Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 травня 2025, питання №137440 350₴

Не вчасно оновлені дані

У 2024 році, я не оновлював дані через резерв+. На обліку перебуваю, є паперовий документ "тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного", в якому я не придатний у мирний час та обмежено придатний у військовий час, за рішенням ВЛК від 2029 року

Повісток за цей час не приходило.

Зараз у звʼязку зі станом здоровʼя, направляють на МСЕК щодо встановлення інвалідності.

Питання 1. Чи є обовʼязковим витяг з резерву для формування документів на МСЕК? Чи може підійти оригінал тимчасового посвідчення, що я на обліку?

Питання 2. Я робив запит до реєстру через ДІЮ щодо еВОД, він прийшов, я на обліку, але вказано, що є порушення правил військового обліку. Резерв+ не завантажував ще, питання чи є можливість зараз завантажити резерв+, чи зможу я там оновити дані, та добровільно сплатити штраф, і чи зміниться після того інформація? Чи може бути рекомендовано звернутися до ТЦК і нічого не відбудеться? І також чи завантаження резерву автоматично починає відлік штрафу? Бо фактично виконавчих проваджень немає, листів на адресу не було, повісток не було, штрафів теж не було.

Що порекомендуєте в такому випадку, щоб перше отримати інвалідність, а тоді вже оформляти відстрочку.

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Питання 1. Чи є обовʼязковим витяг з резерву для формування документів на МСЕК? Чи може підійти оригінал тимчасового посвідчення, що я на обліку?

    Направити на оцінювання ЕКОПФО може лікуючий лікар з надання первинної медичної допомоги або лікуючий лікар з надання спеціалізованої медичної допомоги ПІСЛЯ проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності ознак, що відповідають критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи

    До електронного направлення додаються електронні копії оригінала військово-обліковрго документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці (у разі подання таких документів особою) - для чоловіків віком від 18 до 60 років.

    Отже, Вам достатньо надати копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного. Витяг з Резерв+ формувати не потрібно.

    Питання 2. Я робив запит до реєстру через ДІЮ щодо еВОД, він прийшов, я на обліку, але вказано, що є порушення правил військового обліку. Резерв+ не завантажував ще, питання чи є можливість зараз завантажити резерв+, чи зможу я там оновити дані, та добровільно сплатити штраф, і чи зміниться після того інформація?

    Ви можете завантажити Резерв+ та оновити дані. Але добровільно сплатити штраф онлайн поки що технічно не можливо. Щоб сплатити штраф Вам потрібно подати до ТЦК ЗАЯВУ про визнання правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.

    Керівник ТЦК протягом 3 днв винесе постанову про притягнення до адмінвідповідальності і відішле Вам її на пошту. Ви протягом 10 днів повинні будете сплатити 8500 грн, а копію квитанції надішлете до ТЦК.

    Чи може бути рекомендовано звернутися до ТЦК і нічого не відбудеться? І також чи завантаження резерву автоматично починає відлік штрафу? Бо фактично виконавчих проваджень немає, листів на адресу не було, повісток не було, штрафів теж не було.

    Існують терміни притягнення до адміністративної відповідальності і у Вашому випадку це 3 місяці з дати подання Вас у розшук або встановлення статусу про порушення в Реєстрі Оберіг. Сам факт завантаження Резерв+ ролі не грає і не починає відлік штрафу.

    Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом ТРЬОХ місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Тобто, якщо Ви вже в розшуку більше 3 місяців, то Вам вже не можуть виписати штраф, а справу про притягнення до адміністративної відповідальності не можуть відкривати, адже сплили строки притягнення до адміністративної відповідальності.

    Стаття 247 КУпАП передбачає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

    1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;

    2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;

    3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;

    4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;

    5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;

    6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;

    7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

    8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;

    9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі;

    10) проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 цього Кодексу.

