Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хочу получить справку о несудимости в Казахстане с апостелем, так требует миграционка в КЗ и ЦОН,я украинец. В консульстве ответили что нужен Резерв + для того чтобы его получить. Так ли это, возможно ли сделать без него так как я не зарегистрирован? В праве ли они это требовать? Если все таки нужно зарегестрироваться какие последствия могут быть?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, Кабінетом Міністрів України було визначено, що для вчинення консульських дій в умовах воєнного стану, заявники – громадяни України чоловічої статті віком від 18 до 60 років звертаються до ЗДУ із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги та військово-обліковим документом в електронному вигляді (е-ВОД).
Е-ВОД це електронний документ, який відображається у застосунку «Резер+» на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. (детальніше за посиланням https://reserveplus.mod.gov.ua/). Починаючи з 18 червня 2024 його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника. У разі наявності статусу «Потребує уточнення», це означає, що громадянин є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, проте не закріплений за жодним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, отже Вам необхідно звернутись до ТЦК та СП за місцем реєстрації та надати необхідні документи.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
Детальні роз’яснення МЗС за посиланням: https://tinyurl.com/4dmcd6ek
Усе про Резерв+ та відповіді на дотичні запитання від Міноборони за посиланням: https://reserveplus.mod.gov.ua
Якщо Ви становите Резерв+, але там буде статус «Потребує уточнення», то це статус означає, що Ви є в реєстрі Оберіг, проте не числитесь за жодним ТЦК.
Якщо Ви отримаєте сповіщення «Дані в реєстрі Оберіг не знайдено» - це означає, що дані щодо Вас не оцифровані або ж внесені некоректно. В такому випадку необхідно письмово звернутися до ТЦК, в якому Ви стоїте на обліку.
У вищеперечислених випадках не сформується електронний військово-обліковий документ і Вам відмовлять у консульських послугах.
Також при формуванні електронного ВОД Ви можете отримати повідомлення про «Виявлені порушення правил військового обліку» у застосунку Резерв+ і Вам пришлють повістку на зареєстровану адресу проживання та спробують притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (штраф від 17 тис грн). Проте, Ви можете повідомити ТЦК про те, що перебуваєте за кордоном і не маєте можливості прибути до ТЦК.
Щоб вирішити дану ситуацію:
1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot
2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК
Ви можете отримати паперовий Витяг про несудимість разом з апостилем на території України за допомогою свого представника по нотаріальній довіреності.
Вам потрібно звернутися до іноземного нотаріуса, посвідчити довіреність на іноземній мові та проставити штамп апостиль.
Потім дану довіреність Ви пересилаєте своєму представнику на території України, де він піде до українського нотаріуса та здійснить нотаріальний переклад на українську мову.
Потім з даною довіреністю звернеться до МВС, отримає Витяг про несудимість з апостилем і перешле її Вам.
Для проставлення апостиля до Міністерства внутрішніх справа України необхідно подати:
Ознайомтесь з корисною інформацією :
Ще раз наголошую, що заяву на апостиль можна подавати разом із заявою на видачу Витягу про несудимість у паперовому виді.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
На жаль, Ви не зможете отримати консульські послуги без оновлення даних через Резерв+.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності з 18 травня 2024 року:
У Законі України "Про правовий режим воєнного стану" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 28, ст. 250 із наступними змінами):
3) статтю 20 доповнити частинами четвертою - шостою такого змісту:
"4. У період дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Положення абзацу першого цієї частини не застосовується у разі:
оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства;
вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
6. В умовах воєнного стану оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби України, громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів.
Дійсність військово-облікових документів перевіряється працівником відокремленого підрозділу (філії, представництва) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
Отже, для того, аби отримати послугу у консульстві України, Ви повинні оновити дані. Зробити Ви це можете станом на зараз тільки через застосунок Резерв+. Окрім того, Ви повинні пред'явити і електронний військово-обліковий документ, який можна сформувати через Дію або ж через той самий Резерв+.
Після оновлення даних у застосунку Резерв+, Вас може очікувати, наприклад, надсилання повістки за адресою реєстрації в Україні. На жаль, навіть за умови неотримання Вами повістки, Ви все одно вважатиметесь таким, що належним чином оповіщений про явку до ТЦК. Це, звісно, за умови, якщо Ви перебуваєте на обліку в ТЦК і дані підтягнуться. Який паперовий ВОД Ви маєте? Пробували сформувати спочатку е-ВОД через Дію, аби взагалі перевірити чи є Ваші дані у реєстрі? Ви збираєтесь повертатись в Україну? Як часто плануєте користатись послугами консульства у подальшому?
