Задайте питання юристу

932 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 02 липня 2025, питання №139008

Що робити якщо чоловік не платив аліменти 14 років?

З чоловіком ми розлучилися у 2011 році. У тому ж році за рішенням суду він мав платити 1/4 від усіх своїх доходів. Але так нічого офіційно не платив, бо ніде офіційно не був працевлаштований. На сьогоднішній день він пішов воювати. Які дії мені потрібно зробити, щоб він почав виплачувати борг по аліментах?

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви маєте на руках виконавчий лист (повинні були видати в суді) - зверніться з ним в державну виконавчу службу або до приватного виконавця та вимагайте, щоб з чоловіка стягували аліменти в примусовому порядку + вони повинні донарахувати борг за минулі роки (10-річний строк давності для аліментів).

    Навіть якщо чоловік офіційно не працював, з 2011 року йому все одно нараховувався борг, адже:

    • Відповідно до ст. 195 СКУ, у разі відсутності доходу борг розраховується від середньої зарплати по регіону.
    • Виконавча служба має право автоматично рахувати борг по довідці з Держстату.
    • Розмір заборгованості за аліментами в разі виникнення спору обчислюється судом.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Ви не звертались до виконавчої служби чи подавали виконавчий лист після винесення рішення суду?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України