    Проте, зняття з розшуку можливим:

    • після закриття справи про адміністративне правопорушення або
    • сплати грошового штрафу за порушення правил військового обліку, або
    • оскарження розшуку в судовому порядку.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. Тому, поки не відбудеться розгляд справи та закриття адміністративного провадження розшук висітиме в Резерв+ ще довго. Щоб прискорити цей процес - потрібно подати клопотаня до ТЦК, але в такому випадку Вам можуть повторно направити повістку.

    Що порекомендуєте в такому випадку, щоб перше отримати інвалідність, а тоді вже оформляти відстрочку.

    А Ви і не оформите відстрочку поки Вам не встановлять інвалідність.

    Тому, рекомендую пройти медичний огляд в експертній комісії, а вже після встановлення інвалідності вирішувати питання зі штрафами та порушенням військового обліку.

    АЛЕ МАЙТЕ НА УВАЗІ, що якщо на даний час, якщо Ви натрапите на ТЦК та при перевірці військово-облкових документів виявиться, що Ви порушуєте правила військового обліку та перебуваєте у розшуку - працівники поліції, які входять в групу оповіщення можуть Вас затримати та доставити до ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Зараз у звʼязку зі станом здоровʼя, направляють на МСЕК щодо встановлення інвалідності.Питання 1. Чи є обовʼязковим витяг з резерву для формування документів на МСЕК? Чи може підійти оригінал тимчасового посвідчення, що я на обліку?

    Має підійти копія тимчасового посвідчення військовозобов'язаного. Постанова № 1338 не передбачає, що має подавати обов'язково е-ВОД.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 15 листопада 2024 р. № 1338 Київ

    Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи

    20. Електронне направлення повинне містити таку інформацію:

    1) про особу, яка направляється на проведення оцінювання:

    ...

    військово-обліковий документ для призовників, військовозобов’язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці (у разі подання таких документів особою) - для чоловіків віком від 18 до 60 років.

    56. У разі коли до направлення на оцінювання в разі потреби із зазначенням причини інвалідності або ступеня втрати працездатності додана копія військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці відповідно до пункту 21 цього Порядку, у разі встановлення, зміни (невстановлення) відповідній особі групи інвалідності або ступеня втрати працездатності експертна команда повідомляє територіальному центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409).

    Питання 2. Я робив запит до реєстру через ДІЮ щодо еВОД, він прийшов, я на обліку, але вказано, що є порушення правил військового обліку. Резерв+ не завантажував ще, питання чи є можливість зараз завантажити резерв+, чи зможу я там оновити дані, та добровільно сплатити штраф, і чи зміниться після того інформація?

    Резерв+ покаже аналогічну інформацію, що показує і Портал Дія. Але Ви дійсно там можете уточнити дані. Сплатити штраф через Резерв+ наразі технічної можливості немає, на жаль.

    Чи може бути рекомендовано звернутися до ТЦК і нічого не відбудеться?

    Ні, не може.

    І також чи завантаження резерву автоматично починає відлік штрафу?

    Ні, не починає. Відлік починається з моменту виявлення порушення. Чи показав витяг з Дія причину розшуку?

    Бо фактично виконавчих проваджень немає, листів на адресу не було, повісток не було, штрафів теж не було. Що порекомендуєте в такому випадку, щоб перше отримати інвалідність, а тоді вже оформляти відстрочку.

    Рекомендую спочатку пройти оцінювання. Якщо Вам дадуть групу, потім через Резерв+ оформити відстрочку від мобілізації, а далі - вирішувати питання вже з ТЦК по порушенню правил військового обліку.

    З повагою! Щасти Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Оксене!

    Питання 1. Чи є обовʼязковим витяг з резерву для формування документів на МСЕК? Чи може підійти оригінал тимчасового посвідчення, що я на обліку?

    Коли Вам призначений огляд екпертною командою з оцінювання? Чи Ваш лікар ще не формував відповідне направлення?

    Згідно із Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа."

