Задайте питання юристу

934 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 05 липня 2025, питання №139115

Как забрать ребенка из ювенальной полиции, если он закрылся в себе и не хочет общатся с родителями

Мой 16 летний сын убежал из дома, утром я проснулся, ребенка не было дома. В течении 2 часов я ездил по району розыскивая его, потом я сообщил об этом в полицию, его разыскали в течении нескольких часов. Я приехал его забрать из ювенальной полиции, он находился в подавленном состоянии, со мной он не хотел общаться, хотя до этого дня мы абсолютно нормально общались, и никаких ссор у нас не было. Свое бегство от обьяснил не желанием ехать к бабушке в другой город, как раз в этот день мы должны были выезжать. У него есть единственный друг. Как мне обьяснили сотрудники ювенальной полиции он заявил, что я на него подымаю голос, с мамой он не общается, она находится в Польше и регулярно ему звонит, как минимум один раз в неделю. Мой сын купил во время своего бегства новый телефон и новый номер, показать количество вызовов от мамы не было возможности! Сотрудники полиции вызвали друга и отца друга, и он забрал моего сына к себе домой на выходные, что бы он вышел из этого эмоционального состояния. Я дал согласие. В понедельник мы должны встретится в полиции и заберу своего ребенка. Мое мнение что друг манипулирует моем сыном. Моя жена звонила этому другу, хотела поговорить с сыном, он передал трубку, они оба смеялись и бросил трубку. Нового номера телефона ни моя жена ни я не знаем. Что делать если ситуация повториться, со мной он не будет общаться, закроется и уйдет в себя, как забрать ребенка домой. Дело в том что у меня пожилая мать требующая ухода, мне нужно уезжать, пока я в отпуске.

Відповіді юристів (2)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Даниле!

    Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про охорону дитинства» діти — члени сім’ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.

    Згідно статті 313 Цивільного кодексу України особа, котра досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

    Частиною 2 ст. 29 ЦК передбачено право фізичної особи, яка досягла 14 (чотирнадцяти) років, вільно обирати місце свого проживання, за винятком обмежень, установлених законом.

    Свобода вибору місця проживання фізичної особи у віці від 14 до 16 років є обмеженою, самостійно ж дитина з 16 років може обирати не тільки між місцем проживання батьків, а й місцем проживання інших родичів відповідно до ст. 13 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

    Відповідно до статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

    Проживання 16-річної дитини з особами, що не є членами сім'ї у розумінні Сімейного кодексу України, не передбачено.

    Стаття 157 Сімейного Кодексу України передбачає не тільки право, але й обов’язок того з батьків, який проживає окремо від дитини, брати участь у її вихованні та спілкуватися з нею, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини, і зустрічний обов’язок того з батьків, із ким проживає дитина, не перешкоджати цьому.

    Згідно статті 264 Сімейного кодексу України визначено обов'язки особи піклуватися про бабу, діда, прабабу, прадіда, а також про того, з ким вона проживала однією сім'єю.

    Так, внуки, правнуки зобов'язані піклуватися про своїх бабу, діда, прабабу, прадіда.

    Враховуючи вищезазначене, син мав право залишитися вдома самостійно, самостійно виїхати за кордон до матері, чи відмовитися їхати до бабусі, оскільки не проживав з нею одією сім'єю, та залишитись проживати у Вашій квартирі.

    З повагою, юрист Віра Братченко!

    Данил Клієнт 16 годин тому

    а если ситуация повториться, сын не захочет общаться и возвращаться домой, что тогда делать? и какое развитие событий будет? не хочет ехать к бабушке, пусть остается дома, тем более наша мама приедет на днях из Польши


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України