Окрім того, Ви невчасно оновили дані, що так само, як і неявка за повісткою є порушенням правил військового обліку, а отже, з великою вірогідністю ТЦК внесе дані про порушення правил військового обліку до реєстру та подасть Вас у розшук.
На сьогодні можливо отримати Витяг у паперовій формі в Україні за допомогою Вашої довіреної особи:
- в службі ЄІС МВС (Департамент інформатизації) за адресою: вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, прохідна МВС, кабінет № 7. Документи приймаються з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 11:00 та з 15:00 до 16:00;
- у відокремленому пункті реєстрації № 062 кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг — акредитованого центру сертифікації ключів Міністерства внутрішніх справ України в Державному підприємстві «ІНФОТЕХ» (ВПР АЦСК МВС) за адресою: вул. Мечникова, 16, м. Київ, кабінет № 19 (другий поверх). Документи приймаються з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 13:00.
Для отримання Витягу у паперовій формі Заявник має особисто подати запит у паперовій формі, пред’явити документ, що посвідчує його особу, та надати його копію. Представник під час подання запиту пред’являє документ, що посвідчує його особу, документ, який уповноважує його представляти інтереси заявника, та надає його копію, та копію документа особи, яку представляє.
Посадова особа служби ЄІС МВС або ВПР АЦСК МВС на робочому місці віддаленого доступу роздруковує Витяг на аркушах паперу формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків.
У разі якщо інформація, яка надається у відповідь на запит, містить дві сторінки, друга сторінка друкується на зворотному боці аркушу.
Роздрукований Витяг підписується заступником керівника служби ЄІС МВС відповідно до розподілу функціональних обов’язків (або особою, яка виконує його обов’язки, керівником ВПР АЦСК МВС (або особою, яка виконує його обов’язки), скріплюється печаткою цього суб’єкта та видається Заявнику.
Відповіді на запити, подані в паперовій формі, надаються у строк до 10 робочих днів.
У виняткових випадках, коли підготовка Витягу потребує додаткової перевірки інформації, відповіді на вимоги надаються у строк до 30 календарних днів.
Легітимність Витягу може бути перевірена через офіційний вебсайт МВС, або з використанням сервісної послуги єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, у формі прикладного програмного інтерфейсу, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, або електронного кабінету громадянина.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ТАКА ВИМОГА ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КАЗАХСТАНІ:
https://kazakhstan.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/v...
Порядок отримання консульських послуг чоловіками призовного віку
Опубліковано 24 березня 2025 року о 14:30
З 18 червня 2024 року отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного військово-облікового документа (е-ВОД), що містить відповідний QR-код.
Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів https://reserveplus.mod.gov.ua/
Такий документ може бути сформований заявником самостійно після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Вказані вимоги стосуються і випадків, коли чоловік призовного віку звертається за отриманням консульської послуги в інтересах своїх неповнолітніх дітей (крім випадків, коли інший з подружжя є іноземцем або особою без громадянства).
Без пред'явлення електронного військово-облікового документа чоловіки віком від 18 до 60 років можуть оформити лише посвідчення особи на повернення в Україну.
---
НАЗВА ЦЬОГО ДОКУМЕНТА ЗАРАЗ НЕ ДОВІДКА, А ВИТЯГ.
ВИ ЇЇ МОЖЕТЕ ЗГЕНЕРУВАТИ ТА РОЗДРУКУВАТИ САМОСТІЙНО, АЛЕ В КАЗАХСТАНІ ВОНА БУДЕ ДІЙСНОЮ ПІСЛЯ ЗАВІРЯННЯ КОНСУЛЬСТВОМ.
Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»Міністерство внутрішніх справ України запустило новий сервіс з видачі довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.
Подати запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через електронний сервіс https://services.mvs.gov.ua/ , увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Сервісні центри МВС паперові довідки не видають.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
Для отримання довідки про несудимість з апостилем в Казахстані, вам потрібно спочатку отримати довідку, а потім апостилювати її. Довідку про несудимість можна отримати онлайн через портал eGov.kz або ЦОН. Після отримання довідки її можна апостилювати у Міністерстві юстиції або через портал eGov.kz. Якщо Вам потрібен Витяг про несудимість, виданий державою Україна, скористатесь послугою в Дії.
