Задайте питання юристу

932 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 02 липня 2025, питання №139011

Незаконне затримання поліцейськими

Підкажіть будь ласка чи може поліція без протоколу затримання завести мене у тцк?і куди скаржитись?і чи є у цьому сенс?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андрію!

    Поліція повинна скласти протокол про адміністративне затримання. Після того доставити Вас до ТЦК задля складання протоколу та винесення постанови про притягнення Вас до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.

    Щодо скарг, то можете звернутись до керівництва відповідного департаменту поліції, омбудсмена, прокуратури.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Так, може. Протокол про адміністративне затримання у подібних випадках дуже часто складається вже у приміщенні ТЦК.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B... У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Стаття 261. Адміністративне затримання

    Про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це.

    Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган.

    Органи (посадові особи), правомочні здійснювати адміністративне затримання, про кожний випадок адміністративного затримання осіб інформують у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, крім випадків, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника.

    Стаття 263. Строки адміністративного затримання

    Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більш як три години.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України