Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У мене в резерв+ пише ,,Схоже у вас є порушення правил військового обліку" , в причині розшуку : Не прибули за повісткою до ТЦК та СП. Тому мені на роботі не можуть дати бронь. На роботі сказали йти до ТЦК просити , щоб мені виписали штраф і я його сплатив , тоді повинно зникнути з резерву ,,Схоже у вас є порушення правил військового обліку" і мені дадуть бронь. Я працюю в іншому місті . Чи можу я прийти до ТЦК в тому місті де працюю , щоб вони мені виписали штраф і я його сплатив? Чи потрібно їхати саме в те ТЦК де я стою на обліку ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ярославе!
У Вас крім бронювання є ще підстави для відстрочки?
Дійсно, якщо у Вас є розшук, то Вас не зможуть забронювати.
Але, на жаль, не все так просто як здається, адже якщо Ви підете до ТЦК без підстав для відстрочки або без оформленого бронювання - Вас направлять на ВЛК і можуть відразу вручити повістку на відправку. Процес бронювання триває до 3 діб, тому за цей час Вас можуть мобілізувати.
1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot
2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг, адже Ви не отримували ніяких повісток. Але в такому випадку Вас можуть повторно викликати до ТЦК.
3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.
Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то зняття з розшуку є можливим:
На жаль, навіть, після оплати штрафу деякі керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись та отримувати адміністративні послуги поки не прибуде до ТЦК. Але у Вашому випадку високий ризик бути мобілізованим.
Проте, можливо, Вам пощастить і ТЦК виправить статус про порушення після Ваших звернень або Вам вдасться отримати рішення суду, в якому Ви оскаржите протиправні дії ТЦК та зобов'яжете їх виправити відомості в Резерв+.
Стаття 276 КУпАП
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем перебування на військовому обліку особи, яка вчинила такі адміністративні правопорушення, або за місцем їх виявлення
Стаття 279-9 КУпАП У РАЗІ ВЧИНЕННЯ В ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ СТАТТЯМИ 210 І 210-1 ЦЬОГО КОДЕКСУ, АЛЕ НЕ ПІЗНІШЕ ДНЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ ПРО ТАКЕ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ОСОБА МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, В ЯКОМУ ВОНА ПЕРЕБУВАЄ НА ОБЛІКУ, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.
У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Стаття 283 КУпАП Постанова по справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1цього Кодексу, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити також відомості про дату, спосіб надходження та зміст заяви від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, у постанові про накладення адміністративного стягнення мають міститися інформація про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати штрафу, та відомості про те, що постанова вважатиметься виконаною у разі сплати протягом ДЕСЯТИ календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили не менше ніж 50 відсотків розміру штрафу.
ОТЖЕ, В КУПАП ВКАЗАНО, ЩО СПРАВУ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ МОЖУТЬ РОЗГЛЯДАТИ І ЗА МІСЦЕМ ВИЯВЛЕННЯ, АЛЕ ЗАЯВУ ПРО ДОБРОВІЛЬНУ СПЛАТУ ШТРАФУ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ЛИШЕ ЗА МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.
ТОМУ ДАНЕ НЕДОПРАЦЮВАННЯ ЗАКОНОТВОРЦІВ ДАЄ ПІДСТАВИ ДЛЯ ТЦК, ЯКЕ ВИЯВИЛО ПРАВОПОРУШЕННЯ, НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ НОРМУ З 50% ЗНИЖКОЮ
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ярославе!
Ви можете подати заяву про визнання правопорушення тільки до того ТЦК, у якому перебуваєте на обліку, але головна проблема полягає в тому, що Ви збираєтесь йти до ТЦК без оформленої відстроки, що в кінцевому варіанті несе великий ризик Вашої мобілізації. Дивно, що Ваш роботодавець посилає Вас до ТЦК за таких обставин.
Дійсно, допоки Ви знаходитесь у розшуку Вас не зможуть забронювати, оскільки неперебування у розшуку є однією із умов бронювання, але і йти особисто до ТЦК не дуже гарна ідея. Вас направлять на ВЛК, при тому дані з реєстру про порушення правил військового обліку можуть ціленаправлено не видаляти, та ще й наперед видадуть повістку на явку через деякий час для того, аби Ви з'явились після проходження ВЛК. Буде добре, якщо це буде повістка на уточнення даних, а не одразу мобілізаційне розпорядження.
Наскільки мені відомо, станом на зараз подати заяву про визнання правопорушення через Резерв+ неможливо, отже, можете спробувати зробити це Укрпоштою рекомендованим листом. Варіант персональної явки до ТЦК я би не розглядав на Вашому місті.