Скажіть, будь ласка, для оформлення яких саме документів Вам потрібна довідка про несудимість?
З повагою, юрист Віра Братченко!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Хочу получить справку о несудимости в Казахстане с апостелем, так требует миграционка в КЗ и ЦОН,я украинец. В консульстве ответили что нужен Резерв + для того чтобы его получить. Так ли это, возможно ли сделать без него так как я не зарегистрирован? В праве ли они это требовать? Если все таки нужно зарегестрироваться какие последствия могут быть?
На жаль, але без Резерв+ Ви дійсно не зможете отримати повноцінну консульську послугу.
Вчинення ЗДУ консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років у період дії воєнного стану здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених положеннями Закону України від 11.04.2024 № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
Порядок перевірки військово-облікових документів та дій консульської посадової особи врегульовано постановою Уряду України від 10.05.2024, положення якої щодо електронної перевірки військово-облікових документів в електронній формі вступили в дію з 18.06.2024. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років для вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України, зокрема, шляхом звернення із заявою-анкетою про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, разом з документами, необхідними для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, подають військовий обліковий документ в електронній формі (е-ВОД). Перевірка актуальності е-ВОД та дійсності відомостей, які відображаються у поданому консулу паперовому витягу, здійснюється засобами застосунку Резерв+.
Частиною п’ятою статті 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено виняток щодо вчинення консульської дії без подання заявником військово-облікового документа виключно для:
- оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
- вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства;
- вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
Таким чином, для вчинення консульської дії в ЗДУ заявник – громадянин України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, на додаток до визначеного законодавством України переліку документів, які мають подаватися для вчинення відповідної консульської дії, подає дійсний та сформований не раніше ніж за 72 години до моменту звернення за консульською послугою до ЗДУ військово-обліковий документ в електронній формі з відомостями про актуальність військово-облікових даних.
Вимога оновити військово-облікові та персональні дані протягом 60 днів, тобто до 18.07.2024, яка передбачена абзацом четвертим пункту 1 частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону, а також стати на військовий облік у випадку попереднього зняття з такого у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців протягом 30 днів з дня прийняття відповідного порядку Урядом України (постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 563, тобто до 16.06.2024) стосується без винятку всіх громадян України чоловічої статі віком 18-60 років незалежно від підстав виїзду за кордон, правового статусу та термінів перебування за кордоном, та навіть у випадку набуття громадянства іноземної держави, оскільки у правовідносинах з Україною такий громадянин залишається виключно громадянином України до завершення ним процедури виходу з громадянства України.
Абзацами п’ятим-восьмим підпункту 101 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – Правила), затверджених додатком 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487), визначено алгоритм взяття на військовий облік та закріплено обов’язок для громадян України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, поновити військовий облік.
Абзаци шостий-восьмий підпункту 101 пункту 1 Правил уповноважують ЗДУ приймати від громадян України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців (про що свідчить довідка органу ведення військового обліку про прийняття на зберігання військово-облікового документа або відповідна відмітка у військово-обліковому документі) заяви з визначеними додатком 4 до Порядку відомостями та оригіналом паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у випадку особистого звернення) або копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у випадку звернення засобами поштового зв’язку). Такі заяви направляються ЗДУ до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, тобто, до органу, яким такого громадянина України знято з військового обліку для його поновлення на обліку. В інших випадках, за винятком визначених у пунктах 15, 151 Правил та вищезгаданому підпункті 101 Порядку випадків, взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) ТЦК та СП, органах Служби безпеки України, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (пункт 82 Порядку).
Які є ризики у випадку уточнення даних?
1. По-перше, Ви повноцінно уточнюєте дані і система автоматично перекидає Вас наверх (при умові, якщо Ваші дані є в системі "Оберіг).
2. Теоретично Вам може надійти повістка про виклик на українську адресу.
3. За умови неявки Ви будете оголошені в розшук та теоретично можливий штраф.
Для того, аби сказати, чи дійсно Резерв+ може Вам так зашкодити, потрібно повністю розуміти ситуацію щодо Вашого військово-облікового статусу:
- вік
- наявність паперового ВОД
- відстрочка/відсутність
- останній виїзд за межі України тощо.
З повагою! Щасти Вам!