Задайте питання юристу

939 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 червня 2025, питання №138501

Доброго дня! Как ограничить или прекратить общение отца с ребенком? Если ему всё равно на моё мнение, и он все равно приезжает к ребёнку даже если я против.

Но алименты платит, но и приезжает всё равно, а я не хочу чтоб приезжал, как быть в этой ситуации и как не общаться или чтоб не приезжал? Договориться сложно, тк всё равно на моё мнение, он всё равно делает как ему хочется и вздумается. Только переезд в другой город, подальше от него? Или договорится встречаться с ребёнком на нейтральной территории, чтоб погулял, и всё, домой каждый к себе? Заранее благодарю за ответ!
Подскажите пожалуйста.

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Стаття 157 Сімейного кодексу України зобов'язує батька, який проживає окремо, брати участь у вихованні дитини, а також надає йому право на особисте спілкування з нею.

    Права батька та матері щодо дитини рівні, що також передбачено ст. 141 Сімейного кодексу України.

    Якщо Ви не можете домовитися між собою мирним шляхом, то дану ситуацію можна вирішити:

    • Шляхом звернення до органів опіки та піклування та отримання відповідного рішення, в якому буде прописано порядок зустрічей з дитиною (ст. 158 Сімейного кодексу України);
    • У примусовому порядку, тобто шляхом подання позову до суду щодо встановлення графіку спілкування з дитиною. Йдеться про ситуацію, коли один з батьків, з яким проживає дитина, не зважає на думки іншого або не виконує Рішення органу опіки та піклування (ч. 1 ст. 159 Сімейного кодексу України).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анастасія!

    Якщо Ви не можете дійти згоди із чоловіком щодо виховання дитини, то звертайтесь до органу опіки та піклування задля вирішення спору.

    З повагою,адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України