    Відповідно до Постанови КМУ №1338 "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" достатньо Вашого паперового тимчасового посвідчення, яке є належним та чинним військово-обліковим документом:

    "21. До електронного направлення додаються електронні копії оригіналів таких документів:

    1) документи особи, яка направляється на проведення оцінювання:

    • документ, що посвідчує особу відповідно до Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, та витяг з реєстру територіальної громади (за наявності), довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
    • документ, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, або копія сторінки паспорта громадянина України у формі книжечки з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта/копія сторінки паспорта громадянина України у формі картки, до якого внесено запис із словом “відмова”;

    військово-обліковий документ для призовників, військовозобов’язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці (у разі подання таких документів особою) - для чоловіків віком від 18 до 60 років;

    • паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, - для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах;
    • довідка про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах, видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 р. № 55 “Про затвердження Порядку оформлення довідок про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 13, ст. 787), або рішення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, що діє відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1281 “Деякі питання виконання Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5733), - для осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах;

    2) медичні документи, що стосуються захворювання чи стану здоров’я, відповідно до якого особу направлено на проведення оцінювання:

    • у разі надання медичної допомоги в умовах стаціонару, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на оцінювання, - виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, в обсязі лише тих даних, на підставі яких встановлено ступінь важкості захворювання або діагноз, який розглядатиметься експертною командою;
    • у разі надання медичної допомоги в амбулаторних умовах, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на оцінювання, - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, за останній рік із закладу (закладів) охорони здоров’я, де проводилося лікування або обстеження, та/або оригінали консультативних висновків лікарів та/або діагностичних досліджень за останній рік щодо діагнозу або стану здоров’я, який розглядатиметься експертною командою;
    • результати лабораторних, інструментальних, променевих та інших обстежень, що підтверджують діагнози або стани здоров’я та ступінь їх важкості. Для громадян України, які тимчасово на законних підставах перебувають за кордоном, - медичні документи, видані закладом охорони здоров’я в країні перебування (крім медичних документів, виданих у Російській Федерації або Республіці Білорусь), засвідчені відповідно до вимог законодавства України переклади на українську мову;
    • копія індивідуального реабілітаційного плану (за наявності);
    • акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, акт спеціального розслідування нещасного випадку, що стався, медичний висновок лікарсько-експертної комісії спеціалізованого профпатологічного закладу охорони здоров’я про наявність (відсутність) хронічного професійного захворювання (отруєння), акт розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння) за формами, що встановлені додатками 11, 11-1, 20, 21 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 34, ст. 1217; 2023 р., № 13, ст. 791);
    • рішення (постанова) військово-лікарської, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії або витяг з протоколу засідання штатної військово-лікарської комісії, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії, оформлені за формою, визначеною законодавством. Документи, зазначені в цьому абзаці, можуть бути подані у формі паперових копій електронних документів, засвідчених відповідно до пункту 3 Порядку здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між закладами охорони здоров’я державної та комунальної власності, державними установами Національної академії медичних наук, в яких військовослужбовці перебували (перебувають) на лікуванні, та військовими частинами, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2023 р. № 901 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 83, ст. 4763);
    • документи або інформація, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності (за наявності):
    • інформація про медичний (медичні) висновок (висновки) про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, сформований (сформовані) відповідно до порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 1 червня 2021 р. № 1066, та/або листки непрацездатності, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у паперовій формі, видані відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої МОЗ;
    • 4) заява у довільній формі про присутність під час очного, виїзного за місцем перебування/лікування особи або з використанням методів і засобів телемедицини розгляду експертною командою лікаря, який направив, та/або уповноваженого представника. Документ, що підтверджує повноваження такого уповноваженого представника.

    Я робив запит до реєстру через ДІЮ щодо еВОД, він прийшов, я на обліку, але вказано, що є порушення правил військового обліку. Резерв+ не завантажував ще, питання чи є можливість зараз завантажити резерв+, чи зможу я там оновити дані, та добровільно сплатити штраф, і чи зміниться після того інформація?

