Задайте питання юристу

939 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 червня 2025, питання №138496

Покупка квартиры разрешение от мужа

Подскажите пожалуйста если я продала свою квартиру ,а сейчас хочу купить другую мне надо согласие супруга при покупке.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Алла!

    На жаль, така згода чоловіка потрібна, оскільки Ви купуєте квартиру, знаходячись у шлюбі. Звичайно, Ви можете довести, що купили квартиру на гроші від продажу власної нерухомості, але таке можливе лише в судовому порядку при наявності претензій чоловіка на таке майно. Тобто це містить певні ризики для Вас.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Для придбання нерухомості потрібна нотаріальна згода чоловіка

    Але Сімейним кодексом України визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу.

    Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

    4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

    5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

    Тому, якщо нерухомість купується на кошти, які не є спільно нажитим майном, її можна вважати особистою власністю. До таких коштів належать:

    • Гроші, отримані до шлюбу.
    • Кошти, отримані в дар (наприклад, від родичів).
    • Гроші, отримані у спадок.
    • Кошти, отримані від продажу особистого майна

    Що важливо зробити:

    • Збережіть документи, що підтверджують джерело коштів (договір купівлі-продажу особистої квартири).
    • Під час купівлі нової нерухомості зазначте в договорі купівлі-продажу, що її придбано на особисті кошти отримані після продажу Вашої попередньої квартири.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна місяць тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Доброго дня. Так як Ви в шлюбі, то все придбане вважається спільною власністю. Тому раджу отримати від чоловіка нотаріально посвідчену заяву про те, що квартира купується за Ваші особисті кошти на гроші від продажу власної нерухомості, щоб уникнути потім непоразумінь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України