Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Одна стіна нашого будинку знаходиться у дворі сусідів. Ми утеплюємо будинок і звернулися до них з проханням, зайти на подвір'я і утеплити нашу стіну. Вони відмовили, пояснюючи це тим, що між нашими будинками відстань усього 2,85 м і їм потрібен заїзд для машини. Коли ми попросили дозволу поклеїти усього 3 см пінополістиролу, а не 10 см, як потрібно, вони все одно відмовили (Є скріни переписки).
Чи можу я щось зробити в даній ситуації ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ЯКЩО НЕ ДОМОВИТИСЯ, ТО ТІЛЬКИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ваш будинок знаходиться на земельній ділянці сусідів?
Спробуйте домовитись із сусідами щодо надання Вам доступу до Вашої стіни будинку, адже без їхньої згоди єдиний вихід із ситуації це звернення до органів місцевого самоврядування або суду.
Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
У Вашому випадку мова йде не про втручання у власність сусідів, а тимчасовий доступ до ділянки з метою обслуговування Вашої нерухомості.
Надішліть сусідам рекомендованим листом із повідомленням про вручення прохання про тимчасовий доступ до ділянки, обґрунтування: роботи з утеплення фасаду, тривалість робіт, час, безпека, охайність. Це важливо, адже демонструє Вашу добросовісність. Якщо отримаєте відмову потрібно звртатись до суду.
Проте, не заходьте на їхню ділянку без письмової згоди або судового рішення.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Згідно з Земельним кодексом України власники земельної ділянки повинні володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею, дотримуючись правила добросусідства.
Це означає, що необхідно обирати такі способи використання земельної ділянки відповідно до її цільового призначення, при яких власникам сусідніх ділянок завдається найменше незручностей.
У випадку, коли Ваш сусід порушує правила добросусідства та не йде з вами на мирний діалог, ви можете звернутися до міської влади з проханням розсудити. Органи місцевої влади мають на це повноваження відповідно до статей 158-161 Земельного кодексу.
Інша можливість вирішити цю проблему - звернутися до суду. Для цього насамперед треба визначитися з позовними вимогами. Через суд можна зобов'язати сусіда усунути перешкоди, що порушують Ваші права.
Окрім того відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Статтею 386 ЦКУ визначено, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.
Отже, якщо хтось заважає вам користуватися вашою власністю, ви можете звернутися до суду з вимогою усунути ці перешкоди.
Першочергово Вам необхідно звернутись до сусудів офіційно, тобто надішліть їм вимогу рекомендованим листом щодо надання доступу потрапити на подвір'я задля можливості утепліти стіну ВАШОГО будинку. Відповідні дії необхідно виконати Вам задля подальшого звернення до органів місцевого самоврядування або ж до суду.
Зрозуміло, що сусіду необхідний проїзд для авто на подвір'ї, але ж і Вам необхідний теплий будинок. Ви зі свого боку вже пішли на поступки та запропонували зробити утіплення у три рази меньшої товщини, ані ж це потрібно. Стіна будинку знаходиться на Вашій земельній ділянці?
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Одна стіна нашого будинку знаходиться у дворі сусідів. Ми утеплюємо будинок і звернулися до них з проханням, зайти на подвір'я і утеплити нашу стіну. Вони відмовили, пояснюючи це тим, що між нашими будинками відстань усього 2,85 м і їм потрібен заїзд для машини. Коли ми попросили дозволу поклеїти усього 3 см пінополістиролу, а не 10 см, як потрібно, вони все одно відмовили (Є скріни переписки).Чи можу я щось зробити в даній ситуації ?
На жаль, але тут варіантів не так багато: або домовлятися із сусідом, або питання вирішувати через суд. Спробуйте подати звернення до громади із запитом щодо створення комісії для вирішення даної ситуації. Все ж, як правило, у випадках спорів між сусідами, комісія виїздить на місце проживання осіб. Тому і даний варіант варто спробувати. Не гарантую, що він надасть результат, але інших опцій Ви не маєте. Ну не звертатися ж до суду з цього приводу.
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Правила добросусідства між землевласниками є важливими нормами поведінки, які сприяють мирному та ефективному співіснуванню сусідів. Такі правила створені для запобігання конфліктам, захисту прав власності, ефективного використання ресурсів та підтримання гармонійної атмосфери в громаді.
Добросусідство полягає в наступному:
Права власників і користувачів земельних ділянок:
Обов’язок власників та користувачів земельних ділянок:
Тобто, сусіди зобов’язані здійснювати будь-яку дозволену діяльність на своїх ділянках, не порушуючи права на землю один одного, та дотримуватись при цьому принципу співпраці в напрямку покращення загальних якісних характеристик землі.
Якщо Вам не вдається самостійно вирішити спір, знайти компромісний варіант розв’язання проблеми щодо дотримання правил добросусідства, то чинним законодавством передбачені інші можливості вирішення такого спору. Зокрема звернення до суду.