Проте, на жаль, чи спрацює таке подання заяви сказати складно, так само, як і 100% стверджувати, що після сплати штрафу Вас знімуть з розшуку.
Згідно із статтею 279-9 КУпАП у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до ТЦК, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій вона зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Керівник ТЦК упродовж трьох днів після отримання такої заяви зобов’язаний перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову у справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник ТЦК визначає розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.
У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови у справі може бути надіслана їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або у її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Верховною Радою України було прийнято Закон Украъни 4316-IX, який вніс зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно порядку та процедури накладення грошових штрафів на військовозобовʼязаних за порушення правил військового обліку. Даний закон був підписаний Президентом та набрав законної сили.
Однією із змін передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем перебування на військовому обліку особи, яка вчинила такі адміністративні правопорушення, або за місцем їх виявлення.Раніше це питання не було визначено, юридично накладати штрафи могли тільки районні ТЦК за місцем військового обліку, але інколи це було не можливо зробити, адже саме правопорушення вчинялось в іншій місцевості. Відтепер зафіксувати порушення, розпочати адміністративну справу та накласти штраф на порушника може будь-який ТЦК на території України, незалежно від місця перебування військовозобовʼязаного на обліку.
Військовозобовʼязані, якіі не оспорюють допущене порушення, згодні на притягнення до адміністративної відповідальності за її відсутності та подали про це відповідну заяву особисто або через Резерв+ (поки що дана функція не працює) отримують знижку у розмірі 50% на сплату штрафу у розмірі 17 000 грн.Знижка у розмірі 50% надається за таких умов:
Знижка не надається на штрафи, які накладаються в приміщенні ТЦК за присутності військовозобовʼязаного або без подання порушником заяви про визнання вини. У такому випадку потрібно буде заплатити повний розмір штрафу від 17 000 до 25 500 грн.
Як бачите, справи про адміністративне правопорушення можуть розглядатись іншим ТЦК, але заяву про згоду із правопорушенням з можливістю отримати знажку у 50% потрібно подавати тільки до того ТЦК, в якому Ви перебуваєте на обліку.
При тому станом на зараз Ви знаходитесь у розшуку, а отже представники поліції мають право доставити Вас у найближчий ТЦК, що також дуже ризиковано.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
У мене в резерв+ пише ,,Схоже у вас є порушення правил військового обліку" , в причині розшуку : Не прибули за повісткою до ТЦК та СП. Тому мені на роботі не можуть дати бронь. На роботі сказали йти до ТЦК просити , щоб мені виписали штраф і я його сплатив , тоді повинно зникнути з резерву ,,Схоже у вас є порушення правил військового обліку" і мені дадуть бронь. Я працюю в іншому місті . Чи можу я прийти до ТЦК в тому місті де працюю , щоб вони мені виписали штраф і я його сплатив? Чи потрібно їхати саме в те ТЦК де я стою на обліку ?
Якщо Ви критично важливий працівник для підприємства, ідея йти до ТЦК особисто виглядає доволі сумнівно. Наразі у нас вже починається така практика, але ми йдемо по шляху направлення документів до ТЦК засобами АТ "Укрпошта".
Відповідно до статті 249 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ, що передбачені статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву.
Згідно зі статтею 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1цього Кодексу, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити також відомості про дату, спосіб надходження та зміст заяви від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, у постанові про накладення адміністративного стягнення мають міститися інформація про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати штрафу, та відомості про те, що постанова вважатиметься виконаною у разі сплати протягом десяти календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили не менше ніж 50 відсотків розміру штрафу.
Тому якщо Ви хочете рухати дане питання, то все ж таки рекомендував би Вам направити заяву до ТЦК про визнання факту вчинення адміністративного правопорушення.
Але я мушу зауважити, що, на жаль, це не гарантує видалення інформації про Ваше порушення, це все людський фактор.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, нажаль ви потрапили у замкнуте коло. Не все так просто, як вам стверджують на роботі, по перше штраф від 17 тисяч гривень. По друге, скоріше за все у разі, явки до ТЦК вас мобілізують, і на це в них є повне право, так як у вас відсутня бронь.
Можливий варіант вирішення, це взяти лікарняний і відправитись до ТЦК на лікарняному. У такому випадку вас не мають право мобілізувати, отримайте штраф, сплатіть. Отримуйте бронь. Але все це дуже ризиковано.
Зверніть уваги на підстави для відстрочки передбачені ст. 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text