Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
939 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Три роки тому ми з чоловіком уклали шлюб у Туреччині. Під час реєстрації шлюбу я взяла його прізвище (у свідоцтві про шлюб вказане його прізвище). Однак я жодного разу не змінювала паспорт, і в моєму паспорті досі зазначене моє дівоче прізвище. Відтоді ми жодного разу не були в Україні.
Найближчим часом ми плануємо приїхати до України. Ми хочемо отримати тимчасовий дозвіл на проживання для мого чоловіка (не постійний, оскільки зможемо перебувати в Україні лише 1–2 місяці).
Чи існує можливість оформити дозвіл на проживання для мого чоловіка без зміни мого паспорта? У моєму паспорті є чинні візи та дозволи на роботу, тому його зміна небажана. Візи не є великою проблемою, але дозвіл на роботу прив’язаний до чинного номера паспорта. Якщо я зміню паспорт, можу зіткнутися з проблемами в майбутньому. Щоб цього уникнути, нам потрібно вирішити ситуацію без зміни паспорта. Чи є така можливість?
Ми не повідомляли українські органи про наш шлюб.
Чи можливо реалізувати такий варіант:
— Чоловік отримує візу типу D;
— Після прибуття до України ми реєструємо шлюб в українських органах;
— Далі, на підставі українського свідоцтва про шлюб, подаємо документи на дозвіл на проживання.
Але якщо у нас буде українське свідоцтво про шлюб, чи все одно доведеться міняти мій паспорт через різницю в прізвищі? Тобто, незалежно від обставин, чи обов’язково змінювати прізвище в паспорті? Чи достатньо буде просто зареєструвати шлюб в Україні та внести зміни до українського запису без зміни паспорта?
Або можливо взагалі не реєструвати шлюб в Україні, а просто подати заяву на дозвіл на проживання для мого чоловіка, використовуючи наше турецьке свідоцтво про шлюб з апостилем?
Щиро прошу вашої допомоги та поради. Через дозвіл на роботу мені важливо не змінювати паспорт. Як правильно вчинити в цій ситуації? Заздалегідь дякую за підтримку.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тетяна!
Відповідно до статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” посвідка на тимчасове проживання видається:
Так, може бути, якщо Ви укладете шлюб під час дії візи, тобто, коли чоловік знаходитеметься в Україні на законних підставах.
Ні, не доведеться, якщо Ви залишите дівоче прізвище при укладанні шлюбу в Україні. Якщо ж Ви оберете прізвище чоловіка і в даному випадку, то так, Вам прийдеться змінювати внутрішній та закардоний паспорти упродовж 1 місяця, інакше це не працює.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання іноземець або особа без громадянства, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України, або які під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій — тринадцятій статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, уклали шлюб з громадянами України:
Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України “Про міжнародне приватне право”.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за вашу відповідь, але моє питання було в іншому.
А саме: «Чи можна оформити дозвіл на проживання для чоловіка-іноземця без взяття прізвища мого чоловіка і зміни мого паспорта на новий , хоча ми вже одружилися закордоном і в іноземному документі про одруження я вже взяла прізвище чоловіка?»
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Загалом, при оформленні нового паспорта, попередній закордонний паспорт, виданий особі, підлягає анулюванню. Анулювання здійснюється шляхом пробиття не менше одного отвору в машинозчитувальній зоні, починаючи з її лівого краю. При цьому за заявою особи її анульований паспорт може не вилучатися, якщо в ньому проставлено одну чи декілька віз.
Тому, якщо при одруженні в Україні Ви захочете змінити прізвище, то Вам обов'язково потрібно оформити новий закордонний паспорт та ID картку. АЛЕ при зміні закордонного паспорта Ви можете залишити старий закордонний паспорт у себе. Для цього потрібно подати відповідну заяву.
1) паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну;
2) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну (у випадках, передбачених підпунктами 1 і 2 пункту 6 цього Порядку);
3) заяву про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадках, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за вашу відповідь, але моє питання було в іншому.
А саме: «Чи можна оформити дозвіл на проживання для чоловіка-іноземця без взяття прізвища мого чоловіка і зміни мого паспорта на новий , хоча ми вже одружилися закордоном і в іноземному документі про одруження я вже взяла прізвище чоловіка?»
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВам потрібно, щоб прізвище в свідоцтві про шлюб співпадало з прізвищем у національному та закордонному паспорті
Дуже дякую за вашу відповідь.
Отже, чи правильно я розумію, що іншого способу немає? Тобто, без заміни паспорта ми жодним чином не можемо отримати посвідку на проживання для мого чоловіка?
Якщо ми повторно укладемо шлюб в Україні — які потенційні проблеми це може спричинити в майбутньому? Чи це взагалі законно? Деякі адвокати кажуть, що ми можемо повторно одружитися, але я не впевнена, які саме труднощі можуть виникнути потім.