    Так, якщо Ви встановите Резерв+, то зможете оновити дані через даний застосунок.

    Щодо добровільної сплати штрафу у сумі 50% від 17К, то наскільки мені відомо функція подання заяви про згоду із правопорушенням саме через Резерв+ поки що не працює. Отже, відповідну заяву Вам необхідно подавати до ТЦК особисто, як зазначено у статті 279-9 КУпАП. Питання "особисто" не врегульовано в даному випадку, так само, як наприклад, і при оформленні відстрочки, тому можете спробувати надіслати таку заяву до ТЦК Укрпоштою.

    Стаття 279-9 КУпАП. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву

    У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.

    У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    Чи може бути рекомендовано звернутися до ТЦК і нічого не відбудеться?

    Не можу Вам рекомендувати звернутись до ТЦК, допоки в Вас не має інвалідності, яка є підставою для відстрочки. Окрім того, як обмежено придатний Ви повинні пройти ВЛК до 5 червня 2025 року.

    Тобто, при явці до ТЦК Вас направлять на проходження ВЛК й після того є великий ризик бути мобілізованим, оскільки інвалідність Вам ще не призначена.

    І також чи завантаження резерву автоматично починає відлік штрафу?

    Ні, завантаження Резерв+ автоматично не починає відлік штрафу, оскільки ТЦК вже виявив правопорушення, з урахуванням запису в е-ВОД.

    Бо фактично виконавчих проваджень немає, листів на адресу не було, повісток не було, штрафів теж не було.

    Виконавче провадження може бути відкрите тільки після того, як ТЦК у разі несплати Вами штрафу упродовж 15 днів, направить постанову про притягнення Вас до адміністративної відповідальності до виконавця. Проте, для складання такої постанови в ТЦК потрібна Ваша присутність. Саме з цієї причини Ви і подані у розшук. Тобто, з мотою того, аби поліція мала змогу доставити Вас до ТЦК.

    Що порекомендуєте в такому випадку, щоб перше отримати інвалідність, а тоді вже оформляти відстрочку.

    Згідно законодавства відсутність встановленого Резерв+, несвоєчасне оновлення даних, перебування у розшуку тощо не мають відношення до направлення документів на оцінювання.

    Всі документи, які Ви повинні подати перелічені вище. Тож, я раджу Вам спочатку вирішити питання із проходженням оцінювання та отриманням інвалідності, а вже потім розбиратись із порушенням правил військового обліку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, надаю відповідь на ваші запитання.

    Питання 1. Чи є обовʼязковим витяг з резерву для формування документів на МСЕК? Чи може підійти оригінал тимчасового посвідчення, що я на обліку?

    Паперовий військовий квиток має однакову юридичну силу.тоому ви можете використовувати і паперовий варіант.Питання 2. Я робив запит до реєстру через ДІЮ щодо еВОД, він прийшов, я на обліку, але вказано, що є порушення правил військового обліку. Резерв+ не завантажував ще, питання чи є можливість зараз завантажити резерв+, чи зможу я там оновити дані, та добровільно сплатити штраф, і чи зміниться після того інформація? Чи може бути рекомендовано звернутися до ТЦК і нічого не відбудеться? І також чи завантаження резерву автоматично починає відлік штрафу? Бо фактично виконавчих проваджень немає, листів на адресу не було, повісток не було, штрафів теж не було.

    Штраф можуть накласти лише у вашій присутності або якщо вас належним чином було повідомлено про час і дату розгляду справи. Відповідно до Стаття 279-9. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10#n1364

    У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

    У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення

    У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.Що порекомендуєте в такому випадку, щоб перше отримати інвалідність, а тоді вже оформляти відстрочку..

    Т спочатку проходьте МСЕК після чого оформлюйте інвалідність. Подайте звернення до ТЦК про неможливість прибуття для проходження ВЛК до 5 червня у зв'язку з поважною причино, а саме проходження обстеження для встановлення інвалідності. До звернення додайте копію направлення.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України