З повагою, адвокат Айвазян.
Діти в одному шлюбі,а в якому випадку не вийде оформити відстрочку через резерв +? Чи впливає що при подачі заяви на відстрочку жінка з дітьми були зареєстровані окремо,а пізніше прописалася до чоловіка?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВідстрочку через Резерв+ не вдасться оформити тільки в тому випадку, якщо діти народжені від різних шлюбів. Тому я і задавав питання: чому чоловік оформлює відстрочку в ТЦК та отримує паперову довідку, а не робить це через Резерв+ взагалі минуючи ТЦК? Для перетину кордону йому достатньо мати відмітку про відстрочку у Резерв+.
Щодо місця реєстрації дружини та дітей, то це взагалі немає відношення до підстави для відстрочки, а саме - утримання трьох дітей.
А як розуміти утримання дітей,оскільки при подані заяви на відстрочку він подавав заяву,копію свідоцтва про шлюб,свідоцтво про народження дітей,копію паспорта і копію посвідчення багатодітного і все
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВсе вірно. Батько має обов'язок щодо утримання неповнолітніх дітей, тож, це прямо передбачено нормами СКУ і саме у Вашому випадку, оскільки всі троє дітей народжені в одному шлюбі, доказуванню не підлягає.
Якщо б, наприклад, хтось із дітей був народжений в іншому шлюбі, тоді батьку потрібно було б мати довідку з виконавчої про відсутність заборгованності зі сплати аліментів. Або ж, наприклад, як би відносно одного з дітей, Ваш чоловік був вітчимом.
Тож, не хвилюйтесь, чоловік подав всі необідні документи для оформлення відстрочки.
І чи потрібно було повідомляти тцк про зміну реєстрації жінки з дітьми?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНі, зміна реєстрації жінки з дітьми не віднесені до персональних даних військовозобов'язанного.
Щиро вам дякую за відповіді!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Ольга! Вдачі Вам та чоловіку!
Вибачте,а чи можна буде подавати відстрочку через резерв+ знаходячись за кордоном?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, звичайно можна.
А якщо за кордоном не підтягне,що тоді робити?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді потрібно буде оформлювати відстрочку через ТЦК. Проте, раджу чоловіку спочатку спробувати через Резерв+.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Ольга!
А ще одне чи можна бути за кордоном більше 3 місяців маючи резерв+,чи це не буде порушенням обліку?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПорушенням обліку це не буде, але ТЦК потрібно буде повідомити про місцепроживання за кордоном, аби останній не надсилав повістки чоловіку за місцем реєстрації, за якими, в кінцевому варіанті, чоловік не зможе прибути.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Ольго!
Звичайно, це законно. Ваш чоловік взагалі може перетинати кордон без даної довідки, головне зареєструватися в Резерв+ або оформити електронний військово-обліковий документ через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., де вказана відстрочка.
Якщо всі діти від одного шлюбу, то чоловік може оформити відстрочку онлайн через Резерв+.
Підстава для виїзду за кордон - пункт 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України , згідно якого у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
1. Закордонний паспорт
2. Військово-обліковий документ зі штрихкодом та довідку із зазначенням строку відстрочки АБО е-ВОД з Резерв+ чи ДІЇ, де вказано про тип та термін відстрочки
3. Свідоцтво про шлюб
4. Свідоцтва про народження дітей.
Якщо по надуманим причинам чоловіку не дозволять перетнути кордон він повинен вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Таке, рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Щиро дякую!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка! Успіхів Вам та чоловіку!